Jump to content

[Vyriešené] Množstevná zľava už od 1 ks / cena produktu


retep

Recommended Posts

Potrebujem ponúkať množstevnú zľavu aj pre 1 ks pre vybraný okruh produktov, preto kupón pre mňa nie je riešením. Systém je nastavený tak, že množstevnú zľavu berie až od 2 ks. Toto som zmenil v Product.php, funkcii getPriceStatic kdesi okolo riadku 1280 zmenou podmienky množstevnej zľavy z if ($quantity >1 na if ($quantity >=1. Teraz ráta správne množstevnú zľavu aj pre 1 ks.
Ale túto množstevnú zľavu teraz zohľadňuje už aj pri výpočte ceny produktu na stránke produktu, a to už nechcem. Výpočet a výsledok je správny, lenže stále zobrazuje aj možnosť množstevnej zľavy, ktorá je už zahrnutá v cene a tento údaj je preto zavádzajúci. Možno by bolo dobrou cestou nezobrazovať množstevnú zľavu, ale dnes chce každý nejakú zľavu ....
Moja otázka je, ako zobrazovať cenu produktu bez množstevnej zľavy čo najjednoduchším spôsobom. Má niekto nejaký nápad?

Link to comment
Share on other sites

Tak som to cele vyriešil sám.
Skopíroval som classes/Produkt.php, nazval som ho ProduktNov.php.
v Produkt.php som vo funkcii getPriceStatic na riadku 1280 zmenil

if ($quantity >1
na
if ($quantity >=1

To zabezpečí, že každá cena v celom obchode je znížená o množstevnú zľavu, aj na 1 ks, ak je použitá k danému produktu.

V ProduktNov.php som nechal pôvodné nastavenie, t.z.
if ($quantity >1
. Množstevná zľava je do ceny aplikovaná pri počte 2 a viac.

V produkt.php som na riadku 110 zmeni
$product = new Product

na
$product = new ProduktNov

Týmto som dosiahol, že na stránke produktu je cena zobrazovaná bez množstevnej zľavy.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dobrý deň,

Aj ked je téma staršia chcel by som sa opýtať. Dá sa v prestashope nastaviť množstevná zlava? To znamena ze ked si kupi niekto 2 produkty jeden dostane zadarmo. Dá sa to alebo nato treba nejaky modul? Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...