Jump to content

Moduł paczkomaty Inpost


arturha

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Mi generalnie też ten moduł nie działał poprawnie po zainstalowaniu, powalczyłem chwilę i zrezygnowałem.

Zwróć uwagę że w "pakomako" wymaga:

  • IonCube loader - do obsługi skompilowanych plików PHP

 

Jeżeli szkoda Ci czasu na walkę to polecam płatny moduł:

http://prestahelp.com/pl/platne-moduly/151-paczkomaty-24-7.html

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moduł prestahelp całkiem spoko działa. Kiedyś używałem jakiegoś innego komercyjnego ale tamten zwalniał sklep i kontakt z deweloperem był tragiczny. Ten jest ok. 56 zł netto to dobra flaszka dla autora także chyba się pyli ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Działa fajnie, trzeba tylko zmienić nazwę i w pliku carrierList.js dodać taki kawałek: 

 

window.console = window.console || (function(){
var c = {}; c.log = c.warn = c.debug = c.info = c.error = c.time = c.dir = c.profile = c.clear = c.exception = c.trace = c.assert = function(){};
return c;
})();

 

Bez tego na ie9 i wyżej niestety nie da się wybrać paczkomatu, drobna sprawa, po prostu trzeba zrobić pseudo zmienną za pomocą zmiennej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witajcie!

Jestem dość początkująca i walczę właśnie z instalacją tego modułu. Zmieniłam nazwę, instalacja przez panel nie wyszła. Wrzuciłam przez ftp, ale za to wyskakuje błąd inpost (brakująca klasa w /modules/inpost/inpost.php)

 

Czy ktoś może mi łopatologicznie wyłożyć o co chodzi? :)

 

I o co chodzi z tym wymaganiem IonCube loader, tzn. co mam z nim konkretnie zrobić? (tak wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale dopiero się uczę).

 

Będę wdzięczna za wszelkie rady :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam pytanie. Zainstalowałem pakomato. I tak, jak dam paczkomat domyślnie to od razu pojawia się wybór punktu, kliknę inną opcję to się chowa to. Ale jak ponownie kliknę w paczkomat to już nie jest generowany widok wyboru punktu odbioru.

 

Co muszę zmienić? I gdzie?

 

Presta 1.6 pakomato 1.2 (to chyba najnowsze)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Moduł z Github to jest ten sam moduł co na prestasolutions.pl.

To był kiedyś płatny moduł i działał nawet OK.

Niestety pod Presta 1.6+ moduł w sposób przypadkowy (nie zawsze) nie przekazuje danych wybranego paczkomatu do BO i na stronie zamówienia nie wiadomo co wybrał klient.

Moduł nie działa razem z płatnościami PayU (efekt jak wyżej) i jest to potwierdzone przez różne osoby na różnych forach,

Autor modułu przestał wspierać projekt i zrobił wszystko na stronie za darmo. Coś za coś.

Szkoda bo to był dobry moduł - ale już nie jest.

Na PS1.4 i PS 1.5 OK. PS 1.6 beee

Link to comment
Share on other sites

Ja chwilę siedziałem nad tym, pare poprawek w JS i zaczeło to działać, choć czy dobrze nie wiem, bo widzę że paczkomaty przynajmniej u mnie ustępują orlenowi.

 

Ale jeśli autor się tu odezwał to może by pomógł to dziabnąć jak należy?


Jestem autorem modułu Paczkomaty 24 jeżeli ktoś jest zainteresowany to pod 1.5, 1.6 posiadam gotowy moduł.

 

Pytanie jest za ile ? i czemu tak drogo

Link to comment
Share on other sites

Myślę że odezwał się ktoś proponując swój płatny moduł. To nie był autor modułu Pakomato (darmowego od jakiegoś już czasu) o którym pisałem. Ta osoba od 2 miesięcy nie odpowiada na jakiekolwiek maile i prośby o support. Szkoda bo mam moduł z czasów gdy było trzeba za niego płacić.

 

Reasumując - problem z modułem, telefony do klientów z pytaniem jaki paczkomat wybrali, olewka ze strony autora etc... i to że czas to $ spowodowały że kupiłem moduł na prestahelp.

Reasumując jest bardziej przyjazny i bardziej dopracowany niz juz leciwe Pakomato.

