Jump to content

ukrywanie produktów z zerowym stanem


Esseker352

Recommended Posts

obawiam się, że jednak chodzi o całkowite ukrycie produktu

powyższa metoda wyłączy jedynie możliwość zamawiania.

 

gdzieś na forum widziałem darmowy moduł do tego, który powstał w oparciu o ten artykuł disable out of stock products

jest to rozwiązanie w oparciu o triggery w bazie mysql

ale równie dobrze można croonem odpalać skrypt np. raz na 10 minut

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 7 months later...

z góry przepraszam za odgrzewanego kotleta, kilka miesięcy temu zleciłem pewnej firmie budowę sklepu, sklep odebrałem ale dopiero teraz zacząłem pracę z większą ilością towaru  i jest problem.

 

Założenie było takie aby towary o stanie 0 były ukrywane, przy 8 produktach w sklepie to działało i nie było sposób zauważyć problemu, dziś zaimportowałem trzy tysiące produktów z czego 50% ma stan 0 efekt jest taki że sklep wyświetla towary z wyrwami tzn. na każdej stronie powinno być 20 produktów ale sklep wyświetla:

na stronie 1 - 8 produktów na drugiej 2 produkty i tak dalej w kratkę.

 

Problem rozwiązałem wyłączając wyświetlanie towarów ze stanem 0 w BO ale chciałbym poznać jak naprawdę oni to zrobili.

 

Dodam, że w trakcie odbioru liczba produktów w pagination się nie zgadzała z tym co było wyświetlane, ale poprawiali i w końcu było ok.

 

Czy mogę prosić o jakieś wskazówki gdzie mogę szukać te ich "poprawki" ? 

Link to comment
Share on other sites

Za pewne zrobili coś w rodzaju if product quanty = 0 display:none

 

Już testowałem dawno temu taka metodę i ona właśnie powoduje dziury w listingu produktów, plik w którym mogli użyć tej metody to product-list.tpl ja generalnie do tego korzystam z modułu który sprawdza stan produktów i je po prostu wyłącza, robi to w bazie danych więc nie ma efektu dziur.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jutro poszukam tego w plikach tpl, ale jakby ktoś z Was miał inne podejrzenia to proszę o info.

 

Okazało się, że program integrujacy SubiektaGT z Prestashop z którego korzystam ma opcję wyłączania produktu w przypadku stanu 0, więc chciałbym naprawić, przywrócić do stanu początkowego.

Link to comment
Share on other sites

Za pewne zrobili coś w rodzaju if product quanty = 0 display:none

 

Już testowałem dawno temu taka metodę i ona właśnie powoduje dziury w listingu produktów, plik w którym mogli użyć tej metody to product-list.tpl ja generalnie do tego korzystam z modułu który sprawdza stan produktów i je po prostu wyłącza, robi to w bazie danych więc nie ma efektu dziur.

masz rację dodali m.in. wpis do product-list.tpl

{if $product.quantity > 0}
Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 26.09.2015 at 10:50 PM, agland said:

Ja do tego porócz modułu używam drobnej modyfikacji, która przekierowuje mi adresy takich produktów na stronę ich głównej kategorii.

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć jak zrobić coś takiego? Chcę ukryć niedostępne produkty, nie psując sobie przy okazji pozycjonowania.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...