Jump to content

Převedení Prestashopu na jiného majitele


Nicocz

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak udělat převod Prestashopu na jiného majitele (živnostníka).

Hlavně mě jde o faktury. Když v nastavení faktur změním název, IČ a adresu firmy, tak se změní i u předchozích faktur. A také, jestli není ještě něco, co by se mělo změnit. Třeba číslování faktur si myslím, že by stačilo v nastavení dát číslování od 1?..

 

Děkuji za návrhy a připomínky.

Link to comment
Share on other sites

Pokud se změní majitel pak není důvod zachovat předchozí fakturaci tj změna číselné řady je zcela namístě a běžný úkon. Navíc vás tohle ani tak nezbavuje případné reklamace ze strany Vašich zákazníků pokud se k tomu nový majitel vůči vám smluvně nezaváže-takže jinak zodpovídáte za předchozí prodeje stále přímo Vy. Co se týká dat pokud přenecháváte vše včetně skladu, zákazníků, tak je skoro nejlepší provést zálohu a eshop pročistit od dat prodejů a fakturace, moduly na to existují. Nový vlastník si to už bude řešit po svém. Hodně zdaru

Link to comment
Share on other sites

Pokud se změní majitel pak není důvod zachovat předchozí fakturaci tj změna číselné řady je zcela namístě a běžný úkon. Navíc vás tohle ani tak nezbavuje případné reklamace ze strany Vašich zákazníků pokud se k tomu nový majitel vůči vám smluvně nezaváže-takže jinak zodpovídáte za předchozí prodeje stále přímo Vy. Co se týká dat pokud přenecháváte vše včetně skladu, zákazníků, tak je skoro nejlepší provést zálohu a eshop pročistit od dat prodejů a fakturace, moduly na to existují. Nový vlastník si to už bude řešit po svém. Hodně zdaru

O reklamace nejde. To je samozřejmé, že reklamace za předchozí prodeje zůstávají.. Ale mě jde hlavně o to, aby se nemuselo nic mazat (zůstala celá databáze tak jak je) ale nové faktury byly vystavovány s fakturačními údaji podle nového majitele.

Link to comment
Share on other sites

Pokud změníte údaje o provozovateli eshopu v administraci tak z důvodu že faktury jsou generovány dynamicky tj z dostupných dat o učiněné objednávce a fixních dat o provozovateli a kupujícím, tak nedocílíte zachování původních údajů v době jejich vystavení, bohužel netuším jestli se to chová takto i na řadě ps 1.6. Pravděpodobně stále stejně-ikdyž třeba kvůli multieshopu to třeba předělali a při změně se změna aplikuje jen na nové objednávky. Řešení pro zachování těchto starých faktur se starými nacionály nebude možné bez zásahu do kódu aplikace eshopu(generování objednávek a faktur) a s tím spojené struktury DB. Proto jsem vám rovnou řekl že je lépe předat obchod bez informací o prodejích pokud se v tom chce nový majitel rochnit tak není problém vyrobit zálohu eshopu na jiné subdoméně do které bude mít přístup jen on a zboží a zákazníky případně sklad si nechat na pročištěné nebo zcela nové instalaci bez starých faktur a objednávek což je asi jedniné rozumné řešení. Moduly na promazání starých dat existují záleží na verzi kterou máte.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Zkusím tedy někoho, kdo by si s tím dokázal pohrát (přepsat kód) a něco vymyslet...Kdyby jsem na něco přišel, dám sem vědět.

Zatím díky.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Napadá mně, že by se dalo využít multishopu. První shop ponechat alespoň nějakou dobu funkční, ale zmrazený (kvůli fakturám, starým linkům) a nový založit na novou firmu. Produkty a nastavení by tak zůstaly a faktury a firma by byly nové.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...