Po pierwsze daje klientowi możliwośc wyboru paczkomatu wg lokalizacji widocznej na mapie a nie tylko po samym numerze paczkomatu z listy rozwijanej. Po wygenerowaniu listu nr przesyłki jest wstawiany w odpowiednie pole na karcie zamówienia w BO co od razu powoduje wysłanie przez Prestę maila do klienta z trackingiem.

Pakomato po wygenerowaniu etykiety nie wstawia nr nadania w pole nr wysyłki w Preście.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam polecam Państwu tani moduł dostępny na presta-mod.pl.

 

Naszym celem jest dostarczanie produktów w odpowiednich cenach. :)

 

Proponujemy darmowy okres testowy http://presta-mod.pl/pl/zarz%C4%85dzanie/48-prestashop-paczkomaty-247-inpost-integracja-inp0511.html

 

Co najważniej moduł jest cały czas w trakcie budowy. Jeżeli zaproponujecie Państwo ciekawe zmiany istnieje możliwość darmowego korzystania.

 

Zachęcam

Edited by presta-mod (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam.

Moduł z Github to jest ten sam moduł co na prestasolutions.pl.

To był kiedyś płatny moduł i działał nawet OK.

Niestety pod Presta 1.6+ moduł w sposób przypadkowy (nie zawsze) nie przekazuje danych wybranego paczkomatu do BO i na stronie zamówienia nie wiadomo co wybrał klient.

Moduł nie działa razem z płatnościami PayU (efekt jak wyżej) i jest to potwierdzone przez różne osoby na różnych forach,

Autor modułu przestał wspierać projekt i zrobił wszystko na stronie za darmo. Coś za coś.

Szkoda bo to był dobry moduł - ale już nie jest.

Na PS1.4 i PS 1.5 OK. PS 1.6 beee

 

Moduł z prestahelp.pl również posiada taką wadę - " Niestety pod Presta 1.6+ moduł w sposób przypadkowy (nie zawsze) nie przekazuje danych wybranego paczkomatu do BO i na stronie zamówienia nie wiadomo co wybrał klient."  Niestety po zgłoszeniu błędu nie otrzymałem żadnej pomocy. Podsumowując, moduł pakomato od modułu z prestahelp różni się tylko dodatkiem mapki :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hej,

czy mógłbym prosić kogoś kto posiada o wrzucenie modułu z pierwszego postu tego tematu?

Niestety strona https://github.com/d...fael/paczkomaty wysiadła :(

Miałem ten moduł dla presty w wersji 1,5 - co prawda integracja z inpostem nie działała, ale sama możliwość wyboru docelowego paczkomatu przez klienta przy składaniu zamówienia mnie wystarczała. Niestety przy pracach technicznych przypadkowo moduł został usunięty z serwera :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam

Czy mieliście do czynienia z modułem?

http://presta-mod.pl/pl/paczkomaty-247/48-prestashop-paczkomaty-24-7-inpost-integracja-prestashop-inp0511.html

Skusiłem się na ten moduł, zainstalowałem i... tyle moduł nie działa jak należy.

Pojawia mi się przy wyborze dostawy przycisk "wybierz paczkomat" jednakże po kliknięciu nic się nie dzieje.

Moduł jest zainstalowany na Presta 1.5.6.3.

Prosiłem o pomoc autora modułu jednakże od prawie miesiąca zero odzewu.

Link to comment
Share on other sites

Oficjalny moduł Inpost jest zazwyczaj dostepny pod adresem i jest za darmo dla klientów:

https://inpost.pl/pl/dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne

 

W chwili obecnej jednak mają jakiś problem techniczny i lada chwila ma być rozwiązany. Taką informacje dostałem po założeniu ticketu. Nie wiem czy jest zatem sens płacić za te moduły.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy odezwać się do InPostu i prześlą na maila moduł, dodatkowo później udostępnią token.

Ja mam problem z ustaleniem cen do paczkomatów.

Wiadomo, że są 3 gabaryty (A, B, C), dla każdego jest inna cena. Macie jakiś sposób na ustawienie cen, kiedy jest tylko metoda cenowa, wagowa? (załącznik)

post-1299208-0-10689500-1474277261_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy odezwać się do InPostu i prześlą na maila moduł, dodatkowo później udostępnią token.

Ja mam problem z ustaleniem cen do paczkomatów.

