Jump to content

(Nie)sumowanie kodu rabatowego z promocją


qwest

Recommended Posts

Witam,

 

Ktoś może ma jakieś rozwiązanie, które pomoże uniknąć naliczania rabatu z kodu rabatowego dla produktów które są objęte obniżką?

 

np.

 

  1.  Bikini 100zł 
  2. Narty 90zl / 100zł, przecenione 10% (na produkcie)

 

Kod rabatowy na 10%, czyli rabat powinien być = 10zł

 

W obecnej chwili przy zastosowaniu takiego kodu rabatowego robi mi rabat = 19zł.

 

Jak gdzie? W opcjach? Czy rzeźbić w kodzie trzeba?

Ewentualnie jak wykluczyć grupę z kodu rabatowego w założeniu, że stworę nową kategorię, do której podpinane będą produkty przecenione.

 

Sklep: www.biohappy.pl

Ver: 1.6.x

 

Edit 12-09-2014

Ewentualnie czy jak zmienię na koszyku obliczenia one później będą szły do zamówienia? Czy jest to osobno wyliczane?

Edited by qwest (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja przy ustawieniach rabatu daję żeby rabat dotyczył tylko danych produktów. Dodaję wszystkie produkty poza tymi z promocjami

 

Jest to jakieś rozwiązanie tylko:

a) Jeśli masz 400 produktów to ciężko to kontrolować

b ) Każdy produkt dostaje inną przecenę

 

Więc niestety takie rozwiązanie mnie nie urządza ale dzięki za odpowiedź.

Edited by qwest (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jest to jakieś rozwiązanie tylko:

a) Jeśli masz 400 produktów to ciężko to kontrolować

b ) Każdy produkt dostaje inną przecenę

 

Więc niestety takie rozwiązanie mnie nie urządza ale dzięki za odpowiedź.

 

a) Ja w sklepie mam 4,5 tys produktów

B) Jeżeli chcesz dla każdego produktu robić przecenę, to nie kod rabatowy tylko ustawiasz "Specyficzne ceny"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pytanie natury zasadniczej - jeśli dla produktu jest ustawiony rabat (jaki: specyficzna cena czy rabat dla grupy na kategorię produktów ?) i kod rabatowy to co obowiązuje w cenie końcowej ?

Mówmy o konkretach - będzie łatwiej pomóc:)

Link to comment
Share on other sites

Rabat jest ustawiony za pomocą specyficznej ceny. Przykładowo:

 

Produkt kosztuje 15,00 zł - dodaje do niego przecenę o 5zł - teraz kosztuje 10,00.

Dodaje kod rabatowy - i teraz chciał bym żeby cena produktu była bez przeceny. Więc cena produktu ma być 15,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam , podepne się pod temat. 
Czy udało się Wam zmusić preste do rabatowania tylko nie przecenionych produktów ? 
Mam podwójny problem.

System stadnardowo rabatuje mi produkty wszystkie ( po ustawieniu reguł koszyka ) 

ale dodatkowo tez jesli ustawie minium zakupów np 44.99 na haslo + darową wysyłkę a klient doda produkt przeceniony np ze 100 na 39zl do do wyliczenia wartości zamowienia do wyliczenia czy  rabat sie należy czy nie , presta bierze mi kwotę główną za produkt a nie przecenioną. 
Przez co produkt przeceniony z wyjąciową cena wyższa niż 44,99 ( mimo że po pobniżce jest niższa) rabatuje i dodaje wysyłke za free

 

Możecie podpowiedziec , gdzie podmienić cenę aby do wyliczenia bral bieżącą a nie głowna ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wygląda na to, że temat jest bardzo aktualny, wiele osób ma z nim problemy (w tym ja). Trochę dziwna sprawa, że w standardzie ustawień "reguł koszyka" nie ma opcji wykluczającej produkty przecenione z reguły dodającej kod rabatowy.

 

Czy ktoś wie może czy da się to w jakiś sposób w preście jednak ustawić, czy może po prostu trzeba dokupić jakiś moduł który juz taką opcję posiada?

 

Dodam jeszcze raz: chodzi o to by kod rabatowy nie obejmował produktów przecenionych (w których ręcznie zmniejszyliśmy cenę dodając rabat kwotowy lub procentowy).

 

Pomocy please...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 years later...

Ja omijam problem inaczej. Utworzyłem odrębną kategorię (nie widoczną z panelu użytkownika) i przypisałem do niej wszystkie produkty nie będące w promocji. Ustawiając rabat ograniczam do kategorii (w warunkach wybór produktu/kategorie) i w akcjach zastosuj rabat do wybrany/e produkty

w końcu może być mnóstwo kategorii, a każdy produkt może zaliczać się do wielu... :)

ot i rozwiązanie

ps. szkoda, że przy wyborze produktu nie można zaznaczyć "nie zawiera" katalogu - byłoby łatwiej zaznaczyć te w promocji. Działania masowego na zaznaczenie na początku wszystkich i przypisanie do katalogu bez promocji chyba też nie ma... Ale raz przeklikane - załatwi sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...