Jump to content

Prestashop 1.6.0.9 Sürümünde Ürün Kombinasyon Hatası

enginsus

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir ürün altına eklemiş olduğum 2 farklı renk ile ilgili bir sorun var. Bu sorunun kaynağını bir türlü çözemedim. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Örnek Anlatım : 

Ürün Adı : Yumurta

Renk: Beyaz

Renk: Sarı

Gördüğünüz yumurta ürününün iç kısmına giriş yaptım. Ürün karşıma geldi. 2 tane de renk seçeneği sundu. Ben 2 renk'ten de sipariş vermek istiyorum.

Beyaz olan renk'ten "3" adet sepete ekledim.

Sarı olan renk'ten "6" adet sepete ekledim. Fakat eklerken sarı renk 6 adet olarak BEYAZ rengin içerisine girdi. Sarı rengin içerisine ekleme yapmadı. Hata bu kadar. İstediğim ürünleri istediğim adet'te eklememe müsade etmiyor genel bir sorun var. 

Yedeğini alıp baştan kurmama rağmen bu hata var. Üye girişi yapmadığınız vakit her şey düzgün sepete ekliyor. Fakat üye girişi yaptıktan sonra HATA aynı yukarıdaki anlatılanın aynısı değişen bir şey yok.

Yardımcı olmanızı rica ederim...

Mail : [email protected] konuyu bilen arkadaş bu mail adresine dönüş yaparsa sevinirim.

Resimde anlatmak istediğim Pembe renk eklemek istedim hep mavi'ye gitti. Pembe şansa bala geldi.

Saygılar.

post-768554-0-03598500-1408041334_thumb.jpg

Edited by enginsus (see edit history)

Merhabalar,

Bir ürün altına eklemiş olduğum 2 farklı renk ile ilgili bir sorun var. Bu sorunun kaynağını bir türlü çözemedim. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Örnek Anlatım : 

Gördüğünüz yumurta ürününün iç kısmına giriş yaptım. Ürün karşıma geldi. 2 tane de renk seçeneği sundu. Ben 2 renk'ten de sipariş vermek istiyorum.

Sarı olan renk'ten "6" adet sepete ekledim. Fakat eklerken sarı renk 6 adet olarak BEYAZ rengin içerisine girdi. Sarı rengin içerisine ekleme yapmadı. Hata bu kadar. İstediğim ürünleri istediğim adet'te eklememe müsade etmiyor genel bir sorun var. 

Yedeğini alıp baştan kurmama rağmen bu hata var. Üye girişi yapmadığınız vakit her şey düzgün sepete ekliyor. Fakat üye girişi yaptıktan sonra HATA aynı yukarıdaki anlatılanın aynısı değişen bir şey yok.

Mail : [email protected] konuyu bilen arkadaş bu mail adresine dönüş yaparsa sevinirim.

Resimde anlatmak istediğim Pembe renk eklemek istedim hep mavi'ye gitti. Pembe şansa bala geldi.

Saygılar.

Sepete ekle tuşuna bastığında giden ve gelen header bilgisine bakmak lazım. Sanırım yine bir JS hatası söz konusu. Basit bir soruna benziyor. 

Merhabalar,

Böyle bir hata var. Fakat 1.5.4.1 sürümünde ürün için renk eklerdik, sepete ekle dediğiniz zaman ekleme yapardı.

Şimdi ise anladığım kadarıyla Ürün kombinasyonu renk: mavi fiyat üstündeki etki kısmını istenilen yapıp tutar girerek bu işi çözdüm hata ortadan kalktı.

Fakat bu sefer fiyatları herkes görüyor. Ben herkesin görmesini istemedim. 1.5.4.1 de böyle değildi.

Özel fiyat tanımlaması tamamen geçersiz. Üye girişi yapmadan sepete ekle dediğimizde ise sorunu yaşadığım zamanın başında bu hatayı vermeden ekliyordu. Fakat üye girişi yaptıktan sonra bu hatayı yapmaya devam etti. 

Kronik bir java hatası mı ?

Sunucu mu ?

Yoksa bağlantılarda yanlış mı ? yapıldı. Yeni sistemde bazı şeyler devre dışı kalmış olabilir mi ?

Genel bir durum mu ?

Sizde de aynı şey var mı ?

Kurup denediniz ?

Teşekkür ederiz.

• 1 year later...

Merhabalar,

Örnek Anlatım : 

Saygılar.

Aynı sorunu bende yaşıyorum bir türlü çözüm bulamadım. Hosting sağlayıcım GoDaddy hosting'den kaynaklı olacağını sanmıyorum. yardımcı olabilecek kimseler var mı?

Merhabalar,

Sorunun kaynağı özel fiyat tanımlaması yaptığınız özel gruplardan kaynaklı oluyor. Özel fiyat tanımlaması yaptığınız için bu sorunu yaşıyorsunuz.

Size ekte resim paylaşımı yapıyorum.

Kontrol edin. Üst kısımdaki alandan deneyin.

O ürünün adını "Noel Baba Mavi" diye verip bir içerisinde renk belirtmeniz gerekiyor.  (Özel gruplamalar için)

Toptan yada Perakende veya Özel Müşteri satışını ayırmak için kullanıyor.

(Diğer türlüsünü yapın. Gruplar üzerinden Kategori indirimi yaparak değişik fiyatlama yapmış olun.) Bu kısım sorununuzu çözecektir.

İnşallah yardımcı olur.

İyi günler.

just-1.jpg

just-2.jpg

YUKARIDAKİ ÖZEL FİYAT KISMINI KULLANMAYIN. SORUN ÇÖZÜLECEKTİR.

just-3.jpg

just-4.jpg

Edited by enginsus (see edit history)