Jump to content

Backup albo eksport danych


obcx

Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy jest jakiś dobry i prosty sposób jak dokonać kopii bezpieczeństwa w sposób w który będzie wszystko działać po jakichkolwiek przeniesieniach na inny serwer, może addon, albo coś? Czy wystarczy tylko skopiować cały sklep i wkleić na inny serwer i podlinkować, nie ogarniam a chce się przygotować do migracji na inny serwer :-)

Link to comment
Share on other sites

nie ma nigdy sprawdzonego sposobu a tym bardziej modułu który by to zrobił za Ciebie ;)

zawsze mogą być dość spore rozbieżności w konfiguracji serwerów - to co na jednym będzie działać,a na drugim może nie działać wcale ;)

 

nie straszę, tylko chcę tym zaznaczyć, że to nie jest kwestia modułu, tylko kwestia poza prestą.

 

to co trzeba zrobić to:

- przenieść bazę danych

- przenieść pliki

 

i wszystko to robimy poza udziałem prestashop (stąd moduły odpadają)

 

przenosząc bazę danych robimy eksport w phpmyadmin, następnie na docelowym sklepie wcześniej wyeksportowaną bazę importujemy również za pomocą phpmyadmin

 

pliki ze starego serwera zgrywamy, i wgrywamy na nowy pamiętając o ustawieniach uprawnień dla poszczególnych plików / folderów

 

 

ostanim krokiem jest dostosowanie pliku konfiguracyjnego config/settings.inc.php do nowego serwera

Link to comment
Share on other sites

co do bazy phpyadmin spotkałem się ostatnio ze nie zrobił eksportu wszystkiego wiec zawsze sprawdzaj  zanim usuniesz źródło !!

phpmyadmin + ten backup z presty...

ja staram się używać mysql_dump jeśli tylko się da

Co do plików każdy ma własne metody ja mapuje na serwerze katalog ftp i jazda :)

Reszta tak jak Vekia napisał :)

Link to comment
Share on other sites

ja z mysql_dump nie mogę sobie poradzić 

wywala mi kodowanie, próbowałem wszystkiego

 

z debiana na ubuntu idzie fajnie,

z debiana na windowsa już nie i chodźbym na głowie stanął - zamiast ogonków mam krzaki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam, zrobiłem migrację presty na inny serwer hostingowy, zaiportowałem bazy, sklep działa ale pojawia się problem - wchodząc w produkty ( w podgląd z poziomu administratora czy jako klient ze strony ) nie wyświetlają się, zaś ładuje się jedynie nagłówek. Co zrobić, gdzie szukać rozwiązania problemu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...