Wiadomo, że są 3 gabaryty (A, B, C), dla każdego jest inna cena. Macie jakiś sposób na ustawienie cen, kiedy jest tylko metoda cenowa, wagowa? (załącznik)

 

Potwierdzam, również otrzymałem dziś moduł na maila, wersja 1.0.22

Osobiście mam wynegocjowaną jedną cenę na gabaryt A i B także dla mnie bez różnicy. 

Link to comment
Share on other sites

A jak sobie radzisz z ustaleniem gabarytów? Skoro masz A=B, a C to inna cena to mimo wszystko i tak musisz jakoś pogrupować ceny...

 

Mam tylko drobne rzeczy, 95% gabaryt A, 5% gabaryt B. Także problem mnie nie dotyczy. Jestem na etapie budowy sklepu i dopiero raczkuje w temacie presty.

 

BTW. Link do oficjalnych darmowych modułów Inpost już działa:

https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne

Edited by BigMaras (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A czy komuś udało się ustawić gabaryty, aby automatycznie prestashop wykrył czy ma wybrać A, B, czy C w zależności od ilości produktów w koszyku?

Ustawianie "sztucznej wagi" dopasowanej do modułu paczkomatów odpada, ze względu na to iż w ofercie mam też kuriera, który ustalany jest wg. wagi.

Link to comment
Share on other sites

Taki mały OT ale zanim wyślecie coś inpostem zastanówcie się kilka razy ;) - osobiście straciłem już 2 przesyłki a na ich fb takich przypadków jest bardzo dużo...chyba firma tonie...

 

Bardzo możliwe ale powiem Ci, że ja w tym roku już miałem 4 zgubione przesyłki z poczty polskiej, gdzie w chwili obecnej już jest wiadome, iż przesyłki dla Poczty wożą prywatne firmy. Oczywiście standard Inpost jest marny, podobnie jak poczty, ale klient sortując przedmioty do zakupu w większości kieruje się ceną i nie ma wyjścia, jak nie bedzie tańszej opcji to wybierze inny sklep. Dodatkowy problem jest gdy masz w ofercie tanie przedmioty 5-10zł to zapomnij, że ktokowliek wybierze kuriera ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ja potrzebuje modułu który po prostu da możliwość wyboru paczkomatu dla klienta. Do wysyłania paczek nie używam konta Inpostu (sendit, apaczka), a ich oficjalny moduł wymaga podania ich loginu. Czy stary niewspierany moduł 'paczkomato' spełni tą funkcję?

Link to comment
Share on other sites

No ja właśnie używam oficjalnego, testowałem na czystej preście i na już posiadającej inną skórkę problem jest gdzieś w JS nie wyświetla danych w kodzie są widoczne w przeglądarce już nie napisałem w tej sprawie do autorów tego modułu aby przyjrzeli się sprawie, dostałem odpowiedź że w przyszłym tyg. pochylą się nad sprawą.

post-499221-0-37504300-1481202842_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie używacie oryginalnego modułu ? Frontend można zobaczyć pod adresem: http://www.avifly.pl

Ja nie używam, właśnie dlatego, że oryginalny wymaga kona w serwisie Inpostu. Nie mam tam konta, nie wysyłam 200 paczek w miesiącu. Lepsze ceny dają mi pośrednicy.

 

testuję i wygląda na to że moduł pakomato do moich potrzeb wystarcza i działa prawidłowo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witajcie. Ja również używam modułu pobranego bezpośrednio ze strony InPost. Pracuje na wersji 1.6 i wszystko działa dobrze. problemy pojawiają się przy wersji 1.7. Moduł instaluje się i pojawia na liście. Ale kiedy chcę go skonfigurować pojawia mi się komunikat na białym ekranie:

 

[PrestaShop] Fatal error in module file :E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\app\bootstrap.php.cache:
Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Failed to start the session: already started by PHP.' in E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\app\cache\prod\classes.php:108 Stack trace: #0 E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\app\cache\prod\classes.php(483): Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Storage\NativeSessionStorage->start() #1 E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Security\Csrf\TokenStorage\SessionTokenStorage.php(90): Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session->start() #2 E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Security\Csrf\CsrfTokenManager.php(54): Symfony\Component\Security\Csrf\TokenStorage\SessionTokenStorage->hasToken('ANONYMOUS_USER') #3 E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\app\cache\prod\classes.php(8196): Symfony\Component\Security\Csrf\CsrfTokenManager->getToken('ANONYMOUS_USER') #4 E:\xampp\htdocs\prestashop_1.7\classes\Link.php(1266): PrestaShopBundle\Service\Routing\Router->generate('admin_module_ma...', Array, 0) #5 [

