Jump to content

Sprzedaż na sztuki z opakowania zbiorczego. Prestashop 1.6


jangor

Recommended Posts

Witam!

 

Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić na rozwiązanie jak sprzedawać to war z opakowania zbiorczego na sztuki w Prestashop 1.6? Dajmy na to mamy opakowanie zbiorcze zawierające 12 szt. pudełek, chciałbym by na stronie towaru/opakowania zbiorczego była opcja z zakupem pojedyńczego pudełka co by mi od razu zmniejszyło stan w opakowaniu zbiorczym. Co więcej zdjęłoby kwotę z opakowania zbiorczego. Najlepiej jakby po prawej były dwie ceny ze sobą skorelowane.

 

Kompinowałem już z ceną jednostkową, ale zdaje się to nie to, kombinowałem z atrybutami, ale coś mi nie idzie. Może ktoś mnie upewnić, że w dobrym miejscu szukam, albo opisać jak to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

To proste... Mam towar w opakowaniach zbiorczych po 12 szt. i sprzedaję albo na sztuki, albo opakowanie zbiorcze. Oczywiście mogę sprzedawać jako kolejną pozycję ten sam towar na sztuki w kategorii, ale po co ma być łatwo?

 

Wybieram jako klient towar (od strony BO nie rozmnażam bytów w magazynie) i biorę opakowanie zbiorcze lub np. 5 szt., a wszystko widzę jak się przelicza i zdejmuje z magazynu po prawej stronie. Tyle wyobrażeń, a rzeczywistość taka, że nie wiem jak to zrobić...

 

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie da się to zrobić bez zmiany w core, jednak z przeróbką szablonu bądź byłby potrzebny do tego dodatkowy moduł, oczywiście każdy produkt byś następnie musiał dodatkowo edytować ale to by była kwestia w zasadzie kopiuj/wklej.

 

Przetestuje "teorie" i dam znać jak to wygląda w praktyce ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę podobnie, że prawdopodobnie bez jakiegoś drobnego modułu się nie obędzie...

 

Przykład: na magazynie masz 1 opakowanie zbiorcze liczące sobie 12 szt. czegoś, sprzedajesz na 1 sztukę z opakowania zbiorczego i stan magazynowy w odniesieniu do opakowań zbiorczych to 0 szt., natomiast towar nadal jest dostępny "na sztuki" i jest ich 11 szt.

 

Innym zagadnieniem jest jak pisałem powyżej przeliczanie cen i tu przechodzimy do rozwinięcia, że "na stuki" sumarycznie 12 szt. będzie droższe od opakowania zbiorczego.

 

"Cudów na kiju" nie wymagam, jak nie będzie rozwiązania moich przemyśleń też się nie obrażę.  :)  Jestem wdzięczny osobom, które ainteresowały się moim problemem i myślę, że jego rozwiązanie przyda się całej społeczności Prestashop.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...