Jump to content

Kayıt Esnasında TC Kimlik / Vergi No / Vergi Dairesi

duymayankalmadi

Recommended Posts

Herkese merhaba. Prestashop Ver. 1.6.0.9 kullanıyorum ve gördüğüm bir eksiklik ülkemizde, fatura kesmek için gerekli olan Tc Kimlik / Vergi No ve Firmalar için de vergi dairesi alanlarını bulamamış olmam. Kullandığım sürümün türkçe dil dosyasında adres ile ilgili bölümlere baktığımda " UKB / VKN / YKN " gibi bir alan var. fakat adres kayıt ederken veya daha sonrasında güncelleme yaparken bu alanı sormuyor. Bunu nasıl aktif edebilirim. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

• 6 months later...

şahin bey dediğiniz gibi ayarlardan "kdv numarası gerekli mi" özelliğini aktif ettim. b2b özelliğide aktif sistemde, ama toptan müşterilerin fatura bilgilerinide almak için ne yapmam gerekiyor? vergi dairesi adını alamadım mesela? siret ve ape diye 2 input alanı var onlarda text kabul etmiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

site adresi : http://www.biolifeurunleri.com

sürüm : 1.6.0.9

vergi dairesi adı isteği saçmalığı sadece Türkiye'de olduğu için böyle bir özellik eklenmemiş, adres2 alanının adını değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz...

tabi bu alanı satırını şabon kaynak kodlarında satırını değiştirdiğinizde işleminizi tam olarak çözmüş olursunuz....

• 1 year later...
  • 4 months later...