 

Co mogę z tym zrobić? Sklep jest na moim localhoscie. Z 1.6 nie ma problemu. Ale 1.7 kusi. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Cześć

 

Zainstalowałem oficjalny moduł (https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne), mam TOKEN od pracownika Inpost, mam konto w menedżerze paczek, w backoffice pojawiają się usługi Inpost, niby wszystko skonfigurowałem, jednak na stronie zamówienia klient wcale nie widzi paczkomatów. Obojętnie czy u ustawieniach wybiorę zamówienie 2 5 krokach czy w jednym, 

 

Co już próbowałem

- odinstalować moduł i zainstalować jeszcze raz

- zmienić tryb 5-kroków na 1 stronę

- dodać w BO nowy testowy sposób przesyłki - to się pokazuje klientowi, jednak paczkomatów wciąż nie ma

 

wersja 1.6.1.11

 

W instrukcji obsługi znalazłem tylko lakoniczną informację "W przypadku wybrania formy wysyłki do Paczkomatu użytkownik dodatkowo wybiera docelową maszynę, przy użyciu widgetu InPost GeoWidget." Ale skąd go wziąć i jak wstawić na stronę zamówienia?

Edited by eXtronic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

OK sam sobie odpowiem, coby dla potomności zostało - moduł ustawia różne dziwne kryteria dla wymiarów, wagi i ceny towaru. W przypadku kiedy produkty w sklepie nie mają ustawionych wymiarów ani wagi to system stwierdza, że produkty nie kwalifikują się do wysłania paczkomatem i nie pokazuje takiej mozliwości. W kryteriach trzeba wszystko ustawić na 0, dać jedną regułę cenową od 0 do 9999zł i będzie działać

Edited by eXtronic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej, ja dziś próbowałam zainstalować oficjalny moduł ze strony https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne, moja wersja presty to 1.6.1.8

Po dodaniu moduły komunikat, że został dodany, ale nie ma go na liście. Co więcej za chwilę zniknęły wszystkie moduły, cała lista! Nie ma nic. Przez FTP usunęłam moduł inpost, ale lista nie wróciła.

 

Czy ktoś miał może podobny problem z tym modułem, lub innym, że cała lista zniknęła?

Moja lista modułów wygląda tak:

https://scr.hu/MGv0rV

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
On 21.09.2017 at 7:50 AM, koyocik said:

A u mnie za diabła nie pokazuje się na froncie. eXtroniczerowałeś to w module, czy na liście przewoźników? 

Pytanie również o prawidłowy adres api dla Polski, bo po instalacji moduł ma to pole puste, przepisałem "na pałę" z instrukcji:

https://api-pl.easypack24.net/v4/ czy to jest ok?

 Ja mam także ten problem, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

Mam inny problem - na froncie mi wszystko działa, ale w adminie nie widzę nigdzie jaki paczkomat wybrał kupujący. W detalu zamówienia mam takie coś jak w załączniku. Na liście zamówień tym bardziej nie ma żadnej informacji. Gdzie tego szukać?

Korzystam z oficjalnego modułu integracyjnego od InPostu: https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne

2018-01-31_152808.png

Edited by marek
Dodatkowa informacja (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 31.01.2018 at 3:31 PM, marek said:

Mam inny problem - na froncie mi wszystko działa, ale w adminie nie widzę nigdzie jaki paczkomat wybrał kupujący. W detalu zamówienia mam takie coś jak w załączniku. Na liście zamówień tym bardziej nie ma żadnej informacji. Gdzie tego szukać?

