Jump to content

Oscommerce´den ürünleri PrestaShop´a aktarma scripti

Recommended Posts

Bu script ile mevcut olan oscommerce mağazanızdan ürünleri PrestaShop´a aktarabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler:

1.) osc2ps/db_mysql.inc.php editör ile açın ve 18-21 satırlarına oscommercenin kurulmuş olduğu veritabanının
bilgilerini girin.

2.) osc2 klasörünü PrestaShop anadizinene atın.

3.) Taracınız ile http://www.SİZİNSİTE.com/osc2ps/osc2ps.php çalıştırın ve kurulumu takip ediniz.

Kolay gelsin...

osc2ps.zip

Teşekürker çok işime yaradı bende düşünüp duruyordum mevcut olan ürünleri prestaya nasıl aktarırım diye.

Bu ara çalışmalarınız içinde sizi tebrik ederim sizden başka konulara cevap veren yok, sizde olmasanız işimiz harab :-)

slm, oscommerce sitesinde tablolarla oynadığımızdan mıdır nedendir tablo uyumsuzluğundan dolayı sanırım hata verdi bu modül. düzenlemeyi nereden ne şekilde yapabileceğimiz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hata:

MySQL Error Invalid SQL: SELECT d.parent_id, e.categories_id as categories_id, e.categories_name as categories_name FROM osc_categories d LEFT JOIN osc_categories_description e ON d.categories_id = e.categories_id order by parent_id asc, categories_id asc : 1146 (Table 'okulmal_labmal.osc_categories' doesn't exist) on query SELECT d.parent_id, e.categories_id as categories_id, e.categories_name as categories_name FROM osc_categories d LEFT JOIN osc_categories_description e ON d.categories_id = e.categories_id order by parent_id asc, categories_id asc in file /home/okulmal/public_html/osc2ps/db_mysql.inc.php

evet biraz oynadım sonrasında, çalıştırın dediğiniz sayfada bir işlem oluşmadı boş ekran çıktı ancak klasörün içine products ve categories sql dataları oluştu onlarıda biraz oynama ve düzenleme ile aktif hale getirdim. ilginize teşekkürler, iyi çalışmalar.

ürün resimlerini aktarmak mümkün olmuyor sanırım, prestashop dosya adlarını kendine göre yeniden düzenlediğinden etkisiz kalıyor herhalde...

• Create New...