Jump to content

Termék testreszabása - legördülő menü vagy rádió-gomb


gubtan

Recommended Posts

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben:

 

- adott egy webáruház, ahol a termékeknél a kombinációk száma az alábbiak szerint alakul: 2*2*2*2*150

- eddig használtuk a "Termék testreszabása" funkció szövegmezőit, hogy a vevők a 150 elemből maguk írták be, amit szeretnének

- változtatni szeretnénk és kicsit kedveskedni a vevőinknek, azért ezt a 150 elemet vagy legördülő listában vagy rádió-gombokkal szeretnénk megoldani

- sőt, ha az is megoldható lenne, hogy ez az egész blokk felkerüljön az ár környékére a kosár-gomb hoz közel az lenne a végső cél.

 

Már lassan hetek óta google-zok, de nem találtam megoldást a fentiekre.

 

Kérlek benneteket, hogy adjatok segítséget, mert ez a rengeteg kombináció a sírba tesz.

 

PS.: 1.5.5.0

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv: gubtan

Link to comment
Share on other sites

Ez engem is érdekelne. Anno szívtam én is ezzel... 
A kombináció generátor lenne a megoldás, amit a presta tud, de ennyi kombinációtól szimplán lehal. 
Nálam is a "Termék testreszabása" menüpontnál írják be kézzel az ügyfelek az értékeket. 
Egyébként ha jó sejtem a /controllers/front/ProductController.php-ben lesz a megoldás
Illetve a Product.tpl ... bár nem mélyedtem még bele.

Edited by sptkyle (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jamieoliver Persze hogy van megoldás. Amit itt említettek is. A termékeken belül a kombinációknál megtalálod.

 

Viszont a 150 variációnál a kombináció generátor valóban megizzasztja a szervert. Ha nem birkózik meg vele, akkor kézzel még mindig lehet rögzíteni a kombinációkat ...kissé ugyan fáradságos munka.

Link to comment
Share on other sites

@diakro: Az eredeti kérdezőnél 2*2*2*2*150 kombináció lenne. Az 2400 kombináció/ termék. Azt azért állítgatná kézzel egy darabig. :D
(bár valóban működne) Ilyen mennyiségnél a generátor már felejtős az tuti.

Eddig nem volt időm foglalkozni a kérdéssel. Én a Termék testreszabása lapon található szövegmezőket cserélném előre beállított értékű lenyílóra... bár nem a legelegánsabb megoldás, és nem is feltétlen egyszerű,  ha valamelyik értéknek hatással kellene lennie az árra, vagy a súlyra. (hétvégén körbejárom én is kicsit a témát, hátha sikerül jutnom valamire)

Szerk.: Az jutott még eszembe, hogy ha jól emlékszem a combination generator alapvetően működik nagy kombinációnál is, csak a szerveren beállított sql limit miatt akad le egy idő után. Ez talán kiküszöbölhető, ha az aktív shopról csinálunk egy 1:1 copy-t localba. (természetesen a megfelelő infók átírásával), majd egy magas SQL timeout értéket megadva generálunk kombinációt. (mivel ugye ha a saját gépet fogja meg a művelet, az nem nagy para), majd a keletkezett adatbázist visszatöltjük. Nem próbáltam, de elméletileg még működhet is.

Edited by sptkyle (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Én régebben foglalkoztam vele, és találtam legalább három négy modult az addons-on ami ezt a célt szolgálta.

 

Én inkább azoknak néznék utána. Nem hinném, hogy nagy összegről volna szó. Ha pedig igen, még mindig költséghatékonyabb feldobni ide az ötletet, hogy megvesszük közösbe... mindenki beleadja a maga részét és akkor mindenki boldog.

 

Sptkyle-nak igaza van localhostot illetően, de ha visszakerül a db az éles szerverre akkor sem lesz használható. Minimum egy jobb VPS kéne ahhoz, hogy ne 8+ másodperces betöltési ideje legyen egy-egy kombinációs terméknek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

így most hirtelen:

 

http://www.presto-changeo.com/en/80-mass-combination-editor.html   =>  meg kéne nézni demóban, mit is tud pontosan

 

http://www.prestashopmanager.com/useful-articles/additional-features/prestashop-mass-changers/prestashop-mass-combination-changer/   =>  a jól ismert store manager... nem tudom kellőképp használható volna-e a problémára, de esélyes

 

http://tools.latorante.name/prestashop-combinations-generator   =>   ezt meg önmagában is érdemes megnézegetni, hasznos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Én régebben foglalkoztam vele, és találtam legalább három négy modult az addons-on ami ezt a célt szolgálta.

 

Én inkább azoknak néznék utána. Nem hinném, hogy nagy összegről volna szó. Ha pedig igen, még mindig költséghatékonyabb feldobni ide az ötletet, hogy megvesszük közösbe... mindenki beleadja a maga részét és akkor mindenki boldog.