Korzystam z oficjalnego modułu integracyjnego od InPostu: https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty/moduly-integracyjne

2018-01-31_152808.png

 

 

Ja przy swoich problemach napisałem do Inpostu i dostałem odpowiedź: "Nie wspieramy już modułu Paczkomatów, jeśli nie potrafi Pan naprawić tego w swoim zakresie to proszę znaleźć jakiś inny moduł w internecie"

 

Tak więc teraz moje pytanie: Jaki płatny moduł do obsługi Paczkomatów (PS 1.7) jest najlepszy w tej chwili? Chodzi mi o to żeby Klient mógł wybrać transport do paczkomatu z opcją przelewu lub za pobraniem (tutaj doliczamy 1.5% do zamówienia) no i oczywiście, żeby przy wyboru opcji paczkomat  mógł wybrać na mapie w jakim paczkomacie odbiera paczkę :)

Edited by thehurricane (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Podpinam się pod pytanie, bo mi moduł paczkomatów wywalił pół panelu i tą samą odpowiedź dostałam od Inpostu. Szukam czegoś pod 1.6. co będzie działać z kilkustopniowym checkoutem, nie tylko one step. Polecicie coś? Najważniejszy ficzer to dla mnie możliwość wyboru paczkomatu przez Klienta przy wyborze tej opcji dostawy.

Link to comment
Share on other sites

Mam i używam:

https://presta-mod.pl/pl/paczkomaty-247-prestashop/48-prestashop-paczkomaty-24-7-inpost-integracja-prestashop-inp0511.html

Teraz w dobrej cenie jest. Ja mam u siebie w 5-cio krokowym koszyku i działa bez większego problemu (z racji że mam modyfikowany szablon to trzeba było "dopasować" moduł do szablonu - autor modułu poradził sobie bez problemu).  Po kliknięciu wyskakuje mapka z paczkomatami itp.

P.S. Działa w wersji do 1.6

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Zdecydowanie polecam moduł Paczkomatów od Sensbit.

Testowałem zarówno oficjalny moduł od Inpost oraz Pakomato i to rozwiązanie wypada zdecydowanie najlepiej.

Co istotne współpracuje on z baselinkerem i w razie czego support służy pomocą (mieliśmy problem z połączeniem z zewnętrznym modułem OPC i support to szybko uruchomił).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam

Posiadam moduł Integracja sklepu z serwisem Paczkomaty.pl v1.7.1 w trzech sklepach (Presta 1.6) . Musiałem dzisiaj zmienić cenę i poskutkowało to tym, że nie można wybierać adresu paczkomatu przy składaniu zamówienia. Przywrócenie starej ceny nic nie zmienia. Ktoś może pomóc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

To uczucie kiedy autor nie musi przekonywać do zakupu jego rozwiązań tylko robią to zadowoleni klienci :)

Dodam tylko, iż każdy mój moduł można przetestować zupełnie za darmo przez 7 dni. :) 

@telu, moduł poczty również. :)

Polecam chociażby do przetestowania i poczucia różnicy nadawania przesyłek w dedykowanym, masowym panelu czego nie ma żadna konkurencja :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja niestety muszę wlać łyżkę dziegciu do tego miodu, czyli opinii o Sensbit i ich modułach.

Na początku zaznaczę, że staram się w ogóle nie pisać negatywnych opinii, nawet jeśli się należą, ale w tym wypadku sprawa dotyczy produktów, które często decydują o działaniu całej firmy i wiem z autopsji co wtedy czuje osoba decyzyjna.

Moduły Sensbit takie jak Paczkomaty Inpost czy Poczta Polska mają niestety kilka wad, które niektórym firmom mogą mocno utrudniać pracę, a jeśli do tego dodamy brak supportu (o czym za chwilę) to produkt tego typu staje się kiepski i trzeba szukać innej firmy, gdyż nie można zlecić modyfikacji modułów innemu programiście jako że moduły są zakodowane Ioncubem.

W sumie zakupiłem u Pana Dacki w firmie Sensbit 3 moduły i jedną  usługę:

1) Integracja z InPost - było z nią sporo problemów przejściowych, najbardziej dokuczliwym jest to, że w przypadku gdy klient składając zamówienie na paczkomaty czy kuriera, nie wypełnia pola numeru mieszkania, a jedynie nr budynku (bo i nie ma takiej potrzeby w części przypadków). Niektóre skrypty sklepów w takim wypadku puste pole zastępują 'spacją'. Powoduje to, że dodając setki paczek dziennie, nie można tego zrobić masowo, gdyż moduł wywala błąd. Informowałem o tym w październiku autora skryptu, proponowałem wiele razy, iż za taką poprawkę zapłacę, nawet podwójnie i niestety. Na - obiecywaniu, wiadomościach że "już niedługo taka poprawka będzie wdrożona", a na końcu na milczeniu - się skończyło.

