Jump to content
gosucherry

[CSS] Zawijanie górnego menu

Recommended Posts

Hej !

Jestem tutaj nowy i jeżeli chodzi o prestashop to stawiam dopiero pierwsze kroki. Chciałbym zapytać jak zmienić plik css domyślnego menu górnego ( tego które wyświetla kategorie itp. ) tak, by lista przy osiągnięciu określonej długości ( np. 300px ) zawijała się ( wyświetlała kolejną kolumnę obok, tworząc dwie krótkie, a nie jedną długą ). Jest to dość kłopotliwy dla mnie problem, gdyż zależy mi by rozwijane listy z menu mieściły się na ekranie. Znalazłem temat z podobnym ( tym samym ? ) problemem, lecz rozwiązanie chyba nie jest już skuteczne. Jedyne co udało mi się uzyskać to skrócenie białego tła tej rozwijanej listy i "uciśnięcie" listy w pionie, lecz nie umiem sprawić by się ona "załamywała" w pewnym punkcie i przechodziła do następnej kolumny. Za pomoc z góry dziękuję !

[solved] Wykorzystałem atrybut column-count:3, oraz display:inline-block. Dzięki temu ładnie podzieliło mi kategorie, a przez "display" nie dzieliło nam kategorii w połowie.

Cześć, stworzyłem pierwszy sklep(1.7) i posiłkuje się na bieżąco poradami z forum ale tym razem nie daje rady.

mam dokładnie taki sam problem tj. proste menu z 1 kolumna rozwijaną ale za to na tyle długą że zjeżdża poniżej ekranu i trzeba scrolowac, jest to nie wygodne.

Co mogę zrobić aby tę kolumnę  zawijało i zrobiło z niej np 3-4 słupki.

znalazłem ten kod z column-count:3,

u mnie ten fragment wygląda tak w oryginale:

.card-img-bottom,.card-group .card:not(:first-child):not(:last-child) .card-

img-top{border-radius:0}}@media (min-width:576px){.card-columns{-webkit-column-count:3;column-count:3;-webkit-column-gap:1.25rem;column-

gap:1.25rem}.card-columns .card{display:inline-block;width:100%}}.

kombinowałem na różne sposoby ale nic się nie zmienia na stronie

Prosił bym o podpowiedz bardziej rozbudowaną co w kodzie zmienić i na co, gdyż z powodu braku wiedzy w temacie powyższa nie wystarczyła.

Pozdrawiam