Jump to content

[Çözüldü] Ana kategoriye tıklayınca ana sayfada alt kategorileri gözükmüyor?

istemsiz

Recommended Posts

Merhabalar ;

Yeni fark ettim mesela yatay menüde ana bir kategori var ve 5 tanede alt kategorisi var , ana kategoriye tıklayınca açılan sayfada kare kare alt kategorileri çıkardı resimleriyle beraber , şimdi yatay menüde ana kategoriye tıklayınca bütün alt kategori ürünleri karışık çıkıyor , ben ürünlerden önce alt kategorilerin gözükmesini istiyorum. Yanlış bir yeremi dokundum gözümden kaçan bir yer mi oldu bilemiyorum. Eğer standart temada bunun ayarını biliyorsanız yardımlarınız bekliyorum.

Teşekkürler , iyi çalışmalar.

Saygılarımla. 

Edited by istemsiz (see edit history)

Merhabalar ;

Yeni fark ettim mesela yatay menüde ana bir kategori var ve 5 tanede alt kategorisi var , ana kategoriye tıklayınca açılan sayfada kare kare alt kategorileri çıkardı resimleriyle beraber , şimdi yatay menüde ana kategoriye tıklayınca bütün alt kategori ürünleri karışık çıkıyor , ben ürünlerden önce alt kategorilerin gözükmesini istiyorum. Yanlış bir yeremi dokundum gözümden kaçan bir yer mi oldu bilemiyorum. Eğer standart temada bunun ayarını biliyorsanız yardımlarınız bekliyorum.

Teşekkürler , iyi çalışmalar.

Saygılarımla. 

Merhabalar

Ürünlerin kategorilerini (kategori ağacından) seçerken tik attığını kutucuk üst kategorilerle birlikte seçilmiş olabilir mi ? Eğer değilse garip bir problem var demektir. 

Bu garip problemler zaten yakamızı bırakmıyor :)

Modül güncelemeleri vardı ondan olabilir mi diye düşünmüyor değilim artık paranoyak oldum sorunu şu şekilde anlatayım; ;

Ürünlerle ilgili bir sorun değil benim anlatmak istediğim ; yatay menüdeki listelenmiş kategorilerden birine basınca eğer varsa açılan sayfada ürünlerden önce onun alt kategorileri gözükürdü , artık iki tane üç tane kaç tane varsa ana başlığın altında eğer resim eklemiş isek kare biçiminde o şekilde alt kategoriler gözükürdü o alt kategorilere tıklayınca ürünlere yönlenirdik. Şimdi yatay menüde herhangi bir ana kategoriye tıkladığımda açılan sayfada ana başlık geliyor ama bu sefer alt kategorileri gelmiyor direk ürünler gözüküyor ve alta doğru sıralanıyorlar. Sol sütunda kategoriler diye bir yer var, acaba bu güncellemeden sonra alt kategorilerin görünmesini alttan sol yukarımı çektiler  anlayamadım. İlk halini hatırlayamıyorum. Umarım saçma sapan bir sorun değildir.

Teşekkürler.

Saygılarımla..

• Like 1

Bu garip problemler zaten yakamızı bırakmıyor :)

Modül güncelemeleri vardı ondan olabilir mi diye düşünmüyor değilim artık paranoyak oldum sorunu şu şekilde anlatayım; ;

Ürünlerle ilgili bir sorun değil benim anlatmak istediğim ; yatay menüdeki listelenmiş kategorilerden birine basınca eğer varsa açılan sayfada ürünlerden önce onun alt kategorileri gözükürdü , artık iki tane üç tane kaç tane varsa ana başlığın altında eğer resim eklemiş isek kare biçiminde o şekilde alt kategoriler gözükürdü o alt kategorilere tıklayınca ürünlere yönlenirdik. Şimdi yatay menüde herhangi bir ana kategoriye tıkladığımda açılan sayfada ana başlık geliyor ama bu sefer alt kategorileri gelmiyor direk ürünler gözüküyor ve alta doğru sıralanıyorlar. Sol sütunda kategoriler diye bir yer var, acaba bu güncellemeden sonra alt kategorilerin görünmesini alttan sol yukarımı çektiler  anlayamadım. İlk halini hatırlayamıyorum. Umarım saçma sapan bir sorun değildir.

Teşekkürler.

Saygılarımla..

Merhabalar

Malesef korktuğunuz gibi saçma sapan bir soruna benziyor :)

Son yüklediğiniz modüllerden birisi shop->context içeriğine müdahale ediyor olabilir. benim aklıma ilk olarak bu geldi .

Sorun bu değilse bile çok basit birşeydir. Eğer çözemezseniz PM atın yarın iş yerindeyken bakarım. 

İyi geceler.

Ekstra olarak yeni bir modül kesinlikle yüklemedim sadece bulduğu güncelleştirmeleri yaptırmıştım .Şöyle bir iki resim ile belki daha net olabilirim size karşı durum aynen şöyle ;

Resim birdeki yere tıklayınca , resim ikideki düzen geliyor ama resim ikide belirttiğim gibi orada alt kategoriler gözüküyordu. Görünüş şekilleride kare kare resimlerdi. "normalde kategorilere resim ekliyoruz ya onlar" 

umarım mantıklı bir çözümü vardır.....

Saygılarımla...

post-828159-0-19962200-1409528549_thumb.jpg

post-828159-0-95285400-1409528552_thumb.jpg

Edited by istemsiz (see edit history)

Gece gece insan bulamıyor sorunun ne olduğunu sabah sakin kafa ile tekrar baktığımda sorunumun şu kısımdan kaynaklandığını buldum. Eklediğim resimdeki gibi , çok basit bir ayar çıktı , fakat o ayar güncellemeden sonra değişmiş olabilir çünkü ben dokunmadım.Belki başına gelen olur bilginize arkadaşlar.

Saygılar.

post-828159-0-26710500-1409548543_thumb.jpg

Gece gece insan bulamıyor sorunun ne olduğunu sabah sakin kafa ile tekrar baktığımda sorunumun şu kısımdan kaynaklandığını buldum. Eklediğim resimdeki gibi , çok basit bir ayar çıktı , fakat o ayar güncellemeden sonra değişmiş olabilir çünkü ben dokunmadım.Belki başına gelen olur bilginize arkadaşlar.

Saygılar.

Teşekkür ederiz.

Ama ben sorunu yanlış anlamışım. Ben alt kategorilerin ürünleri seçilmediği halde üst kategoride görünüyor sanmıştım.