Jump to content

Zmiana menu z poziomowego na pionowe (sposób rozwijania)


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Chciałbym Państwa zapytać czy istnieje jakiś prosty sposób na zmianę sposobu rozwijania menu z domyslnego na taki, w którym opcje rozwijają się po prostu do dołu, jak ma to miejsce na wielu inncyh stronach, choćby belce górnej tego forum.

 

W przypadku domyslnego menu miałem ten sam problem co Pan poniżej:

http://www.prestashop.com/forums/topic/283331-stateczny-rozmiar-zawijanie-wierszy-g%C3%B3rnego-menu/

 

Innymi słowy, ciągłe zawijanie wierszy i te wskazówki nie zdały rezultatu, to znaczy jest syuacja, gdzie np. dwie pierwsze opcje z menu znajdują się na "jednym poziomie" a pozostałe są już rozlokowane w porządku, zaś dwie pierwszy nie rozdzielają się, tylko sam nad soba, zamiast obok.

 

Szukałem darmowego modułu tego typu dla obecnej wersji 16.0.8, ale nic nie znalazłem.

 

Czy mieliście Państwo podobny problem? Udało się znaleźć sposób na zamianę sposoby rozwijania tego menu?

 

Z góy dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

 

Rzecz dzieje się jeszcze na localhoscie, ale pozwolę sobie wstawić dwa obrazy i już tłumaczę o co mi chodzi. Z góry zaznaczam, że z PrestaShop są to moje pierwsze kroki.

 

Domyślnie menu wygląda następująco:2i0skr7.pngxInnumi słowy - po najechaniu na "Lorem" menu rozwija się, ale jest ono na jednym poziomie.

 

Użycie podkategorii zmienia sytuację, ale chciałbym wyeliminować wtedy wyświetlanie kategorii "O Nas", bo w zasadzie jest ona tylko po to, aby niżej usytuowały się pozostałe opcje, czyli wygląda to tak:

2uo50jr.png

Tak jak wspomniałem zakładka "O Nas" jest w tej chwili niepotrzebna, bo stanowi tylko podkategorię umożlwiająca wyświetlenie pozostałych opcji w zadany sposób. NIe widzę innej opcji na zrobienie tego bazując na domyślnym menu - można coś zaradzić? Chciałbym po prostu wyświetlić od razu dla głównej kategorii elementy poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze nie kojarzę.

 

Zdjęcie, które wstawiłem dotyczy menu dla tego szablonu:

http://www.templatemonster.com/prestashop-themes/48889.html

Przy czym różnica jest tylko w wyglądzie, a funkcjonalność i użycie modułu - to samo.

 

Mam na myśli uzyskanie efektu na zasadzie opcja w menu i rozwinięcie pod spodem, każda kolejna pozycja w nowej linii, czyli tak jak wspomniana czarna górna belka na tej stronie.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...