Jump to content

Termékek árazása


p.robi

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Sok kérdésem lenne a termékek árazásával kapcsolatban.

 

Kicsit több mint 6000 terméket töltöttem fel a shopba (1.6.0.9. verzió), és ebből kb. 1300-nak van(lenne) akciós ára. Az akció időtartama adott, és a lejáratot követően valamennyi termék ára módosul de nem egyforma mértékben, és újra lesz 1300 kiemelten akciós termék. Nagyjából ezeket az adatokat lét havonta kellene módosítani.

 

Tudok úgy frissíteni, hogy az adatbázist újra feltöltöm a megváltozott árakkal, vagy ezt újként fogja beimportálni a rendszer? A termékeknek egyedi cikkszáma van, és beállítottam a feltöltésnél hogy ezt használja azonosítóként.

 

 

Használok egy számlázóprogramot, ami össze van kapcsolva a "régi" egyedi fejlesztésű webáruházzal. Ez szinkronizáláskor egy csv.-t küld a shopnak és felülírja a termék árát, vagy beimportálja a friss megrendelést amiből közvetlenül számlát tudok nyomtatni. Az azonosításhoz a cikkszámot használja, ez a régi és az új shopban is azonos mivel az adatbázis majdnem teljesen egyforma.

Mi kell ahhoz hogy a PS esetén is tudjam kezelni így az árakat, és esetlegesen be tudjam importálni a megrendelés csv.-t is. Gondolom nem elég átírni az elérési útvonalat, mert módosítani kell a küldött illetve a fogadott adatokat is.

 

Link to comment
Share on other sites

Tudsz árat frissíteni abban az esetben, ha az ID és a terméknév azonos.

 

A számlázós kérdésedet nem igazán értem. Azon kívül szerintem keveset is mondtál ahhoz, hogy bármit is tudjak rá válaszolni.

 

Megnézném a PS 1.6.x Web Service-ét. Azzal biztosan tudsz machinálni.

 

Minden más esetben készíthetsz php fájlt, amit meghív a számlázóprogram s végeredményül xml-t, csv-t vagy akármit ad.

 

Oda-vissza.

Link to comment
Share on other sites

Tudsz árat frissíteni abban az esetben, ha az ID és a terméknév azonos.

 

A számlázós kérdésedet nem igazán értem. Azon kívül szerintem keveset is mondtál ahhoz, hogy bármit is tudjak rá válaszolni.

 

Megnézném a PS 1.6.x Web Service-ét. Azzal biztosan tudsz machinálni.

 

Minden más esetben készíthetsz php fájlt, amit meghív a számlázóprogram s végeredményül xml-t, csv-t vagy akármit ad.

 

Oda-vissza.

Köszi, egyenlőre ez is segítség. Az árak frissítését viszonylag könnyen meg tudom oldani a számlázó nélkül is, de azzal sokkal kényelmesebb lenne. Az a baj, hogy a csv.-ben az infók nem azonos sorrendben vannak. Amíg az admin csv. feltöltésnél át tudod állítani a sorrendet, a számlázónál nem tudom ezt hogyan lehetne átállítani. A mostani csv.-ben pont az ID az utolsó infó, a PS-nál pedig ez kell először. Majd pár nap gondolkodás után talán rájövök a megoldásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A számlázóhoz úgy gondolom egyedi fejlesztés szükséges a Prestával való adatcseréhez, mivel szinte ahány számlázó program annyi féle adatformátumot/adatstruktúrát használnak erre a célra.

Melyik számlázót használod?

Link to comment
Share on other sites

A számlázóhoz úgy gondolom egyedi fejlesztés szükséges a Prestával való adatcseréhez, mivel szinte ahány számlázó program annyi féle adatformátumot/adatstruktúrát használnak erre a célra.

Melyik számlázót használod?

Szia!

 

Jelenleg még ezt használom, de ez lesz helyette. 

A mostani program a számlázóban szereplő összes termék adatot elküldi egy csv-ben a webáruháznak, ami a cikkszám alapján beazonosítja a terméket és ha kell módosítja az árat. Ez a számlázó oldaláról kb. 30.000 termék, a webáruházban pedig jelenleg 7.000 található. Nagyjából 10-15 perc alatt kész a frissítés, igaz úgy hogy a végén megszakad a kapcsolat a szerverrel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...