Jump to content

Automatyczna wysyłka produktu klientowi na pocztę


Przemek2909

Recommended Posts

Borykam się z problemem którego nie mogę przejść. Utknąłem i stoję.

 

Mam swojego bloga sprzedażowego na którym mam wystawionego do sprzedaży E-booka. Założyłem konto na PayPal i wypełniłem wszystkie formularze i wygenerowałem przycisk "KUP TERAZ". 

 

Jak się robi skryp/stronę do wysyłki produktu na mail klienta? Czy program Presta Shop mi w tym akoś pomoże? Polecono mi zainteresować się tym programem.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zintegrować będzie ciężko, najlepiej jest wizualnie połączyć blog z sklepem, sam sklep umieścić na subdomenie lub w folderze /sklep reszta to już standardowa obsługa sklepu.

 

Popróbuj w pierwszej kolejności na testowej instalacji czy Ci to będzie odpowiadało, zapoznaj się z zapleczem sklepu, opcjami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam swojego bloga sprzedażowego na którym mam wystawionego do sprzedaży E-booka...

 

 

...Ja mam stronę pisaną w html w zwykłym notatniku. Nie mam bloga wordpress czy czegoś w tym stylu.

 

Założyłem że blog to jakieś przyjaźniejsze rozwiązanie niż ręczna edycja wpisów w html, ale każdy robi jak potrafi, lub jak mu wygodnie ;)

 

W moim zamyśle było tylko tyle, że jeśli masz już działającą stronę która ma swój wygląd i swoje linki zaindeksowane przez googla itp. to szkoda stracić pozycji więc, najlepiej sklep zainstalować na subdomenie, lub tam gdzie masz stronę utworzyć katalog sklep i w nim zainstalować preste, później wystarczy sklep zbliżyć wyglądem do strony/bloga etc. aby klient przechodząc z bloga do sklepu miał wrażenie że jest w jednym miejscu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

owszem, prestashop pomoże, tylko pytanie, czy chcesz sprzedawać tylko tego jednego ebooka, czy rozszerzyć sprzedaż...

bo jeżeli masz zamiar zostac przy jednym pdf, to uważam, że łatwiej będzie dorobić odpowiednie skrypty php do aktualnych plików html.

 

po płatności zostajesz przekierowany na stronę bloga z odpowiednimi parametrami w url? jeżeli tak, to sprawa jest banalnie prosta, paypal ma pełno tutoriali jak zrobić obsługę płatności z weryfikacją wpłat :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...