Jump to content

[MEGOLDOTT] Termékképek kattintásos nagyításának kikapcsolása


sptkyle

Recommended Posts

Sziasztok. 

Nem volt egyszerű nevet adni a topicnak. cheesy.gif 
Belefutottam ismét egy problémába, aminek egy ideje nem találom a megoldását, gondoltam hátha találkozott már valaki vele. (használtam a keresőt itt is, máshol is, de úgy tűnik másnál ez nem gond)
 
Adott egy prestashop (1.5.2.0) amin azt a funkciót szeretném kikapcsolni, hogy termékoldalon a termékképekre kattintásnál a kép nagyított verziója bejön középre (a háttér elsötétedik) Ezt a fancybox funkciót kapcsolnám ki. (1-es csatolt kép) Tehát ha valaki rákattint egy termékképre, ne nagyon történjen semmi. 

A termékeknél több kép is van, (thumb-okként meg is jelennek), amik között lehet is váltani ra rájuk viszik az egeret. 
A termékeknél egyébként egy jól működő jqzoom megy (2-es csatolt kép) ... kivéve persze ha a a thumb-ra rákkattint valaki, mert akkor ugye az 1. képen látható dolog történik, így nincs zoom.

Kicsit lehet bonyolultan fogalmaztam, pedig biztosan piszok egyszerű a dolog. 
Van tippje valakinek merre keressek? (js nem az erősségem, ez meg ha jól sejtem az lesz)

(válaszokat előre is köszönöm) 

Üdv: Kyle
modify_inline.gif
 
 

 

post-470355-0-18597300-1407165702_thumb.jpg

post-470355-0-79331500-1407165749_thumb.jpg

Edited by sptkyle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szia. 

Köszönöm a gyors reakciót. 
Akkor nekiugrok még egyszer a a keresőknek, elnézést (pedig az volt az első, hogy igyekeztem mindenhol rákeresni)

Nem default, az Alysum template némileg átszabott változata fut. De ha a default template-ben meglenne a helye, sztem onnan már boldogulnék. 

Üdv: Kyle

Link to comment
Share on other sites

Ugyan, ne viccelj :) segít az ember ahol tud.

 

Meglesem majd én is, szerintem könnyen kiiktatható. Vagy szép módszerrel, vagy kevésbé szép módszerrel (js törlés és egyéb finomságok) :)

 

Ha lesz egy kis időm délután rálesek xampp alatt.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm előre is. :)

a controllers/front/ProductController.php -ban turkáltam egy keveset, ami kikapcsolta a fancybox-ot, de a jqzoom-ot is kinyírta. 
Ekkor jöttem rá, hogy nagyon sok helyen kicsit sem értem a prestashop felépítését/működését.  :blush:

Link to comment
Share on other sites

no, meglestem.

 

Milyen megoldás érdekel? Mert ha a legparasztabb, legprimitívebb is megteszi, akkor:

 

"\js\jquery\plugins\fancybox\" => ezen az útvonalon lévő
 

"jquery.fancybox.js" -t nyírd ki. Mondjuk nevezd át:

 

"jquery.fancybox.jsE", és így már nem fogja megtalálni a presta. :)

 

Nevezd át és nézd meg, működik-e.

 

Illetve azt nézd meg, hogy nem működik-e! :D

 

 

szerk.: most nézem, így a thumbnail-eket most szerver alapon szeretné megnyitni. Még mindig teheted azt, hogy a product.tpl-ből kikommenteled az a href-es részt és meg is van oldva a probléma.

 

Ha valamiért nem lenne jó, akkor nézünk valami elegánsabb megoldást szegény fancybox kiiktatására.
Mert valljuk be, a fenti elég retek :)

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Azt nem mondod, hogy csak a legkézenfekvőbb megoldás nem jutott eszembe? :D Sírok...

Igen, ez még apró probléma, de már nem olyan vészes, és számomra is megoldható. 
A thumb linkeket kiszedem, meg idővel majd körbenézek, hogy maga a fancy-hívás ne legyen.

De perpillanat tökéletes ennyi.
Nagyon köszönöm a segítséget, és sorry a noob kérdésért. 

Kellemes napot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...