Jump to content

[hosting] z biznes-host na...?


UnEagle

Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Miałem problem z prestą na hostingu biznes-host.pl. Okazało się, że wykorzystałem limity(http://www.prestashop.com/forums/topic/346747-sklep-nie-hula-bia%C5%82a-strona/?do=findComment&comment=1746826).

 

Zaproponowali mi przenosiny na VPS, więc ja zaproponowałem sobie przenosiny na inny hosting. Obecnie sklep ma ok. 1K produktów, docelowo 2-4K. Są to produkty unikalne, w zdecydowanej większości tylko w jednej sztuce. Jaki hosting byście mi polecili? Niestety sklep od kilku dni nie działa, a ja dostaję szału.

 

Myślałem o Konto W5GB na linuxpl(http://linuxpl.com/Konto-W5GB_f_2_pakiet_21).

Link to comment
Share on other sites

Jedyny problem jaki zauważyłem z tym hostingiem to wywalanie komunikatów o problemie z kluczami szyfrującymi RIdley-a, co kończy się brakiem możliwości dostępu do backoffice. Problem pojawia się po włączeniu trybu debugowania, ale po zmianie na blufisha wszystko działa poprawnie . 

 

W c-panelu backup całego konta(miejsca na serwerze ) można zrobić dopiero po 23:00, ale podobno można ustawić crona żeby robił to za nas po tej godzinie . 

 

Fajna sprawą jest aplikacja Installatron, która za ciebie zainstaluje PS, a  ty musisz podać tylko nazwe konta administratora i hasało.

Potem zakładasz sobie konto w DropBoxie (lub FTP lub FTP/SSL)i ustawiasz codzienny backup danych dla tej instalacji sklepu ( np 7 dni wstecz + 1 tygodniowa +1 miesięczna ) .

Jak coś Ci się wywali Installatron po kilku kliknięciach przywróci sklep z backupu, jeżeli będziesz miał jakiś problem i będziesz chciał pogrzebać w sklepie zaznaczasz wybraną instalacje sklepu i klonujesz do innej lokalizacji ( naprawdę fajna sprawa bo nie martwisz się że coś rozwalisz a klient to zobaczy). 

 

Kontakt z obsługą konta miałem dwa razy jak chciałem na shellu zainstalować pluginy do VIM-a, po wysłaniu wiadomości realizowali zgłoszenie w ciągu 4-5 godzin. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porządną opinię ;). Miałem wybrać linuxpl od razu i teraz trochę żałuję. Zastanawiam się, którą ofertę mógłbym wybrać. Myślałem o W5GB za 233zl/rok brutto - myślałem najpierw o 135 za pół roku. Napisałem do nich maila i stwierdzili, że najlepszą opcją dla e-biznesu będzie wPRO, tylko, że to już wydatek 344zł(w promocji). Mam mały dylemat, czy się pakować od razu w największy pakiet, szczególnie, że przez ostatnie problemy, mam lekki dołek finansowy.

Link to comment
Share on other sites

Google Analytics mówi, że 40-80 sesji dziennie, 150-250 odsłon, czyli, jak sam widzisz, niewiele. Sklep jest młodziutki, niedługo skończy 2 miesiące. Planuję do września 2K produktów, do końca roku, chce, żeby ta liczba utrzymywała się na ok. 3K.

Link to comment
Share on other sites

Czyli można powiedzieć za pół roku twój sklep będzie dopiero w pełni funkcjonalny, a po 1 roku zacznie iść pełną parą. Z tego co czytałem w wątku, który załączyłeś wygląda na to że twój poprzedni hosting miał jakieś chore narzuty.

Jak rozmawiałeś z linuxpl.com to powiedziałeś im o ilość artykułów? Czy ilości odwiedzin twojej strony ? 

Link to comment
Share on other sites

O ilości artykułów, ale w następnym mailu już skonkretyzowałem, jak to wygląda ;). Prawdopodobnie wybiorę ten pakiet, o którym wspomniałem wyżej, a w razie czego, będę przechodził na wyższe. Na własną maszynę jeszcze przyjdzie czas.

 

 

@mr.suchy - mógłbyś mi napisać jakieś wrażenia dotyczące tego hostingu?

Edited by UnEagle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jeżeli ogarniasz trochę tematy serwerów i unixy, to polecam zainteresować się jakimś vps z vihost

za takie same pieniądze możesz mieć swój własny VPS (~240zł / rok) a wtedy to będziesz mógł wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w trakcie wyboru hostingu/VPSa i głównie myślę o linuxpl.

Sklep ok 50tys produktow, aktywnych pewnie z 20tys itd.

 

Kusi mnie głównie VPS 4, ale nie wiem czy nie lepie Hosting WPro...?

 

Ten VPS ma 1 rdzeń, ramu sporo, dysku mi starczy itd - czy to są dobre parametry pod Presta?

Czy może lepiej więcej rdzeni a miej ramu itd?

 

Pomożecie mi to ocenić?

