Jump to content

Umieszczenie modułów pod HOOK


macius829

Recommended Posts

Witam,

 

Próbuje umieścić moduły: Facebook block i Własny blok informacyjny CMS pod stroną.

 

Mianowicie:

 

mam ustawione na 2 kolumny - lewą i prawą. Lewa to kategorie, informacja, promocje, prawa to nic innego jak HOME HOOK.

 

Pytanie jest które pliki tpl czy coś innego należy wyedytować żeby przenieść powyżej opisane moduły pod lewą i prawą kolumnę - na 100% szerokości pod stroną, ale przez footerem. Bo jakoś albo sam już się zakręciłem i zgłupiałem, a jest to proste. Albo nie wiem już zupelnie jak to zrobić.

 

Z góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Próbuje umieścić moduły: Facebook block i Własny blok informacyjny CMS pod stroną.

w sensie gdzie pod stroną?

trzeba najpierw uściślić.

lewa kolumna - leftColumn

centralna kolumna - Home (tylko na homepage!)

prawa kolumna - rightColumn

 

mówisz o lewej i prawej kolumnie, jednocześnie sugerując, że Twoja prawa kolumna to home (?)

Link to comment
Share on other sites

Mój błąd przepraszam.

 

Lewa kolumna i home. Prawa wyłączona na całym serwisie.

 

i chodzi o to, a żeby pod nimi na stronie głównej wyświetlić powyższe moduły na całej szerokości.

 

Kolumny znajdują się w columns-container, żeby pod tym divem umieścić dane moduły na całej szerokości ;)

 

btw. prestashop 1.6.0.9

Edited by macius829 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no to są dwa rozwiązania

- albo nowy hook pomiędzy containerem i footerem

- albo modyfikujemy kod tak, aby prawa kolumna wyświetlała się pod kontenerem i stopką

 

pierwsza wersja wiąże się z grzebaniem w bazie (utworzenie nowego hooka) i modyfikacją modułów (kod wspierający nowe hooki)

druga opcja wiąże się wyłacznie ze zmianą szablonu, moduły działają w prawej kolumnie :-)

Link to comment
Share on other sites

Drugie rozwiązanie mi pasuje i właśnie to chciałem zrobić, używam presty od 3 tyg i wcześniej nie miałem styczności z tym kodem i nie wiem, w których plikach je wyedytować.

 

W skrócie przenieść prawą kolumnę pomiędzy tamte, wyedytować pliki tpl i za pewne css, tylko teraz pytanie które :)

 

Zastanawiam się jak to jest zrobione np w tej templatce. divy nie odnoszą się do lewej w tym przypadku kolumny, a hook raczej do motywu ktoś nie dodał....

 

http://www.templatemonster.com/demo/51128.html

Link to comment
Share on other sites

hmm nie ma możliwości, żeby w footer.tpl dodać po:

</div><!-- #center_column -->
{if isset($right_column_size) && !empty($right_column_size)}
	<div id="right_column" class="col-xs-12 col-sm-{$right_column_size|intval} column">{$HOOK_RIGHT_COLUMN}</div>
{/if}
</div><!-- .row -->

jakiegoś clearfix i na sztywno wpisać w tym div te moduły...?

Link to comment
Share on other sites

Ok, sprawdziłem dodanie hook to nie problem.

 

Bardziej mnie zastanawia inna rzecz. Skoro na tych szablonach z takim samym układem jak mam ja NIE jest użyta prawa kolumna na dole, a nie może być też hook bo to w końcu szablon, a szablon (chyba??) nie może w trakcie instalacji rejestrować nowego hook. To jak do diaska oni to zrobili :|

Edited by macius829 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...