Jump to content

Atak bota Amazonu?


Inarus

Recommended Posts

W ostatnich dniach w swoim sklepie zauważyłem dziwny wzrost ilości porzuconych koszyków. Praktycznie każdy produkt został dodany do nowego koszyka po czym koszyk został porzucony. Przeglądając logi na serwerze okazało się że odpowiedzialny za to jest bot z adresu 54.167.94.188, który należy do .... Amazona. Zauważyliście może coś takiego u siebie? :)

Link to comment
Share on other sites

akurat nie z tego samego ip, ale też miałem wizyty amazona :)

warto przeglądać logi czasami,

<coolstory>

w jednym ze sklepów miałem taki przypadek, że konkurencja przeglądała strony botem (na podstawie sitemap) i wyciągała cenę produktu (jak przypuszczam), następnie skrypty (jak przypuszczam) automatycznie zmieniały cenę w danym sklepie tak, aby była niższa od tej w sklepie klienta. Zwykle różnica w cenie była kilku groszy i zsynchronizowana była ze zmianami cen w sklepie klienta. Przypadek? nie sądzę ;)

</coolstory>

Link to comment
Share on other sites

@Inarus, jeśli masz dostep do shell'a i jest tam zainstalowany iptables to ja używam z powodzeniem na takiego gagatka prostej regułki:

 

iptables -A INPUT -s 1111.222.333.444 -j DROP

 

,gdzie cyfry zastępuję oczywiście odpowiednim IP delikwenta.

 

Link to comment
Share on other sites

vekia też mi to tak wyglądało ale jak zobaczyłem, że to amazon to trochę się zdziwiłem.

Oprócz samych cen kwestia może być też taka, że ktoś sprawdza jakie masz stocki.
jangor wycięcie jednego na firewallu IP to walka z wiatrakami nie przejdzie z jednego to wskoczy z kolejnego :).

Link to comment
Share on other sites

@Inarus, jeśli masz dostep do shell'a i jest tam zainstalowany iptables to ja używam z powodzeniem na takiego gagatka prostej regułki:

 

iptables -A INPUT -s 1111.222.333.444 -j DROP

 

,gdzie cyfry zastępuję oczywiście odpowiednim IP delikwenta.

 

Jeszcze od siebie dołożę WAF i czarna liste :)

Ave konkurecja ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...