Jump to content

Prestashop 1.6.0.9 Sürümünde Ürün Kombinasyon Hatası

enginsus

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir ürün altına eklemiş olduğum 2 farklı renk ile ilgili bir sorun var. Bu sorunun kaynağını bir türlü çözemedim. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Örnek Anlatım : 

Ürün Adı : Yumurta

Renk: Beyaz

Renk: Sarı

Gördüğünüz yumurta ürününün iç kısmına giriş yaptım. Ürün karşıma geldi. 2 tane de renk seçeneği sundu. Ben 2 renk'ten de sipariş vermek istiyorum.

Beyaz olan renk'ten "3" adet sepete ekledim.

Sarı olan renk'ten "6" adet sepete ekledim. Fakat eklerken sarı renk 6 adet olarak BEYAZ rengin içerisine girdi. Sarı rengin içerisine ekleme yapmadı. Hata bu kadar. İstediğim ürünleri istediğim adet'te eklememe müsade etmiyor genel bir sorun var. 

Yedeğini alıp baştan kurmama rağmen bu hata var. Üye girişi yapmadığınız vakit her şey düzgün sepete ekliyor. Fakat üye girişi yaptıktan sonra HATA aynı yukarıdaki anlatılanın aynısı değişen bir şey yok.

Yardımcı olmanızı rica ederim...

Mail : [email protected] konuyu bilen arkadaş bu mail adresine dönüş yaparsa sevinirim.

Resimde anlatmak istediğim Pembe renk eklemek istedim hep mavi'ye gitti. Pembe şansa bala geldi.

Saygılar.

post-768554-0-23209500-1408041638_thumb.jpg

Merhabalar,

Renk kombinasyonu içerisine eklediğiniz özellik kısmındaki renklerin hepsini, renk adı oluşturduğunuz yerin alt kısmındaki "LİNK" kısmı olan yeri boş bırakmayın, siteismi/renk/renkadı olarak yaparsanız sorun çözülüyor.

Biraz çaba yeterli..

Sorun çözülmüştür.

Maalesef çabayı yanlış yerde göstermişsiniz....

Bu alanın otomatik oluşması gerekir...eğer bu alan otomatik oluşmuyorsa, diğer otomatik oluşan tüm url uzantılarının da dikkat edilmesi gerekir... aynı sistem üzerinde çalışan bu alan tüm siteyi  etkileyecektir...

Örnek olarak , Diyelim ki xml ile ürün çekiyorsunuz... xml import tan sonra tek tek tüm alanları düzeltmek gerekir... normal bir işlem değildir..

Aşağıda gösterdiğim şekilde kendi oluşturması gerekir....

RaBm7pM.png

KR88ntb.png

TJqb3Ke.png

Bu durum dediğim gibi sunucu ile alakalı, hosting firmanız ile görüş isterseniz, daha önce bir çok arkadaşta bu oldu, anlaşılmayan sebeplerden dolayı hosting paketi böyle bir sorun oluşturuyor...tabi bu sorunu hosting firmaları çözemedi veya çözmek istemedi...hosting kaynaklı java veya ajax hatası olan arkadaşlar genellikle hosting firmasını değiştiriyor...

Şahin Bey Selam,

Diğer bir çözüm yolu ise Ürün fiyatı ekleme yerinin dışında ürün kombinasyonunun içerisindeki kısımda yer alan fiyat alanlarını doldurduğunuz vakit'te bu soruna çözüm olmuş oluyor. Normal'de bu şekilde yapmıyorduk. 1.5.4.1 sürümünde, o yüzden işler iyice karıştı.

Teşekkürler. Asıl çözüm aslında bu.