Jump to content

1.5.6.1 versiyonu için Türkçe dil paketi (Çözüldü)

Recommended Posts

Merhaba, 

Kullandığım 1.5.6.1 versiyonlu şablonda Türkçe dil ayarında problem yaşıyorum. Ana sayfada "Sepete ekle" gibi butonlar Türkçe görünürken, kategorilere inildiğinde İngilizce görünüyor. Forumdaki yazışmaları incelediğimde bu versiyon (1.5.6.1) için bir Türkçe dil paketine rastlayamadım. Nereden yükleyebileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. 

Teşekkürler,

Edited by ISGtabela (see edit history)

Merhaba, 

Kullandığım 1.5.6.1 versiyonlu şablonda Türkçe dil ayarında problem yaşıyorum. Ana sayfada "Sepete ekle" gibi butonlar Türkçe görünürken, kategorilere inildiğinde İngilizce görünüyor. Forumdaki yazışmaları incelediğimde bu versiyon (1.5.6.1) için bir Türkçe dil paketine rastlayamadım. Nereden yükleyebileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. 

Teşekkürler,

Merhabalar

Orjinal temanın dil paketini satın aldığınız temanın içine atın (lang klasörü) 

%90 oranında çevirileri tamamlayacaktır. Geriye kalan %10'luk kısmı çeviriler bölümünden tamamlarsınız.

Merhaba, 

Desteğiniz için teşekkür ederim. Sitemi düzenlemeye yeni başladığım için, maalesef admin panel konusunda çok fazla bilgim bulunmuyor. O nedenle ne yapmamı istediğinizi tam olarak anlayamadım. Biraz daha açık yazabilirseniz çok memnun olurum.  

Türkçe dil ayarını ise şu şekilde yapmıştım. Admin panelde yerelleştirmedeki yerel ayarlar üzerinden Türkiyeyi seçtim. Diller ve çevirilerde Türkçeyi seçtim.  Şu anda ana sayfadaki ürünlerde örneğin "Sepete Ekle" Türkçe görünmesine rağmen, kategorilere inildiğinde "Add to Cart" görünüyor. Ayrıca örneğin "Satın Al" butonuna tıklandıktan sonraki bölümler de İngilizce görünüyor. Bir yerde hata veya eksiklik yapıyor olabilirim, bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler. 

Default dil dosyası sonradan alınan şablonlara %70 oturur, geri kalan %30 kısmı manüel düzenlemeniz gerekir....

Dil çeviri bölümünde çevirmeniz gereken 2 alan vardır

1 - Şablon Çevirisi

2-  Modül Çevirisi

Prestashop 1.5.x lerde çeviri alanı aşağıdaki gibidir....

EMjuq3R.png

Merhaba, zaman ayırıp destek olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Önerinizi uygulamaya çalıştım. Ancak aşağıdaki hataları aldım.

Mağaza (Front Office) çevirisinde default'ta Türk Bayrağı'na tıkladığımda aşağıdaki hatayı aldım:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1441 at least or edit the translation file manually.

Yüklü Modül çevirilerinde defaultta Türk Bayrağı'na tıkladığımda ise aşağıdaki hatayı aldım:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:
1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase the this limit to 2587 at least or edit the translation file manually.

Bu hataları kendim düzeltebilir miyim, yoksa hosting firmamın mı düzeltmesi gerekiyor? Çok zamanınızı alıyorum ama, bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, zaman ayırıp destek olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Önerinizi uygulamaya çalıştım. Ancak aşağıdaki hataları aldım.

Mağaza (Front Office) çevirisinde default'ta Türk Bayrağı'na tıkladığımda aşağıdaki hatayı aldım:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1441 at least or edit the translation file manually.

Yüklü Modül çevirilerinde defaultta Türk Bayrağı'na tıkladığımda ise aşağıdaki hatayı aldım:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:

1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 2587 at least or edit the translation file manually.

Bu hataları kendim düzeltebilir miyim, yoksa hosting firmamın mı düzeltmesi gerekiyor? Çok zamanınızı alıyorum ama, bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Forumda aratırsanız bu konuda cevp yazmıştım bir kaç kere.

Bulamazsanız yeni başlık açın lütfen. 

Bu arada bu başlığı "çözüldü" olarak değiştirebilirsiniz.