Jump to content

(çözüldü) Php.ini dosyasındaki max_input_vars değerini arttırma

Recommended Posts

Merhaba,

Yerelleştirme üzerinden Prestashop'un Türkçe paketini indirip, "Çeviriler" üzerinden Mağaza ve yüklü modülleri düzenlemeye çalıştım. Ancak her seferinde aşağıdaki uyarıyı alıyorum:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:
1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase the this limit to 2587 at least or edit the translation file manually.

Bunun üzerine sunucumla iletişime geçtim ve kendim manuel olarak php.ini dosyasındaki max_input_vars değerini 3000'e çevirip kaydettim. Sonrasında da browserdaki bütün cacheleri temizledim.

Ancak sunucumda yaptığım bu değişiklik admin panel'e yansımadı ve hala aynı uyarıyı alıyorum. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Teşekkürler

Edited by ISGtabela (see edit history)

ideal php.ini ayarları..işlem yaptıktan sonra sunucunuza reset atmayı unutmayın...

memory_limit = 64M
max_execution_time = 1000;
max_input_time = -1;
post_max_size = 20M;
upload_max_filesize = 20M;
max_input_vars = 6000;
suhosin.get.max_vars = 6000;
suhosin.post.max_vars = 6000;
  • Like 1

Merhaba, yardım için teşekkürler. Önerilerinizi uygulayacağım ancak, sunucuya reset atılması kısmını tam anlayamadım, nasıl yapabileceğimi biraz açabilirseniz çok sevinirim. Kullanıcı olarak yeni satın aldığımız şablon üzerinde kendi sitemizi düzenlemeye çalıştığımdan, henüz terminolojilere çok hakim değilim, o nedenle belki çok basit bir şeyi soruyor olabilirim, lütfen kusuruma bakmayın.

Teşekkürler

Merhaba, problemimizi anladık. Sunucumuzdaki php.ini dosyasında max_input_vars command olarak bırakılmış, bu sebeple limiti değiştirsek dahi, uyarıyı aldığımızı anladık. Command işareti olan ; işaretini kaldırdık. Konu başlığı olan limit problemimiz çözüldü. 

Çok teşekkürler.