Jump to content

Zmiana nazwy dla Producentów i zmiana pozycji dla Search


Recommended Posts

1) Poddałam się,

chcę zmienić nazwę w menu poziomym dla "ALL MANUFACTURES" na "BRANDS", początkowo szukałam tego na ftp, w folderze translations/gb/admin.php

ale to chyba zły wybór...

2) I drugi problem, jak zmienić pozycję dla pola "Search", chciałabym je przesunąć pod slajder i dać z prawej strony.

3) Jak dodać w menu zakładkę HOME odsyłającej do strony startowej... ?

 

http://www.extremegymsupplements.co.uk/gb/

Edited by pikaska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1) lokalizacja > tłumaczenia > tłumaczenia zainstalowanych modułów, odszukujemy "blocktopmenu" i tłumaczymy "all manufacturers" na "brands"

 

2) w tym wypadku konieczna będzie modyfikacja modułu, zarówno plik .tpl jak i .php

gdzie dokładnie chcesz ten search form przenieść? "pod slider" to pojęcie zbyt ogólne :)

 

3) moduły > moduły, odszukaj blocktopmenu i włącz stronę konfiguracyjną modułu. na samym dole jest formularz do dodawnia linków. dodaj własny link "home" z adresem do strony głównej tj http://www.extremegymsupplements.co.uk/gb/

nastepnie tak utworzony link dodajesz do menu i przesuwasz na pozycję 1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz się pozbyć tego paska wyszukiwania na środku to wchodzisz w 

 

Moduły ---> Pozycje ---> DisplayNav ---> Proste wyszukiwanie ---> odczep 

O ile wrzucenie szukajki w menu udało się (tylko szkoda, że jest bez ikonki lupy albo chociaż nazwy w polu Search) to sprawa z likwidacją głównej szukajki po prawo od logo nie jest taka prosta, bo niestety tego nie mam w opcjach DisplayNav...

FPyPld.jpg

Link to comment
Share on other sites

w plikach tpl modułu które znajduję sie w katalogu z szablonem

 

themes/default-bootstrap/modules/blockcart/blockcart.tpl

 

mamy tam kod:
 

<div class="col-sm-4 clearfix{if $PS_CATALOG_MODE} header_user_catalog{/if}">

dodajemy do class="col-sm-offset-4

 

końcowy kod:
 

<div class="col-sm-4 col-sm-offset-4 clearfix{if $PS_CATALOG_MODE} header_user_catalog{/if}">
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jednak to nie będzie takie proste, zaraz oszaleję...

Chcę wstawić w tło (wszędzie gdzie jest białe) zdjęcie. Zdjęcie jest w /img/tlo.jpg

Jestem w themes/default-bootstrap/css/global.css

próbowałam już użyć tego:

 

body, #page, header, .columns-container {
background: #FFF url('../img/tlo.jpg')!important;
}

 

oraz tego:

 

body {
  font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
  font-size: 13px;
  line-height: 1.42857;
  color: #777777;
  /*background-color: white;*/
  background:url(../img/tlo.jpg);
  background-repeat: no-repeat;
  background-attachment: fixed;
  background-size: cover;  }

 

Wstawiając w global.css w miejsca, gdzie jest body,

ale niestety jestem jakaś inna, albo nie wiem już o co chodzi, bo być może w złym miejscu to robię. Choć próbowałam działać jak sugerują wątki: http://www.prestashop.com/forums/topic/332918-jak-zmienic-tlo-na-calej-stronie-prestashop-16/ oraz http://cart-help.com/topic/63-background-change-in-prestashop-16/

Proszę pomóżcie!

 

To kwestia nr 1. Mam jeszcze problem nr 2 - z darmową wysyłką, jak w najprostszy sposób ją ustawić? Chcę, aby była darmowa dla produktów zakupionych powyżej 40 funtów.

Edited by pikaska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Cudownie, nie wiem czemu zniknęło mi rozwijane menu, wcześniej było ok, teraz to zauważyłam.

Walczę jeszcze z przezroczystym logo, plik jest na 100 % z przezroczystym tłem, bez znaczenia czy gif czy png, tło pod nim jest białe, gdzie zmienić na transparentne? Jestem cały czas w global.css

Link to comment
Share on other sites

W menu sprawdziłam,

hm a mam takie pytanie czy ten blok kategorii powinien być w displayNav? bo jesli tak to go tam nie mam...

 

 

Co do slajdera, jestem tu:

Configure "Slider zdjęć na głównej stronie" module

wszystko jest powłączane, tak jak było, kiedy działało, z czymś może się to gryzie?

 

Najlepsze jest to, że przestało to nagle działać, a nie grzebałam w żadnym pliku oprócz global.css w templatce, bo wstawiałam tło ...

Edited by pikaska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zmieniłam na chwilę skórkę na inną. W niej działał slajder i menu (tylko nie miały tych samych zdjęć i pozycji w menu co na mojej starej skórce). Wróciłam do starej templatki - slajder się naprawił, ale menu z rozwijanymi podkategoriami dalej ani drgnie... Macie jakiś pomysł ? Mogę użyć innego menu ? Chodzi tylko o to by się rozwijało, bo za dużo mam podkategorii

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...