Jump to content

Wyłączenie rabatów dla pojedynczych produktów należących do grup


nfuorek

Recommended Posts

Witam

Próbuję znaleźć rozwiązanie następującego problemu

W skrócie opiszę

Mam sklep i hurtownię postawioną na multistore Presta 1.5.4.1

W hurtowni szef poprosił o założenie kilku grup z różnymi obniżkami na towary. Są tam np

Grupa1 - 5% na wszystko

Grupa2 - 10% na towary producentA reszta 5%

Grupa3 - 10% producent B 7% producentC  reszta 5%

Grupa4 - producentC 10% reszta 4%

 

Tych grup jest kilka.

Klient zakłada konto, my wrzucamy go do grupy i dostaje takie zniżki do jakiej grupy należy. Wszystko jest ok. 

Ale szef mój poprosił aby była możliwość wyłączenia zniżek dla poszczególnych produktów .

Np. 

Weźmy grupę 3

Wśród wielu produktów producentaC znajduje się produkt o nazwie np. szczotka

Szef chce aby produkt ten nie miał zniżek a cena dla wszystkich klientów bez względu na grupy do jakiej należą była ta która jest wpisana w karcie (nazwę to ceną surową) 

Jak lub gdzie mogę wskazać programowi aby wyłączył stosowanie zniżek dla tego prduktu.

Czy znacie jakieś rozwiązanie a może moduł?

Proszę o pomoc

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem podobny problem i wyłączałem produkty w ustawienia danego rabatu, tam są warunki i możliwość Wyboru produktów dla których rabat obowiązuje, wybieram dodaję wszystkie oprócz tych dla których nie chcę żeby rabat obowiązywał.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za radę ale nie bardzo wiem jak rozwiązać to w moim sklepi i hurtowni. Problem jest bardziej złożony.

Otóz muszę zagłębić się w temat sposobu zakładania grup i zniżek w mojej hurtowni oraz przedstawić nieco więcej szczegółów

Spróbuję to opisać

Branża dziecięca 20 000 produktów poczynając od wózków i fotelików przez zabawki po kilkunastu producentów kończąc na akcesoriach 7 producentów(producent_A, producent_B... producent_G)

To co napisałem jest ważne

Wszystkie produkty załadowane do bazy sklepu

A szef chce zniżki tylko na akcesoria np 5% producent_A, 10% producent_B reszta producentów akcesoriów 3% (tylko przykład)

Dla tego zadania musiałem stworzyć reguły w Catalog price rules. Ale zauważyłem żę presta ma problem z regułami łączonymi warunkami. O tym naczytałem się na forach. Chodzi o tworzenie ogromnych rozmiarów tabeli w bazie danych czego sam doświadzyłem (w tej chwili nie pamiętam o którą tabelę chodzi)

I tak zamiast stworzyć pojedynczą regułę o nazwie np. Reguła dla grupy3 i wybrać w niej producentów łącząc warunkiem "lub"  musiałem postąpić następująco

1 krok Stworzyłem na początku grupę o nazwie Grupa3

2 krok Stworzyłem pojedyncze reguły o nazwach

Regułą Grupa3 5% producentA

Regułą Grupa3 10% producentB

Regułą Grupa3 3% producentC

Regułą Grupa3 3% producentD

Regułą Grupa3 3% producentE

Regułą Grupa3 3% producentF

Regułą Grupa3 3% producentG

Wskazując w każdej z nich jakiej grupy ma się tyczyć (czyli w tym przykładzie grupy 3)

Jeśli podczas tworzenia Grupa3 zaznaczyłem zastosuj zniżki 6% dla wszystkich to te 6% jest pomijane a zniżka pobierana jest z reguły dla poszczegulnych producentów.

Ominąłem w ten sposób problem z tworzeniem ogromnych rozmiarów tabeli w bazie.

 

To działa

(przepraszam za tak długi opis mam nadzieję przyda się dla innych podczas zakładania grup, chyba że do tej pory znaleziono inne rozwiązanie problemu ogromnych rozmiarów tabeli dla prestashop 1.5.4.1)

A teraz mój problem

Nagle szef chce aby 2 produkty producentB  3 produkty producentE nie miały żadnych zniżek bez względu na grupę w której są. Są to produkty o cenie promocyjnej i zniżki na nie nie powinny obowiązywać.

Co w takiej sytuacji? Czy istnieje sposób aby zaznaczyć dla produktu wyłączenie stosowania zniżek?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...