Moduł nie dodaje także informacji o wybranym przez klienta paczkomacie, jeśli ktoś ma indywidualny szablon w prestashop i szablony e-mailów znajdują się w innym folderze niż domyślnie. Prosiłem o pomoc w tej sprawie przez ponad 2 miesiące, po 1,5 miesiąca otrzymałem informację na czym polega problem ale niestety mimo wielokrotnych próśb odpłatnego wykonania tego dla mnie, temat pozostał bez odpowiedzi. W skrócie, jedziemy do mechanika, silnik zepsuty, mechanik mówi dlaczego się zepsuł i co trzeba naprawić, ale naprawić powinien klient albo poszukać innego mechanika.

2) Integracja z Pocztą Polską - tutaj było najwięcej problemów. Praktycznie co kilka dni pojawiał się nowy problem. Moduł przy generowaniu pierwszej przesyłki powinien automatycznie tworzyć nowy zbiór. Jeśli tego nie zrobił, to dodając kolejne paczki i na końcu chcąc wysłać je do Poczty Polskiej. Moduł uniemożliwia tworzenie nowego zbioru do którego można by przenieść wysyłki i wysłać do poczty, także jeśli ktoś nie sprawdzi przy generowaniu pierwszej przesyłki czy moduł utworzył zbiór a potem doda 100 przesyłek, to na koniec dnia czeka go przykra niespodzianka i ponowne dodawanie wszystkich paczek od nowa, zrywania starych etykiet i naklejania nowych.

Generalnie moduł ma często problem z automatycznym przenoszeniem przesyłek pocztowych po ich wygenerowaniu do zakładki "Przesyłki do wysłania". Ręcznie tego nie można zrobić (!) Pojawiał się błąd przy próbie ich wygenerowania ("Wystąpił błąd: 13225 - Przesyłka nie istnieje" - oczywiście przesyłka istnieje i ma przypisany szablon). Moduł nie posiada możliwości ręcznego przenoszenia ich w to miejsce, także procedura czeka jak w powyższym akapicie. Nie wiem czy to wina API poczty, czy modułu, ale czy to kupującego powinno interesować?

3) Odbiór w Punkcie - Poczta Polska: Orlen, Ruch, Żabka, Freshmarket. Nie potrafiłem (lub nie dało się w przypadku OPC i jednocześnie włączonego modułu paczkomatów)  skonfigurować w powyższym module poprawnie opcji przesyłki 'Odbiór w punkcie'. Nie mogąc się o nic doprosić firmy Sensbit o poprawę krytycznych błędów, postanowiłem zakupić osobny moduł i opłacić go z opcją instalacji - Odbiór w Punkcie - Poczta Polska: Orlen, Ruch, Żabka, Freshmarket.

Po tygodniu czy dwóch, już nie pamiętam, odezwał się Pan Dacka z informacją, iż tą opcję mam już w zakupionym wcześniej module poczty polskiej, na to dopisałem:

Quote

 

Zakupiłem u Pana moduł Poczta Polska odbiór w punkcie wraz z instalacją. Napisał Pan, że Odbiór w Punkcie posiadamy już w uprzednio zakupionym module Poczty Polskiej.
Niestety mam problem z konfiguracją Odbioru w Punkcie w module Poczty Polskiej, mianowicie:

1) Wysyłka -> Przewoźnicy
Dodałem dwie formy dostawy:
Odbiór w punkcie (przedpłata)
Odbiór w punkcie (pobranie - płatne przy odbiorze)

2) Poczta Polska -> Szablony przesyłek
Otworzyłem dwa szablony:
Kurier48 Odbiór w punkcie po przedpłacie
Kurier48 Odbiór w punkcie za pobraniem

Przypisałem szablony do wybranych przewoźników, zaznaczyłem TAK w polu 'Wybór punktu odbioru przez klienta', wszystkie pola skonfigurowane zostały wydaje się poprawnie.

Efekt jest jednak taki jak na załączniku. Bez względu na wybór formy dostawy (np. paczkomat), zawsze widnieje formularz wyboru punktu odbioru poczty polskiej, lecz nie jest rozwijalny ani aktywny.

1.thumb.png.6f61232621912a98d03a686788babf3a.png

Dlatego chciałbym mimo wszystko skorzystać z zakupionej usługi i prosić o skonfigurowanie poprawnie w sklepie tego modułu, ponieważ wskazówki co należy zrobić niewiele mi pomogą.

