Jump to content

Καλάθι αγορών "συνδιασμούς"


Recommended Posts

Ετοιμάζω ένα eshop αλλά χρειάζομαι βοήθεια αν μπορεί και γνωρίζει κάποιος

Στο προϊόν μου εδώ έχω ένα προσκλητήριο το οποίο έχει ένα κόστος 1,45€  x 25€(25 κομμάτια υποχρεωτικά  σαν μικρότερη αγορά που έχω ορίσει) = 36,25€

Σε αυτό το ποσό θέλω και να προστίθεται ένα εφάπαξ ποσό 20€ για την κατασκευή μοκέτας

 

δηλ

36,25€ + 20€ = 56,25

 

αν κάποιος επιλέξει μεγαλύτερη ποσότητα από τα 25 που έχω ορίσει πάλι θέλω να να προστίθεται ένα εφάπαξ ποσό 20€ για την κατασκευή μοκέτας

 

Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στην περιπτωση αυτη  βολεύει να κάνεις βασικο προιον τον συνδυασμό 25 τεμ. με τιμη 56.25 και να φτιαξεις συνδυασμους ανα 25 ή οτι αλλη ποσοτητα θελεις που να ενσωματωνει τιμη καρτών και το εφαπαξ κοστος μακετας(Χ2 αποτι καταλαβα). π.χ θα εχει ενα πεδιο που θα επιλεγει 50 τεμαχια για 112.5, 100 τεμ  κλπ  και ισως για μια ποσοτητα και πανω θα εχεις μια παρατηρηση στην περιγραφη να επικοινωνησει για ειδικη τιμη, αν δεν εξαντλησεις το οριο που μπορεις να στειλεις με τους συνδυασμους. Το σεναριο χαλαει φυσικα αν ο χρηστης κατα λαθος επιλεξει ποσοτητες παραπανω απο μια σαν προιον.

Εαν θελεις πιο προσαρμοσμενη διαβαθμιση και εμπειρια χρηστη θα χρειαστεις καποιο προσθετο, ισως να υπαρχει έτοιμο ήδη κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι πολύ ωραίο αυτό που μου λές αλλά δεν με βοηθάει.

Διότι κάποιος μπορεί να παραγγείλει minimum 25 προϊόντα αλλά και 26, 27, 28, και 29 προϊόντα κλπ.

 

Οπότε να μην μπερδέβεσε με την ποσότητα.

 

Το ερώτημά μου είναι:

Έχουμε ένα προϊόν και στην συγκεκριμένη περίπτωση "προσκλητήριο γάμου" όμως αυτό το προϊόν από μόνο του δεν μπορεί να μπει στο καλάθι διότι για να κατασκευαστεί έχει και ένα επιπλέον κόστος, αυτό το κόστος το επιπλέον είναι το κόστος της μακέτας.

 

Θέλω λοιπόν στο καλάθι να περνάει το προϊόν (όση ποσότητα επιλέξει ο αγοραστής) αλλά και η μακέτα.

Πως μπορώ να το κάνω?

Υπάρχει κάποιο πρόσθετο ή μπορώ να το κάνω και χωρίς πρόσθετο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...