Jump to content

Upgrade do 1.6 czy warto?


outsider255

Recommended Posts

Witam, pytanie tak jak w temacie. Mam sklep postawiony na preście 1.5.6.2 wprowadzam do niego trochę zmian i zastanawiam się czy nie warto byłoby go najpierw zaktualizować do najnowszej wersji. Wersja 1.5.6.2 co prawda idealna nie jest ale stabilnie się na niej pracuje.

Z chęcią dowiem się co o tym myślicie :) Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję

Link to comment
Share on other sites

zależy, jeżeli to działający sklep który ma już klientów - poczekaj jeszcze trochę, wersja 1.6.0.8 ma kilka drobnych niedociągnięć związanych np. z działaniem szablonu (np. na iphone menu nie rozwija się poprawnie)

jak tylko te niedociągnięcia zostaną poprawione, możesz śmiało aktualizować. wydaje mi się, że od wersji 1.6.1.0 będzie ok

 

jeżeli sklep jest cały czas w trakcie tworzenia - aktualizuj

poświęcisz teraz kupę czasu na dostosowanie wersji 1.5.6.2, by potem ją zaktualizować? szkoda sił na rozwijanie czegoś z czego chcesz zrezygnować :)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał Vekia, no i dotyczy to chyba wszystkich, a nie tylko Ciebie...

 

Jeśli masz działający sklep - nie aktualizuj jeszcze

Jeśli tworzysz - działaj na 1.6 bo zmiany w 1.6 odnośnie szablonów znów nie pozwalają na kompatybilność wstecz z szablonami z 1.5, jest to trudne do obsługi.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym został na starej wersji, ale powoli rozglądał się nad firmą, która zajmie się przeniesieniem sklepu na nowszą wersje.  Firma niech już sobie powoli działa przystosowując szablony na 1.6, a  jak PS 1.6  będzie w miarę stabilne bez bólu w " 5 minut" przejdziesz na z 1,5 na 1.6. 

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedna uwaga - lepiej przejsc na nowa wersje teraz kiedy sa wakacje i jest mniej klientow lub w styczniu po szale zakupowym niz w okresie od wrzesnia do stycznia gdy zamowien jest najwiecej zazwyczaj - zawsze cos po upgradzie moze nie wyjsc i sklep ucierpii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To samo chodzi mi cały czas po głowie. Mam w tej chwili stabilny sklep, ale jednak kusi mnie przeniesienie na 1.6 Najwcześniej planuje i tak to zrobić we wrześniu , ze względu na chęć wprowadzenia kilku zmian, ale czy obecna wersja jest już wystarczająco stabilna, aby się za to zabierać ? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...