Podsumowując, prosiłbym o wdrożenie/poprawki wszystkich wyżej wymienionych kwestii, a ja usługę opłacę,

 

Niestety minął ponad miesiąc od powyższej wiadomości i brak odpowiedzi, zakupiona usługa nie wykonana, środki nie zostały zwrócone, ale to najmniejszy problem.

4) Optymalizacja PrestaShop Google PageSpeed Insights 100/100

Po optymalizacji, Pan Dacka nie sprawdził efektu pracy i sklep cały się rozjechał. Czcionki zmieniły, kilka boxów zniknęło. Deklarowanego efektu min. 80/100 nie udało się osiągnąć, bo jak twierdził wykonawca, w sklepie jest sporo modułów źle napisanych, które spowalniają odpowiedź. No trudno, jako laik nie chciałem dyskutować, tym bardziej, że udało się osiągnąć około 70/100, a w jednej próbie (jakiś błąd Google, ale spowodował u mnie zachwyt) Google Page Speed insihgt pokazało raz bodajże 90/100.

Ostatecznie zostało: 34/100 na komórkach oraz 65/100 na komputerach stacjonarnych. BARDZO SŁABO.
No ale prosić o poprawę skoro się już zapłaciło z góry w nerwach doprosiło o naprawę tego co podczas zostało popsute było trudno, więc temat odpuściłem.

Potem był audyt sklepu SEO, gdzie facet powiedział mi, że optymalizacja zrobiona po łebkach, nawet czcionki ładują się z zewnętrznego serwera, kiepsko.

Podsumowując:

4 zakupy: 4 nieudane, przykre, ale piszę o tym by potencjalny nabywca miał na uwadze z jakimi problemami może się borykać. Jeśli mu nie przeszkadzają to może śmiało kupować.

Coraz mocniej skłaniam się ku Baselinkerze. Miałem na próbę, niestety ze wzgledu na brak czasu nie przetestowałem w pełni, ale takich problemów nie zauważyłem, natomiast co parę dni (mimo, że ani złotówki ode mnie nie otrzymali) otrzymywałem zapytania o pomoc. Ktoś powie, że tam się płaci co miesiąc, a ja powiem, że wolę płacić parę stówek co miesiąc niż tracić dziesiątki godzin na wkurzanie się, że coś nie działa, robienie tego samego po kilka razy i proszenie o naprawę czegoś co powinno być zrobione, a do tego nie jest możliwe doproszenie się o nic bo - "nie ma czasu").

Edited by bestb (see edit history)
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@bestb

 

Niestety dla tej rozwijalnej listy o której piszesz z punktami odbioru czeka cie zapewne w każdym wypadku rzeźba modułu - rzadko sie zdarza aby taka funkcja dobrze działała z modułami OPC, ja przerobiłem 3 różne OPC i podobne moduły ale zagranicznych kurierów i zawsze kończyło sie na dostosowaniu modułu kuriera do funkcji w OPC ponieważ w większości sa one pisane na szablon bez użycia OPC. Niestety problem na drugie dno o niektórych problemach nie przekonasz się do czasu jak nie kupisz modułu i nie zderzysz się z murem którego czasem nie przebijesz, dlatego po kilku miesiącach męki  przyjąłem kilka zasad przy takich zakupach które mogę ci podpowiedzieć na priv bo widzę że masz podobne doświadczenia.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 5/25/2018 at 4:08 PM, OlgaVergun said:

Stoje przed podobnym dylematem - co wybrałeś? Jakieś za i przeciw?

 

On 1/6/2019 at 3:57 PM, turbo_rabbit said:

Niestety problem na drugie dno o niektórych problemach nie przekonasz się do czasu jak nie kupisz modułu i nie zderzysz się z murem którego czasem nie przebijesz, dlatego po kilku miesiącach męki  przyjąłem kilka zasad przy takich zakupach które mogę ci podpowiedzieć na priv bo widzę że masz podobne doświadczenia

Czy mogę poprosić o rekomendacje modułu? może być PW jeżeli tutaj jest problematycznie?

