Jump to content
  • 0

Domyślny kraj w formularzu rejestracji


spikezg

Question

W jaki sposób zmienić domyślny kraj w formularzu rejestracji w prestashop 1.6.0.6? Sklep mam w języku niemieckim, w lokalizacji jako "domyślny kraj" mam ustawione Niemcy, natomiast cały czas przy rejestracji jako domyślny kraj ustawia się Polska. Oczywiście Niemcy są aktywne w wysyłkach.

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a próbowałeś na innej przeglądarce / czyścic cache przeglądarki oraz sklepu?

istnieje spore prawdopodobieństwo że:

 

1) przeglądarka pamięta stare ustawienia

2) sklep przechowuje stare informacje w cache

 

Z dwóch przeglądarek to samo, cache przeglądarek wyczyszczone oraz pamięć podręczna presty też wyczyszczona. Z ciekawości łączyłem się przez niemieckie proxy czy może IP rozpoznaje, ale nadal to samo. Jako domyślny kraj przy rejestracji nadal jest Polska ;\

 

Przy wyłączeniu Polski w dostawach, w formularzu rejestracji Polska znika i automatycznie jako domyślny kraj ustawia się pierwszy kraj z listy, czyli Belgia, mimo to, że Niemcy mam ustawione w ustawieniach lokalizacji jako "kraj domyślny". Po ponownym włączeniu Polski znowu ona wskakuje jako domyślny wybór.

Edited by spikezg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

To spróbuj z zagranicznego IP, może jakaś geolokalizacja jest włączona?

 

Tak jak pisałem wyżej, próbowałem łączyć się z niemieckiego proxy i nadal to samo. A geolokalizacja jest wyłączona.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

endriu107 zgadza się. Też sprawdziłem z ciekawości :)

Wygląda to na bug wersji 1.6.0.6. W 1.6.0.8 nie występuje ten problem.

Zrobię upgrade do 1.6.0.8 przez one click upgrade. Orientujecie się może czy ten upgrade podmieni mi jakieś pliki w standardowym szablonie albo modułach? Bo mam kilka zmian w modułach powprowadzanych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To ja mam tak jak wchodzę na Polskim IP to mam Polska jak na nieznanym IP to mam Belgię (zapewne dlatego że pierwsza na liście).

Faktycznie sprawdziłem przed chwilą z jeszcze z innego proxy (http://www.4proxy.de/) i ustawiło mi Niemcy jako domyślne. Widocznie presta ma jakąs wbudowaną geolokalizację... chociaż niby jest wyłączona.

Ok więc teraz to już nie jest problem bo własnie o to mi chodziło, tylko ciekawe czemu w waszych testowych wersjach działa to inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...