Jump to content

Nelze ukládat produkty


jval

Recommended Posts

Zdravím, najednou se mi u jednoho shopu stalo, že nelze uložit produkt. Když dám uložit, tak dostanu hlášku:

Fatal error: Maximum execution time of 60 seconds exceeded in C:\Apache\docum\natural\eshop\tools\smarty\sysplugins\smarty_internal_cacheresource_file.php on line 180

Zkusil jsem nastavit vynucenou kompliaci a cache jsem vypnul, ale stále stejné.

Nesetkal se s tím někdo.

 

Díky

 

Verze PS je 1.5.4.1

Edited by jval (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Je to na ostrém webu, zatím jsem vypnul cache a vymazal cely jeji obsah, tak už to jde, ale až si to zeditují, tak to chci zase zapnout.

Výkon PC těžko říct, ale je fakt, že je to takový nic moc hosting. Je v plánu to do kone roku převést jinam.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A jsem tu brzy... Ahoj lidi... upgr. na 1.6.0.11 (z 1.5.6.1) dnes dokončen a velkým problém na světě, nelze uložit editované produkty a nelze uložit nový produkt. Místo buttonu "uložit a zůstat" a "uložit" mi tam krouží načítací šipka. Vůbec nemám ponětí kde hledat chybu. Nelze mi ani se připojit z BO k Prestashop Addons, ač přímo na stránce se připojím bez problémů... Nějaký nápad kde chybu hledat?
Mě napadá jen že nemůže najít cestu do složky kam uložit (což se mi nezdá pokud z ní čte :P ) a nebo něco s DB (něco co by tam mohlo chybět, db ještě stále nerozumím, tak mám na mysli nějakou knihovnu nebo něco).

Udělat ručně backup a znovu, upgradovat se mi zrovna 2x nechce - kvůli datovým možnostem které jsou trošku omezené. A pokud se naštvu, tak jedině zálohovat nějaké věci jako produkty atd, vše smazat a nahodit čistou instalaci, následně naimportovat zálohované soubory a zbytek si nastavím znovu ručně. Ale to je jen poslední štace.

Nějaký nápad prosím?

Link to comment
Share on other sites

https://www.prestashop.com/forums/topic/393218-16011-problem-with-saving-products/

Je to tenhle problém.

Stáhla jsem si prestu 1.6.0.11, vymazala obsah pod controlers/admin/ nahrála ze stažené presty a rozchodilo se to  :)  . Jen a pouze tak jak je psáno v thredu anglicky, uložit produkt je "trošku" na delší dobu.

Obecně zrychlení presty může udělat tohle:
zvýšit hodnotu (php.ini - nebo si zažádejte na hostingu) - vhodné při importu velkých .csv, a nějakých ptákovin okolo heruéka, zboží.cz, atd... (já mám nastaveno 30s - to může být v některých případech zcela nedostačující) Tady o tom týpek píše v angličtině http://dh42.com/blog/speed-prestashop-php-ini/

To mi hlásí moje presta: Direktiva PHP "max_execution_time" má vysokou hodnotu nebo je zcela vypnutá (aktuální hodnota: 30 vteřin)
 

 

Sem tam juknout zda máte zaindexované veškeré produkty - konfigurace-vyhledávání (což má co dočinění s tím předchozím)

Ale problém s dlouhotrvajícím ukládáním produktů, krom threadu který se týkal mého problému předtím, jsem nenašla  :unsure:
Někdo nějaký nápad?
Já jdu zatím psát o zvýšení času pro max_execution_time - uvidíme co to způsobí.

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Zdravim

 

mam ten isty problem vie mi niekto poradit ako ho dat prec?, mne to zacalo robit z nicoho nic mala som nainstalovanu prestu 1.6.1.3 ked to zacalo robit, zaujimave je ze to zacalo z nicoho nic verziu som pouzivala uz pol roka....tak ako to zacalo som urobila aktualizaciu na 1.6.1.5 robi to stale uz som podla podobnych problemov z for, nahrala zo stiahnutej instalacky 1.6.1.5 panel controlers/admin a aktualizovala ho v ostrej verzii na webe a nepomohlo potom som dala v hostingu nastavit hodnotu max_execution_time z 30s na 60s a nic. Vypla a vymazala cache a nic som v koncoch. Najhorsie na tom je ze mne ich kruti a kruti vobec sa neda editovat ani ukladat..

 

Katarina

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den osobně bych se nejprve podíval do error logu, jestli tam nejsou nějaké použitelné informace.

Jak rychle se Vám načte stránka samotné administrace.

Také bych zkusil nahrát čistou administraci z instalace jestli tam nezůstali nějaké staré soubory, možná taky si zazálohovat složku overide a vymazat její obsah.

Je to taková střelba na slepo kde by mohl být problém.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Zdravim
 
mam ten isty problem vie mi niekto poradit ako ho dat prec?, mne to zacalo robit z nicoho nic mala som nainstalovanu prestu 1.6.1.3 ked to zacalo robit, zaujimave je ze to zacalo z nicoho nic verziu som pouzivala uz pol roka....tak ako to zacalo som urobila aktualizaciu na 1.6.1.5 robi to stale uz som podla podobnych problemov z for, nahrala zo stiahnutej instalacky 1.6.1.5 panel controlers/admin a aktualizovala ho v ostrej verzii na webe a nepomohlo potom som dala v hostingu nastavit hodnotu max_execution_time z 30s na 60s a nic. Vypla a vymazala cache a nic som v koncoch. Najhorsie na tom je ze mne ich kruti a kruti vobec sa neda editovat ani ukladat..
 
Katarina

 

Nevim kde hostuješ, ale požádej podporu, aby ti nastavili vlastníka a práva na všech složkách a souborech na tvůj účet, zřejmě dělali něco na serveru a změnili ty vlastnická práva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravím, hledal jsem dlouho a nakonec mi pomohlo:

  • odinstalovat PayPal (stejně jsme ho nevyužívali)
  • odinstalovat Platební loga
  • verzi PHP jsem vrátil na 5.4.x
  • v php.ini jsem nastavil "max_execution_time" na 60 (někdo musí požádat hosting)

Nyní jde editovat a ukládat zboží :rolleyes:

Snad to někomu pomůže.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...