Jump to content

Edycja modułu: blok kategorii - dodawanie elementów tj. span/sletter.


Recommended Posts

Witam wszystkich,
mam małe pytanko - podczas edycji modułu korzystam min. z firebug`a - umożliwia on edycję kodu html.
Po przystosowaniu go do moich potrzeb, dodanie np literki "A" w zakładce, chciałbym zapisać dokonane zmiany. Wiem, że to jest banalne, ale nie mogę sobie z tym poradzić, nigdzie nie widzę odnośnika do pliku i wiersza ;D

Jeśli ktoś mógłby mi podrzucić jakiś przykład co należy zrobić byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję

pozdrawiam

 

Jacek
http://capricastore.pl

Link to comment
Share on other sites

mam małe pytanko - podczas edycji modułu korzystam min. z firebug`a - umożliwia on edycję kodu html.

Po przystosowaniu go do moich potrzeb, dodanie np literki "A" w zakładce, chciałbym zapisać dokonane zmiany. Wiem, że to jest banalne, ale nie mogę sobie z tym poradzić, nigdzie nie widzę odnośnika do pliku i wiersza ;D

 

Czytałem to kilka razy i chyba nie rozumie sensu Twojej wypowiedzi, więc jak możesz innymi słowami to opisać, co robisz gdzie i co chcesz osiągnąć.

 

Firebug nie służy do edycji kodu, jedynie daje podgląd pewnych elementów strony.

Link to comment
Share on other sites

wprowadzając zmiany w firebugu nie ma takiej opcji aby zapisać je na serwerze.

wszystko musisz zmieniać ręcznie w odpowiednich plikach na serwerze, zwłaszcza jeżeli chodzi o pliki .tpl i .php

 

Może się kiedyś doczekamy że firebug będzie miał opcje edycji online, dodać trzy pola: serwer, user, password i do dzieła ;)

Link to comment
Share on other sites

są takie bajery już, gdzieś je widziałem

aczkolwiek w prestashop to się nie sprawdzi.

presta nie operuje na plikach .html tylko na .tpl które są kompilowane i dopiero wyświetlane.

 

zatem jak coś zmienimy np. w nagłówku <header> to nie ma absolutnie żadnej szansy na to, aby to powiązać z plikiem .tpl

to jedynie sprawa css, chodź i tak nie zawsze, zwłaszcza gdy włączona jest kompresja css

 

szkoda

Link to comment
Share on other sites

WItam :)

postaram się wytłumaczyć raz jeszcze ;]

Firebuga używam do podglądu, tak jak zauważył endriu107, to co chciałbym uzyskać to edycja wizualna bloku kategorii, a mianowicie:

przykładowo:

 

1) W głównej kategorii "Główna kategoria" - po 4 pierwszych nazwach kategorii A B C D chciałbym zrobić podziałkę i wstawić nową nazwę kategorii przykładowo "Kolejne kategorie";

GŁÓWNA KATEGORIA
   A

   B

   C

   D
KOLEJNE KATEGORIE
 E

 F

 G

 H

 ...


2) chciałbym również dodać zakładkę w postaci litery alfabetu rozdzielającą poszczególne kategorie:
A
  ARTYKUŁ 1

B

  BON
C
  CENA
D

  ...
E

  ...

...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiem, że edycja odbywa się na plikach css i tpl,

pytanie więc powinno być w jaki sposób i jakie pliki należy edytować, żeby uzyskać ww. trwały efekt.

Edited by Jaca1k984 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...