Jump to content

Temada sepete ve daha fazla butonları ile ilgili bir sorun!

Recommended Posts

Merhabalar ;

Prestashop 1.6.0.9 temasında ufak bir ayrıntı gözüme çarptı düzeltme şansımız varsa benim için iyi olur. Şöyleki.

Ana sayfada görünen ürünlerin üzerine gelince otomatik ortaya çıkan sepete ekle ve daha fazla butonları yan yana görünürken , şuan dikkat ettiğimde alt alta çıkıyorlar .En alta gelince alttaki resim bölümüne yakın olan ürünlerin üzerine gelince butonlar açılınca resimlerin üstüne düşüyor. Eğer bunu düzelte bileceğim bir ayar mevcut ise çok memnun olurum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin , iyi çalışmalar.

Saygılarımla.

post-828159-0-10997700-1410177400_thumb.jpg

Browserları baktım 100% de duruyorlar global.css de bir kaç birşey deneyeceğim olursa sonucu buraya yazarım. Mahmut bey hızlı görünüm butonu değil ürünün üstüne gelince alt tarafta açılan butonalrdan bahsediyorum . "Sepete ekle" ve "daha fazla" butonlarından.

Saygılar...

Merhabalar ;

Safa bey hiç global.css de bir oynama yapmadım orjinali neyse o diyeceğim. Fakat şu modül güncelleme uyarıları sık sık çıkıyor .Şahin beyin bir yöntemi vardı bu uyarıları almamak için uyguladığı , onu henüz yapmadım arasıra modül güncelleme uyarısı çıkınca güncelleye basıyorum acaba bu bir sıkıntımı yaratıyor genel script üstünde , açıkcası ürünlerde artmaya başladı bende kıllanıyorum birşey olacak diye. 

Sorunuma gelince , global.css içindeki aşağıdaki satırlarda bulunan "15" değerini "12" olarak değiştirince sorun düzeldi , ne olduğunu halen çözebilmiş değilim , eğer boş vaktiniz olursa ve sizdeki butonlar yanyana duruyorsa sizin değerlerinize bir bakarmısınız "15" mi diye eğer öyleyse nedeni zor bir sıkıntı başıma gelmiş diyeceğim.

.col-lg-12 {
  position: relative;
  min-height: 1px;
  padding-left: 15px;
  padding-right: 15px; } 

Şimdilik bu yöntemle sorunumu çözdüm , herkese kolay gelsin.

Saygılarımla....

Edited by istemsiz (see edit history)

Aklıma şimdi geldi denedim , prestashop'un demo sitesini açınca öyle bir sorun göremedim ve üstelik benim değiştirdiğim değerlerde "15" de duruyor ve durumda herhangi bir sıkıntı gözlemlemedim. Bu yoldan hareket edersek önerebileceğiniz bir yöntem var mı? Mesela global.css 'i tekrar üstüne yazmak gibi..........gerçekten enteresan bir durum.

Kolay gelsin

Saygılar.

Safa bey merhaba benden başka kimse site ile ilgilenmiyor   :)

Bu gecelik global.css dosyasını üzerine yazmaya tırstım ama daha etkili bir yol buldum ;

4. satırdaki 14 değerini 13 yaparak butonun enini 1px daralttım sorun böyle daha sağlıklı çözüldü. Ama enteresan gerçekten enteresan.

.button.ajax_add_to_cart_button span {
    border: 1px solid;
    border-color: #06b2e6;
    padding: 10px 14px;
    display: block;

boş bir zamanımda global.css doyasını orjinaliyle değiştireceğim , bu gece başka bir problem çıkarsa uğraşmaya vaktim yok. Ama gerçekten enteresan hiç o dosyaya dokunmadan böyle sorunlar yaşamak. Tekrardan ilginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar

Saygılar....

post-828159-0-95525100-1410387883_thumb.jpg

• Create New...