Jump to content

Plata online si card avantaj


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Buna dimineata, 

 

 

Ce furnizori recomandati pentru plata cu cardul dar care sa aiba si posibilitatea de plata cu card avantaj?

Furnizori cu care ati colaborat, cu care colaborati si care au si suport tehnic ok.

 

 

Va multumesc.

 

O saptamana frumoasa,

C

 

Mobilpay - implementare gratis + ca ai si Card Avantaj. Daca nu te descurci cu implementarea anunta-ma

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mobilpay - implementare gratis + ca ai si Card Avantaj. Daca nu te descurci cu implementarea anunta-ma

Salut, nu stiu daca mai e de actualitate dar.... de curand m-am gandit sa fac contract cu cei de la avantaj pentru plata in rate in site.... Acum din cate zici Mobilpay accepta si plata cu card avantaj dar ai idee accepta ambele forme de plata (plata normala, suma intreaga - cat si plata in rate)...

 

Multumesc de ajutor

Link to comment
Share on other sites

Am implementat plata prin MobilPay chiar acum doua saptamani si merge fara probleme.

Probabil ca problemele mentionate pe forum se refera la versiuni mai vechi ale modulului.

Se accepta si plati in rate, nu numai cu Avantaj dar si card-urile de la BT, Garanti Bonus Card, Alpha, BRD, BCR, Transilvania.

Se testeaza mai intai in sandbox dupa care este o simpla formalitate de a trece pe live.

Link to comment
Share on other sites

aici greseste multa lume, plata se face integral in magazin, de catre banca emitenta a cardului, dar cumparatorul plateste acel produs in rate catre banca, TU  ca magazin online nu faci facturi in rate, nici magazinul fizic nu vinde in rate.

 

daca face cineva greseala sa vinda online in rate eu sunt primul care i-i TRAG TEAPA !!!!  de ce ??? pentru ca in momentul in care el a facturat produsul, acela este al meu pot sa fac ce vreau cu el, il vand, il macin, treaba mea, tiam platit prima rata, si la revedere, ura si la gara, mai gasestema!!!!

 

singura modalitate a unei firme sa vanda in rate este printrun contract de vanzare cumparare (agreat si cerut de anaf) unde este stipulat ca produsul este in proprietatea vanzatorului, pana la achitarea ultimei rate !!!! il pui produsul pe aviz de insotire a marfii, in custodie cu drept de folosinta, facturezi avans1, avans2, ...etc, cat te tin muschi, dupa care ultima factura o faci cu produsul in parte, cu valoare reala, minus (storno) avansurile, factura va fi cu valoare zero.

 

posesorul bunului, asa intra un drept deplin asupra bunului !!! pana atunci este doar utilizator, distrugerea, neplata, ne inapoierea se denumeste FURT!!!

asa ca dragi FORUMISTI mai ganditiva ce doriti, si mai interesativa in magazinel fizice, acolo banca plateste magazinul fizic, iar tu platesti la banca, nu te duci lunar la magazin sa olatesti rate :)

 

o zi minunata

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@costi43:

Eu am spus ca se accepta plati in rate, i.e. se pot folosi card-urile respective si nu ca magazinul online acorda rate din fondurile sale.

Mai departe, cine aloca banii, cine suporta dobanda, este treaba fiecaruia sa se lamureasca.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@costi43:

Eu am spus ca se accepta plati in rate, i.e. se pot folosi card-urile respective si nu ca magazinul online acorda rate din fondurile sale.

Mai departe, cine aloca banii, cine suporta dobanda, este treaba fiecaruia sa se lamureasca.

:)

ai dreptate ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...