Jump to content

Kupiony szablon - polskie czcionki


Recommended Posts

Witam

 

Męczę się ze zmianą czcionek w moim szablonie tak żeby obsługiwały ogonki.

Teoretycznie szablon ma wgrane ok. 40 czcionek i domyślną jest Sans Serif - Roboto, która powinna obsługiwać ogonki. Ale nie wiedzieć czemu nie obsługuje. 

Przeleciałem wszystkie te czcionki i w teorii ok. 10 z nich powinno obsługiwać polskie znaki, a w praktyce działają tylko 3 (akurat niezbyt ciekawe).

Znalazłem rozwiązanie na forum pod tym linkiem, ale dotyczy tylko standardowego szablonu.

W moim szablonie np. plik header.tpl wygląda inaczej niż w szablonie standardowym i nie ma gdzie dodać "&subset=latin,latin-ext".

Gdzieś przewinęło mi się przez oczy coś o pliku global.css, że można by w nim grzebać. Ale nie wiem co i jak.

 

W załączniku folder z moim szablonem, jakby ktoś chciał rzucić okiem.

 

 

 

Edited by Falker_1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

a jest gdześ ten szablon online?

szablon to 

http://addons.prestashop.com/pl/neutralny/16704-elation-advance-touch-theme.html

 

troche za dużo roboty z wgrywaniem tego i konfigurowaniem

Myślałem bardziej o rzuceniu okiem i sugestii w których plikach można by pogrzebać, bo ja jestem laikiem

btw. to płatny szablon? wstawianie go w formie zip to niezbyt dobry pomysł :P

ale wrzuciłem wersję której raczej nie da się zainstalować,

poza tym pisałem do nich już kilka razy z tym problemem i nic, więc chyba nie będą mieli nic przeciwko :)

Link to comment
Share on other sites

a jak wrzuciłbyś tutaj windowsa, albo adobe photoshop ? ;)

 

w moduły > pozycje sprawdź jakie masz moduły dołączone do hooka "displayHeader"

następnie kazdy z tych modułów będzie trzeba sprawdzić, krok po kroku w celu zidentyfikowania odpowiedniego pliku zawierającego odnośniki do google fonts.

 

następnie do tych odwołań trzeba dodać wspomniany kod

 

innej możliwośći na rozwiązanie problemu z polskimi znakami nie ma

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Męczę się ze zmianą czcionek w moim szablonie tak żeby obsługiwały ogonki.

Teoretycznie szablon ma wgrane ok. 40 czcionek i domyślną jest Sans Serif - Roboto, która powinna obsługiwać ogonki. Ale nie wiedzieć czemu nie obsługuje. 

Przeleciałem wszystkie te czcionki i w teorii ok. 10 z nich powinno obsługiwać polskie znaki, a w praktyce działają tylko 3 (akurat niezbyt ciekawe).

Znalazłem rozwiązanie na forum pod tym linkiem, ale dotyczy tylko standardowego szablonu.

W moim szablonie np. plik header.tpl wygląda inaczej niż w szablonie standardowym i nie ma gdzie dodać "&subset=latin,latin-ext".

Gdzieś przewinęło mi się przez oczy coś o pliku global.css, że można by w nim grzebać. Ale nie wiem co i jak.

 

W załączniku folder z moim szablonem, jakby ktoś chciał rzucić okiem.

 

ok, wybrałem i jutro się zabieram...

ale jeszcze jedno pytanko...

na których plikach mam się skupiać .php .tlp .css .xml, czy na wszystkich po kolei?

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam takie pytanko:

 

Czy ten szablon co kupiłeś to możesz wykorzystywać do kliku domen i modyfikować?

 

Chciałbym właśnie kupić sobie taki szablon żeby mieć do kliku stron i modyfikować i dostosowywać ale nie wiem gdzie to piszą o tym.

 

pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...