Jump to content

"Moduły płatności nie zostały zainstalowane"/ Prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam, 

 

Słuchajcie, jeżeli chodzi o obsługę sklepu Presta, to jestem super noga. Na co dzień bawię się w html i css, ale głupio jest odmówić bratu. Przejrzałem fora w poszukiwaniu tej tematyki, jednak nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania.

 

Trochę sklep stał nieużywany, ale przyszła pora na jego reaktywację. Niestety w trakcie dokonywania finalizacji zakupów, wyskakuje taki błąd:

 

"Moduły płatności nie zostały zainstalowane"
 
Sprawdziłem moduły i są zainstalowane te co na obrazku, niestety błąd występuje nadal. Możecie mi podpowiedzieć co jest nie tak? Wersja sklepu to PrestaShopPL v. 1.4.4.1 Wcześniej wszystko chodziło tip top. 

 

L2T74FB.jpg

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mój błąd. Nie zauważyłem, że wysłałem niepoprawny zrzut. Moduł jest włączony i uzupełniony o dane, jednak mimo to nie działa.

 

Zauważyłem jednak ikonę ostrzeżenia. 

 

 

0wmLGsz.png

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nic. Na czas robienia zrzutu wymazałem dane. 

 

iFRcz4S.jpg

 

 

Zastanawia mnie jednak czy czasem źle nie wypełniam danych. W polu "konto właściciela" podaje nr konta. W polu szczegóły podaje adres pod którym zarejestrowane jest konto. Natomiast w polu adres banku podaję adres banku w którym założone jest konto. I teraz pytanie: gdzie dodać IBAN, Swift i BIC? W polu szczegóły? Czy IBAN podać już w polu "konto właściciela"? 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tak że w szczegóły podaje swoje dane w tym swift iban, w adres banku mam tylko wpisaną nazwę banku.

 

Czyli moduł poprawnie ma uzupełnione dane, więc sugeruje odinstalować go, usunąć następnie wgrać z instalki i zainstalować ponownie.

 

Poza tym czy posiadasz jakieś dodatkowe moduły typu ship2pay? W Moduły > Płatność wszystko masz ustawione tak jak należy?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Teraz zauważyłem (wcześniej się nie pokazywał) komunikat w głównej sekcji Moduły. Brzmi on tak:

 

bGFzuIi.jpg

 

Tylko że w tym module nie ma takiej opcji jak ustawianie waluty. Przypuszczam, że muszę szukać gdzie indziej ?

 

 

Edit: Znalazłem. Idę testować. Jak będzie nadal źle, to napisze :) Pozdrawiam.

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mimo ustawienia waluty i braku jakichkolwiek komunikatów, problem "Moduły płatności nie zostały zainstalowane" występuje nadal. 

 

Zauważyłem też ten moduł Ship2Pay. Czy on może źle wpływać na resztę?

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No więc ustawiłem kombinacje w module S2P i na stronie pojawiły się metody płatności. Przechodząc w "przelewy" mamy taki oto przykładowy komunikat:

 

esXKOIZ.jpg

 

Niestety po wciśnięciu "Potwierdzam zamówienie", pojawia się pusta strona i taki oto komunikat:

 

ksembbL.jpg

 

 

Czuje w kościach, że rozwiązanie tego problemu jest już blisko :)

 

 

 

Edit: Naprawiłem. Wszystko działa. Później napisze jak to zrobiłem. 

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...