Jump to content

[FREE 'MODUL'] EPH xml export Slovenská pošta pre PS16


Recommended Posts

Vytvoril som skript, ktorý umožňuje export xml vybraných objednávok z administrácie.

 

Postup pre inštaláciu:

AdminOrdersController.php -> /override/controllers/admin/

eph_posta.php -> hlavný priečinok, kde máte nainštalovaný ps

eph_posta.css -> /css/

 

vymažte /cache/class_index.php

vytvorte priečinok /feeds/

 

post-818343-0-88146200-1407847719_thumb.png

 

post-818343-0-11135900-1407847804_thumb.png

 

Nič sa neprepisuje, takže to váš systém neovplyvní, jedine
AdminOrdersController.php sa dáva do override priečinka, čiže načíta sa tento kontroler, namiesto pôvodného. Ak ho už máte upravovaný tak len dopíšte, čo tam nie je.

 

v súbore eph_posta.php si upravte odosielateľa namiesto XXX doplnte vaše údaje (riadok 95-103)

 

V prípade otázok, pripomienok na vylepšenie, neváhajte a vyjadrite sa.

 

Robil som to vo svojom voľnom čase, a zabralo mi to celkom dosť času.

Ak sa vám skript páči a bude pre Vás užitočný, ušetrí čas aj peniaze (bežne 25€ stojí takýto modul),

poteší akýkoľvek finančný príspevok -> 2295460854/0200

eph_posta.php

eph_posta.css

AdminOrdersController.php

Edited by frajdy (see edit history)
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Neviem prečo, no nefungujú mi od začiatku používania PS 1.6 bulk actions v objednávkach - robil som nedávno čisto novú inštaláciu PS, nič extra som nemenil, no aj tak to nefičí..tzn. ani skript pre Slovenskú poštu neviem odtestovať.

 

Správa sa to tak, že ak označím niektoré objednávky a dám napr. bulk action zmeniť stav objednávok, tak to len znovu načíta stránku ale nezmení nič - obj. ostanú v takom stave ako boli.

 

Každú radu privítam...dík

Link to comment
Share on other sites

no každopádne pri novej inštalácii by bulk actions mali ist bez problémov ..

slúži na to AdminOrdersController.php, kontrétne funkcie

 

public function renderList()
{
        if (Tools::isSubmit('submitBulkupdateOrderStatus'.$this->table)) ....

}

 

public function processBulkUpdateOrderStatus()

 

Môžete vyskúšať AdminOrdersController.php, do ktorého som doplnil aj ephExport a uvidíte, či to niečo spraví, tj. postupujte podľa inštrukcií na inštaláciu v prvom príspevku.

Link to comment
Share on other sites

Ok, bulk actions fungujú, no Export do EPH nie :(

 

Označím objednávky, dám Export do EPH a stránku len načíta nanovo a objednávky ostanú označené a nič sa nedeje...

 

Any suggestions?

 

EDIT:

 

Pôvodne som to skúšal v Safari, no teraz to skúšam v Chrome a tam to funguje - no musel som vypnuť AdBlock plugin, pretože to blokoval...v Safari však žiadny AdBlock nemám...

 

EDIT2:

 

Našiel som v Nastaveniach Safari, položku Zakázať vyskakovacie okná, ktorá bola začiarknutá a teda blokovala EPH Export.

 

Moja otázka teda znie, dalo by sa to vymyslieť aby to fungovalo aj so zapnutou touto ochranou - nechcel by som teraz na každej druhej webovej stránke pracne ručne zatvárať vyskakujúce reklamy?

 

EDIT3:

Aj po zadaní môjho čísla účtu v .php súbore to potom na stránke eph.posta.sk vygeneruje platbu na adresu - nie platbu na účet a platbu poštovného zvolí "Platba úverom...", ja by som potreboval aby to robilo platbu za služby v hotovosti...

Edited by Rudolfo78 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Edit2: v mozille sa dajú povoliť vyskakovacie okná pre jednotlive stránky, takže tam som len odklikol povolit pre túto stránku a už nebol problém, malo by to byť tak aj v ostatných prehliadačoch. Ak nie tak určite niekde v nastaveniach nájdete (nastavenie -> blokovanie vyskakovacích okien -> výnimky )

 

Edit3: toto som nenastavoval, a systém eph to automaticky nastavil na adresu, takže stačí doplniť tento kód do eph_posta.php v sekcii <InfoEPH> pridajte tento riadok za dátum (riadok 92)

<Uhrada>

   <SposobUhrady>5</SposobUhrady>

</Uhrada>

 

ps: ak budem mať čas, vylepším tento skript, aby bol lahšie nastaviteľný a spĺňal všetky požiadavky.

Edited by frajdy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ok, fajn spôsob úhrady vyriešený, rovnako ako aj DruhPPP - teda spôsob výplaty dobierky (buď na adresu šekom alebo na účet - stačí pridať ďalší parameter <DruhPPP>5</DruhPPP>).

 

Ak by tieto možnosti boli v ponuke vo vyskakovacom okne, bolo by to myslím v pohode.

 

Čo sa týka toho vyskakovacieho okna, nedalo by sa to spracovať na spôsob fancybox? myslím ako vyskakovacie okno priamo webovej stránky, nie ako nové okno prehliadača...neviem či som to dobre pomenoval, no vo wordpresse v článku ak kliknete napr. na obrázok, tak ten sa objaví vo fancy okne - vyskakovacom okne, ktoré je ale súčasťou článku...

Edited by Rudolfo78 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Po zadani "Export EPH Posta" z ponuky "bulk action" mi vyhodi vyskakovacie okno. Okno vsak ostane prazdne s hlaskou

"Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /hosting/xxx.sk/eph_posta.php:16) in /hosting/xxxsk/classes/shop/Shop.php on line 419

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /hosting/xxx.sk/eph_posta.php:16) in /hosting/xxx.sk/classes/shop/Shop.php on line 420"

 

Cim to moze byt?

 

V subore eph_posta.php su neviditelne znaky ktore treba vymazat. Potom vsetko ide ako ma.

Edited by Artemis909 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Velka vdaka za tento script, ulahci mi to kopec prace :) ... respekt !

 

Ale este predsa tomu chyba jedna vecicka, variabilny symbol ! :) Vies mi prosim ta povedat co treba spravit aby mi davalo var. symbol ? btw var. symbol mam ID objednavky. Cize cislo objednavky v poradi.

 

Dakujem pekne

/edit: Skusil som pridat do eph : riadok 145 :

<SymbolPrevodu>'.$row['id_order'].'</SymbolPrevodu>

 

ale ukazuje mi len 1cislo ako symbol, napr cislo objednavky 125 a ukaze cislo "1"... kde je problem ?

Edited by Kaper (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kaper dobre si na to isiel ale programator nie si :)

 

ma riadok 145 : miesto 

<SymbolPrevodu>'.$row['id_order'].'</SymbolPrevodu>

vypln

<SymbolPrevodu>'.$cid['reference'].'</SymbolPrevodu> / alebo $cid['id_order']

 

a na riadok 111 : dopln to reference

SELECT `reference`,`id_customer`, `total_paid`

 

 

Spravim to ako instalovatelny modul aj pre verziu 1.5 a jeho LITE verziu Vam sem vlozim zdarma po novom roku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...