Jump to content

watermark hakkında

selin

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

watermark /filigran modülündeki gif resmini 450 px yapmama rağmen resim üzerinde küçük gösteriyor neden böyle oluyor ?

prestashop ile gelen modül yerine buradaki modülü kullanmanızı tavsiye ederim. Bu modülde resimin boyutuna göre yazı boyutu orantılı olarak küçülüp büyüyor.

Edited by askinjew (see edit history)
  • Like 1

prestashop ile gelen modül yerine buradaki modülü kullanmanızı tavsiye ederim. Bu modülde resimin boyutuna göre yazı boyutu orantılı olarak küçülüp büyüyor.

watermark için gerekenleri yaptım ve tırnak resimleri baştan oluşturdum ama olmdı, resimlerin üzerinde hiç bişi yok :(

watermark için gerekenleri yaptım ve tırnak resimleri baştan oluşturdum ama olmdı, resimlerin üzerinde hiç bişi

modülün içinde resimi atadığınızda kaydedince resim modül içinde görünüyormu acab ? Birde resmi pnp uzantılı olarak deneyebilirmisiniz. Eğer olmazsa isterseniz panel bilgilerinizi tabii sakıncası yok ise pm den atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• 3 weeks later...

merhaba arkadaşlar

watermark /filigran modülündeki gif resmini 450 px yapmama rağmen resim üzerinde küçük gösteriyor neden böyle oluyor ?

PHP'nin GD kütüphanesinde kanvas üzerindeki resime ek bir resim yerleştirirken (örn: filigran eklerken) kaynak formatının iki büyüklük boyutu söz konusu olur. 

1.) Size (yükseklik ve genişlilk)

2.) Resolution (çözünürlük)

Ana resmin çözünürlüğü ile filigran çözünürlüğü aynı olursa filigran bire bir yerleşir. Küçük çözünürlüklü bir GIF veya PNG dosyası, genişlik ve yükseklik olarak büyük bile olsa küçük kalır. 

İkinci bir ihtimal:

Prestashop ImageManager sınıfında filigran resim modelinin (örn: home_default veya large_default gibi) boyutunu aşınca "resize" işleminden geçiyor. Bu durumda 400px yerine örn 50x50px bir filigran deneyebilirsiniz.