 

Sptkyle-nak igaza van localhostot illetően, de ha visszakerül a db az éles szerverre akkor sem lesz használható. Minimum egy jobb VPS kéne ahhoz, hogy ne 8+ másodperces betöltési ideje legyen egy-egy kombinációs terméknek.

Na ebbe nem gondoltam bele... jogos.... sorry.

 

A Store Managert próbáltam még tavaly... (bár nem a kombinációs részét) Profin kivitelezett asztali program, ám végül nem került megvásárlásra, vannak hiányosságai. Bár az pozitív, hogy pl a változtatásokat local-ban tárolja, és gombnyomásra (vagy időzítésre) tölti fel a szerverre. (így nem kell minden pici változtatásnál a szerverkommunikáció miatt várni)

Bár nem teljesen értem, hogy ez a progi milyen módon oldaná meg a kérdező problémáját... ez is max kombinációkat tud generálni.  Egyébként elég combos ára van, és gépenként kell fizetni a license-t.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igen, a Store Manager.

Régen foglalkoztam vele import-export téren, akkor jól teljesített, de csak demó volt. Nekem sincs tapasztalatom abban, hogy a kombinációkat hogy s mint kezeli. Le kéne tölteni még egyszer.

 

Egyébként az eredeti kérdező még mindig nem linkelt ha jól láttam. Szívesen megnézném magamnál, vagy saját szerveren a legenerálási és betöltési időt maradva az eredeti példánál. Könnyen lehet, hogy generátort használva nem is lesz annyira vészes egy erősebb vason.

Link to comment
Share on other sites

Igen, a Store Manager.

Régen foglalkoztam vele import-export téren, akkor jól teljesített, de csak demó volt. Nekem sincs tapasztalatom abban, hogy a kombinációkat hogy s mint kezeli. Le kéne tölteni még egyszer.

 

Egyébként az eredeti kérdező még mindig nem linkelt ha jól láttam. Szívesen megnézném magamnál, vagy saját szerveren a legenerálási és betöltési időt maradva az eredeti példánál. Könnyen lehet, hogy generátort használva nem is lesz annyira vészes egy erősebb vason.

 

Attila!

 

PM ment!

 

Üdv: gubtan

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat!

Nem igazán jutottam előrébb a dologgal,de mindegy. Ez a kombinációs dolog nem egészen tiszta.

Jamie

A "kombinációs dologban" mi az ami nem tiszta? Kívánságpizzánál sztem nincs olyan sok féle feltét, tudnád használni a prestashop ezen funkcióját.

 

Az eredeti problémával sajnos hétvégén sem sikerült foglalkoznom.

@gubtan: A lenyílóknak (vagy rádió gomboknak) kell nálad valamilyen hatással lenniük a termékre (ár, súly...stb.) vagy az csak plusz információ lenne a megrendelésről?

Link to comment
Share on other sites

A "kombinációs dologban" mi az ami nem tiszta? Kívánságpizzánál sztem nincs olyan sok féle feltét, tudnád használni a prestashop ezen funkcióját.

 

Az eredeti problémával sajnos hétvégén sem sikerült foglalkoznom.

@gubtan: A lenyílóknak (vagy rádió gomboknak) kell nálad valamilyen hatással lenniük a termékre (ár, súly...stb.) vagy az csak plusz információ lenne a megrendelésről?

 

Semmi! Nem tudtam, hogy működik. Megcsináltam a kombinációt két termékhez 4x18 feltéttel.

Tíz perc múlva felfüggesztették a tárhelyet a magas forgalom miatt.

 

A szolgáltató üzenete:

 

Felfüggesztés oka: spamel mint állat

Edited by jamieoliver (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Amit írok, előre bocsátom, nem lesz segítség. Lehet, hogy félreértettem a dolgokat, de nem értem, miért spammelné a hálózati forgalmat ez. Vagy a termék betöltésénél töltődik be 1x(!) a feltétlista, vagy (hülyeség, de) minden egyes lebillenésnél ajaxszal, de ez akkor sem spammelheti véleményem szerint. És ez teljesen független attól, hogy hány lebillenő menüd van, és abban hány elem. Max a kezdeti termékbetöltést hosszabbítaná meg 34 mikrosecundummal...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dehogy értetted félre :D Én szó szerint kacagtam mikor olvastam a spammelést.

 

Vagy a szolgáltató tudása van a béka segge alatt vagy hülyének nézik jamieoliver barátunkat.

 

Magas forgalom? És mi generálta a magas forgalmat? A pesti dugó? Miben nyilvánul meg a magas forgalom?

 

Vicc az egész :)

 

Ha tényleg ez történt, akkor annak a statisztikában (cpanel elsősorban) látszódnia kell.

 

Azon kívül meg lassan szerintem el kéne felejteni az osztott tárhelyeket...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...