 

On 1/5/2019 at 12:40 PM, bestb said:

Ja niestety muszę wlać łyżkę dziegciu do tego miodu, czyli opinii o Sensbit i ich modułach

Zmieniłeś dostawce modułu inpost? Mógłbyś rzucić jakąś radą? Sensbit niby często polecany ale też sporo negatywnych opinii można przeczytać zatem jaka alternatywa?

Link to comment
Share on other sites

@BigMaras

Korzystam z darmowego modułu InPost v1.2.3 - przez InPost PrestaShop powered by Artneo. Jakiś czas temu był do pobrania ze strony Inpostu. Działa prawidłowo, ale nie jest już aktualizowany. Być może ktoś ma nowszą jego wersję. Również zastanawiałem się nad zakupem, ale nie widzę potrzeby na chwilę obecną.

Edited by adiem (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, adiem said:

@BigMaras

Korzystam z darmowego modułu InPost v1.2.3 - przez InPost PrestaShop powered by Artneo. Jakiś czas temu był do pobrania ze strony Inpostu. Działa prawidłowo, ale nie jest już aktualizowany. Być może ktoś ma nowszą jego wersję. Również zastanawiałem się nad zakupem, ale nie widzę potrzeby na chwilę obecną.

Dzięki ale oficjalny moduł inpost kończy się na wersji 1.6 a mi trzeba świeżej wersji do 1.7.5.1:(

Link to comment
Share on other sites

Panowie, w zeszłym miesiącu wdrożono chyba około 100 poprawek w modułach Sesnbit, a kilka dni temu, Pan Tomasz (autor modułów) naprawił u nas w sklepie parę bug'ów i obecnie wszystko działa poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 1/5/2019 at 12:40 PM, bestb said:

Ja niestety muszę wlać łyżkę dziegciu do tego miodu, czyli opinii o Sensbit i ich modułach.

 


Moduł testuję (wersja darmowa) od kilku dni. Wydaje się całkiem fajnie działać, jednak niestety nie jestem w stanie ustawić niektórych funkcji samodzielnie. Od 3 dni wysyłam do Pana Tomasza codziennie maila z zapytaniem, czy funkcje, których potrzebuję, da się w ogóle skonfigurować - niestety bez odpowiedzi. Próbowaliśmy na maila, przez formularz z modułu, przez formularz kontaktowy na stronie sensbit - niestety cisza w eterze. Zaraz kończy się okres darmowego testowania a my w lesie jak byliśmy tak jesteśmy 😐
I teraz pomimo tego, że moduł wydaje się być na prawdę okay, to raczej słabo widzi nam się wydanie ponad 500zł na zakup pełne wersji, skoro nie jesteśmy w stanie liczyć na prosta odpowiedź od twórcy modułu. W szczególności, że nie chodzi o doproszenie się o naprawę/wdrożenie/instalację etc a prostą odpowiedź na pytanie ...
A szkoda bo moduł wydaje się na prawdę okay ...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ej.farsta napisał:


Moduł testuję (wersja darmowa) od kilku dni. Wydaje się całkiem fajnie działać, jednak niestety nie jestem w stanie ustawić niektórych funkcji samodzielnie. Od 3 dni wysyłam do Pana Tomasza codziennie maila z zapytaniem, czy funkcje, których potrzebuję, da się w ogóle skonfigurować - niestety bez odpowiedzi. Próbowaliśmy na maila, przez formularz z modułu, przez formularz kontaktowy na stronie sensbit - niestety cisza w eterze. Zaraz kończy się okres darmowego testowania a my w lesie jak byliśmy tak jesteśmy 😐
I teraz pomimo tego, że moduł wydaje się być na prawdę okay, to raczej słabo widzi nam się wydanie ponad 500zł na zakup pełne wersji, skoro nie jesteśmy w stanie liczyć na prosta odpowiedź od twórcy modułu. W szczególności, że nie chodzi o doproszenie się o naprawę/wdrożenie/instalację etc a prostą odpowiedź na pytanie ...
A szkoda bo moduł wydaje się na prawdę okay ...

Proszę o wyrozumiałość. Okres świąteczny to czas gdy wielu klientów zalewa mnie pytaniami w kwestii modułów i niestety nie na wszystkie jestem w stanie szybko odpowiedzieć. 

Mam nadzieję, że moja odpowiedź na Państwa maila rozwieje wszelkie wątpliwości w kwestii integracji. Ewentualnie zapraszam do kontaktu ponownie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...