A może suzkać gdzieindziej typu dhosting albo hekko?

Edited by wojtaskul (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaczynał od najmniejszego i w miarę potrzeb przeszedł na bardziej wydajniejszy serwer. Różnice pomiędzy Wpro, a VPS można odczuć dopiero w przypadku bardzo obciążonych stron. W momencie kiedy twoją stronę jednoczenie odwiedza 5 osób, nie będzie praktycznie różnicy. 

 

Pamiętaj jeszcze że musisz znaleźć kogoś kto będzie ci administrował VPS , w linuxpl.com ( tutaj nie będzie żadnego panelu administracyjnego, wszystko robisz z linii poleceń ) kosztuje to 50zł miesięcznie ( z tego co pamiętam). 

Link to comment
Share on other sites

Na 99% wezmę w biznes host VPS z Direct Admin - zarządzany 1.

W obecnej promocji wyjdzie podobnie jak WPro w linuxpl.

 

Chcemy mieć dodatkowe multisklepy, w sklepach filtry itd - chcę mieć pewność, że to będzie sprawnie działało bo na obecnej platformie często się sypało wszystko...

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze się zastanawiam jak wyglada sprawa administracji VPS z Direct Adminem.

 

Jeżeli będzie trzeba wgrać aktualizacje do systemu np załatać OpenSSL to zrobi do dostawca  ? 

Jeżeli ktoś przepuści na ciebie atak łączony DDoS (przypuścimy 3 dni ) , dostawca będzie ragował czy to będzie twój problem? 

 

Oczywiście pytam się teoretycznie są małe szanse że ktoś cię weźmie na celownika, chyba że działasz w branży gdzie jest bardzo duża konkurencja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@vekia

Jesteś wyrocznią jeśli chodzi o Prestashop. ;)

Mam hosting w DigitalOcean i od pewnego momentu mam u nich problem ze sklepem, a wcześniej nie miałem.

Chciałbym spróbować inny hosting żeby sprawdzić czy problemy znikną. Pisałeś, że polecasz vihost.pl, a co sądzisz o vipower.pl?

Niby ta sama firma, ale zapytać zawsze warto.

Link to comment
Share on other sites

na vibiznesie mam jeden sklep 20-25 userow online, produktów nie za dużo bo kolo 300 (z 1,2 max 3 atrybutami)

śmiga nieźle na najtańszej opcji vps

 

vipower, vibiznes, vicośtam, wszystko jedno - serwery i tak te same i zlokalizowane w artnecie w gdańsku

Link to comment
Share on other sites

Co do serwerów nie ma co zachwalać żadnej z firm co do sprzętu liczy się support.

Miałem ostatnio 1 użytkownika tego forum przetestował wiele VPS z europy podsyłając mi tylko wjazdy do ssh na zobaczenie co to.

Co się okazuje mogę powiedzieć że 80% się nie nadaje w opcjach tanich chyba że na jakieś centraliki VPN itp... Nie będę promował firm ale warto po prostu sprawdzać. 

Czasami lepiej zostać na dobrym shared z izolacją.

Patrzcie na procki CPU rdzenie taktowanie... Jak mi wyskoczyło u 1 dostawcy 800 Mhz to zwątpiłem w prezencie można im wysłać atoma z allegro...

Dyski twarde dyski ssd po 150mb / 200 mb czas dostępu do dysku SSD to 1ms 

Bądźcie czujni bo marketing marketowy działa nawet na serwerowniach

Szybka nowa generacja procesorów Xenon -> 1 Ghz

Macierz SSD -> parametrami standardowego dysku

 

Dlatego 1 czynnikiem zawsze support jeśli coś się dzieje czy reagują...

Bo potem sprawa wygląda tak ze user trafia na dedyka co można śmiało przy dobrej konfiguracji VPS osiągnąć...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja odwołuję ostatni mój wpis na temat  host1 - na początku ok, ale jak zobaczyli pewnie CPU itp to ograniczyli, oczywiście sstandardowy tekst do wina sklepu/skryptu :). Teraz od 1mc mam konto na http://4uhost.pl, od razu w wynikach PageSpeed Insights wypadłem na 88/100 ptk :) Kontakt też jest z suportem - nawet sami przeniosą sklep.

 

No ruchu na sklepie nie mam według statystyk 90 wejść, ale posiadam 56tys produktów i tysiące subkategorii :)

Edited by kaju007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Obiecałem sobie powiedzieć światu o beznadziejnym wsparciu dla prestashop na o12.pl

Stanowczo odradzam, nigdy nie bierzcie tego pod uwagę. A jeśli kiedykolwiek nawet o nim pomyślicie,

to wiedzcie, że strona może Wam wisieć przez godzinę, bez jakiegokolwiek wsparcia, pomocy, rozwiązania

problemu ze strony supportu. Support najwyżej wciśnie Wam większy pakiet, który i tak nie zadziała. MASAKRA.

 

PS. A apropos powyższego 4uhost.pl - bez komentarza...

Edited by spinecki (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...