Jump to content

Duplikacja ID, kategorie i zmiana ikony.


Issaxis

Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy sklep w oparciu o PrestaShop, nie miałem żadnych problemów podczas tworzenia aczkolwiek kilka problemów mam i proszę o pomoc. Link do sklepu (jeszcze w budowie, dlatego przy okazji proszę o opinie i jakieś wskazówki) http://sklepmajsterek.pl
 

1. Pierwsza sprawa dotyczy dodatku do wyświetlania informacje o cookies. Gdy chcę stworzyć stronę w preferencje -> cms , aby tam dodać informacje o cookies to duplikuje mi id np. kategorii. Później gdy wstawiam ten link do pojawiającego się okna cookies to przenośi mnie do kategorii o id np. 15.

2. Czy jest możliwość aby link do danego poduktu wyglądał tak cos.pl/kategoria glowna/podkategoria/produkt, a nie cos.pl/produkt?

3. Chciałbym, aby na samym dole gdzie jest "Bądź na bieżąco "F" " to zamiast tego "F" był napis facebook, grzebałem w stylach i innych miejscach ale nie moge tego znaleźć.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

1. Pierwsza sprawa dotyczy dodatku do wyświetlania informacje o cookies. Gdy chcę stworzyć stronę w preferencje -> cms , aby tam dodać informacje o cookies to duplikuje mi id np. kategorii. Później gdy wstawiam ten link do pojawiającego się okna cookies to przenośi mnie do kategorii o id np. 15.

to sprawa nie związana z modułem cookies, a raczej kwestia core sklepu. nie bardzo zrozumiałem co się dzieje. Tworzysz nową stronę cms, po utworzeniu pojawia się ona na liście dostepnych stron cms? jak wygląda link do tej strony cms?

 

 

 

2. Czy jest możliwość aby link do danego poduktu wyglądał tak cos.pl/kategoria glowna/podkategoria/produkt, a nie cos.pl/produkt?

w chwili obecnej nie ma takiej opcji, w tym wypadku potrzebny będzie jakiś moduł / modyfikacja który taką funkcjonalność wprowadzi. ale mówiąc szczerze - ja nie znam żadnego który by tworzył linki na zasadzie o której mówisz

3. global.css linia 6870

usuwasz dispaly:none;

footer-container #footer #social_block ul li a span {
display: none;
}
Link to comment
Share on other sites

Vekia, dziękuję za odpowiedź i już spieszę z głębszym wyjaśnieniem punktu pierwszego.

 

Tworzę nową stronę cms i jest ona widoczna w spisie. Posiada id:15 i w momencie gdy kliknę "zapisz i podejrzyj" to albo pojawia się błąd 404, albo przenosi mnie do kategorii o id:15.

Link to comment
Share on other sites

Poradziłem sobie z problemem numer 3, oraz z 1.

 

Zrobiłem tak:  w preferencje -> seo,url ustawiłem adres do stron cms na: cms/{id}-{rewrite}

Teraz mimo iż id jest takie samo jak jakiejś kategorii to przenosi na odpowiednią stronę.

Czy to rozwiązanie nie przysporzy mi więcej problemów w przyszłości?

Link to comment
Share on other sites

nie, wręcz przeciwnie

pewnie w ustawieniach > seo & urls ustawiłeś dwa takie same szablony zarówno dla kategorii jak i stron cms,

stąd tez otwierała się strona kategorii itp.

 

adresy muszą się różnić strukturą (!)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...