Jump to content

Brutto ár és blokk címkék (Megoldott)


Tokra

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Sok-sok év után, OsCommerce-ről tértem át erre a rendszerre. Feltettem a legújabb verziót (1.6.0.9). Minden szépen működik, de két problémám akadt:

 

1. Miden ár nettóban jelenik meg az áruházban, és nem találok olyan opciót, ahol ezt át tudom állítani. Kizárólag brutto árat szeretnék megjelentetni a termékeknél. Hogyan oldható meg?

 

2. Baloldali oszlopba szeretnék egy olyan blokkot, hogy "Termékeink", abban pedig értelemszerűen a kategóriákat/alkategóriákat szeretném megjeleníteni, ahogy az általában lenni szokott a webáruházakban.

Betettem a kategória blokkot, de azzal több gondom van. Először is, nincs "fejléce", vagyis mindig az aktuális termékkategóriát teszi be fejlécnek. Ennél fogva sem a fejléc, sem a blokkban szereplő lista nem fix, hanem állandóan változtatja ahogy az oldalon navigálok. Ez így nem jó, én fixet szeretnék, vagyis

ahol mindig látszik az összes főkategória, és ahonnan bármikor bárhova navigálni lehet függetlenül attól, hogy éppen hol járok az oldalon.

 

Tudna valaki segíteni? Köszönöm.

Edited by Tokra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1. valószínű nincs beállítva az adó. Az adót és annak szabályait ellenőrizd le adminban. Illetve azt is, hogy az adott adószabály milyen országra érvényes.

 

2. Legyél olyan kedves és küldj print screen-t erről.

 

Default témát használsz? Ez még fontos információ.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

 

Köszönöm a választ!

Az adókat megnézem, valószínű akkor az USA-ra van állítva, ez lehet a baj. 

 

Másik kérdést illetően: alap témát használok. Küldök egy példát arra, amit szeretnék www.kockaaruhaz.hu

Nem a design számít, hanem az elv. Itt végig láthatók a főkategóriák (termékkategóriák), bárhol járunk az oldalon.

Ezzel szemben, a presta kategória blokkja nem így működik, hanem ha pl. egy alkategóriára kattintok, akkor a többi kategóriát eltünteti a menüből és csak az marad ott, ahol éppen járok.

Link to comment
Share on other sites

Á igen, a konfigurációt valahogy kihagytam. Ott át lehet így állítani valóban, köszönöm a segítséget! Viszont sajnos így sen 100-as még amiatt, hogy a fejlécben mindig változtatja a szöveget aszerint, hogy éppen melyik kategóriában vagyok.

Tehát pl. az alábbi tree esetén:

Alkatrészek

[

Tárolók

[

Fém tárolók...stb.

 

a fejlécben szeretném fixen csak azt kiírni, hogy "Alkatrészek", viszont ha rálépek a tárolók almenüre, akkor a fejlécet is lecserélni erre.

Létezik valami megoldás?

Link to comment
Share on other sites

/public_html/domained.hu/ps1609/themes/default-bootstrap/modules/blockcategories

 

itt van egy ilyen fájl:

 

blockcategories.tpl

 

Nyisd meg, rögtön az elején a div után:

<h2 class="title_block">
		{if isset($currentCategory)}
			{$currentCategory->name|escape}
		{else}
			{l s='Categories' mod='blockcategories'}
		{/if}
</h2>

Cseréld le erre:

<h2 class="title_block">

     {l s='alkatrészek angolul' mod='blockcategories'}

</h2>

Ha csak magyar nyelved van akkor a legpofonegyszerűbb is működik (csak így nem tudod fordítgatni adminból):

<h2 class="title_block">
        Alkatrészek
</h2>

Töltsd vissza és lesd meg, jó-e.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Kezdő vagyok prestában, de nekem is az a bajom, ami a témaindító 1. számú problémája. Nettó árat mutat a rendszer, de csak a bruttót szeretném kiírni, kosárnál, számlán mutathatja szétbontva is.

 

Már mindent átnéztem, de nem tudom megoldani, hogyan válthatom át. Néztem az adókat, adószabályokat. Egy rövid, de lényegretörő leírással tudtok nekem segíteni?

 

Hálás lennék! :-)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Itt találod:

Helyi sajátosságok > Adók

Bekapcsolod, beállítod vagy hozzáadod a szükséges áfát. Lejjebb megtalálod a be és kikapcsolásokat.

Adó bekapcsolása: Igen

Megjelenítése a kosárban - ha bekapcsolod, akkor külön mutatja sz adó összegét.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szia!

Itt találod:

Helyi sajátosságok > Adók

Bekapcsolod, beállítod vagy hozzáadod a szükséges áfát. Lejjebb megtalálod a be és kikapcsolásokat.

Adó bekapcsolása: Igen

Megjelenítése a kosárban - ha bekapcsolod, akkor külön mutatja sz adó összegét.

Köszi!

 

Időközben megtaláltam, hogy az egyes csoportoknál nem volt átállítva, hogy mutassa az áfát vagy sem. Ez kavart be.

 

Köszi a fáradozásodat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...