Jump to content
  • 0
Batgraf

Integracja dwóch sklepów

Question

Cześć :)

Mam do Was prosbę - podpowidzcie mi, czy można tak zintegrować dwa sklepy na tej samej wersji prestashop, żeby produkty, kategorie były takie same w obu?

To będą dwa sklepy, tylko jeden - hurtownia drugi - detal, więc różnica będzie tylko w cenie.

Domyślam się, ze zrzucając kopię bazy sql przez PHPMyAdmin da się zrobić, ale zależy mi na dwóch rzeczach:

1. żeby robiło się to automatycznie, np o 3 w nocy codziennie

2. żeby mozna było hurtem zmienić ceny w sklepie detalicznym, doliczająć jakis procent marży

Bardzo będę wdzięczny za pomoc :)

18 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Prestashop od wersji 1.5 posiada opcję multistore, więc dwa sklepy możesz mieć na jednej instalacji. Jeden może działać w trybie b2b a drugi normalnie, mogą posiadać wspólny magazyn produktów i jednocześnie być zupełnie różne ponieważ każdy z osobna jest konfigurowalny.

• 0

o, to by było dobre, ale powiedz, czy da się zrobić to na dwóch różnych domenach? i oczywiście, dwie różne bazy zamówień, klientów itp? Dziękuję za wskazówkę, zacznę szukać na ten temat, ale każda podpowiedx będzie dla mnie ważna :)

• 0

Oczywiście że tak, na dwóch domenach jak najbardziej. Bazy zamówień i klientów można rozdzielić. Po instalacji prestashop należy włączyć opcję multistore, następnie podczas dodawania nowego sklepu jest taki mały konfigurator w którym ustala się powiązanie klientów kategorii, produktów etc. 

• 0

super. Na razie wygląda to lepiej niż myślałem, pewnie jakieś problemy znając życie się pojawią, ale od czegos trzeba zacząć :)

Ważne, że jak mówisz - jest jeden magazyn i rozumiem, że z jednego magazynu - sklep n2 bedzie miał ceny xxx a drugi moze też brać produkty z tego samego magazynu, ale ceny ma xxx+marża?

Aha, powiedz, czy modyfikując stan towaru, dodając nowy, usuwając z magazynu - bedzie widać na obu efekty?

Ale się cieszę, ze zapytałem :)

• 0

Każdy sklep może mieć swoje ceny, rabaty etc. Jeśli magazyn jest wspólny to zmiana ilości jest widoczna w obu na raz, chyba że w panelu edytuje się każdy sklep z osobna. Również dostępność produktów może być różna, powiedzmy na stanie została 1 sztuka więc na hurtowni zostaje wyłączona a w sklepie nadal jest w sprzedaży. Oczywiście wiele spraw trzeba będzie ręcznie ustawiać ale presta daje rade. 

• 0

własnie widzę. Fajne to. Mam tylko kłopot z domeną, ale to raczej po stronie ustawień w hekko. Druga domena musi kierować do tego samego katalogu co pierwsza, nie?

I jeszcze jedno pytanie, jesli mogę Cię poprosić o odpowiedź :)

Czy w obu sklepach mozna mieć różne skórki? Jeśli tak, to jak to rozwiązać? Mam już gotową skórkę w sklepie A i teraz skopiować ją i podpiąć do sklepu B? Chodzi mi o mozliwość zian w css itp

• 0

Druga domena musi kierować do tego samego katalogu co pierwsza, nie?

.. i teraz skopiować ją i podpiąć do sklepu B? ...

Tak i tak :)

• 0

no to wszystko śmiga :) Super, Dzięki wielkie, bo naprawdę pomogłeś mi bardzo

Widzę, ze masz pojęcie z presta, więc wybacz, że nadwyrężę temat i Twoją cierpliwość i zapytam o pobranie. Za diabła nie mogę tergo ustawić. Stworzyłem dwie formy wysyłki - kurier przelew i kurier pobranie - różne ceny, ale przy wyborze pobrania i tak wyskakują metody płatnosci online. Jak to rozwiązać?

Szukałem modułów, ale nie znalazłem pod 1.6

• 0

a jednak, Multistore ładnie pracuje. Produkty są dodawane w obu, zdjejmowane itp, Zamówienia są chyba oddzielne, ale jest jeden szkopuł - jeśli złożę zamówienie w sklepie B, jest tylko w sklepie B, ale jeśli złożę w sklpeie A, pokazuje się również w sklepie B i A

• 0

To widocznie szukałeś nie tam gdzie trzeba :) ale najciemniej pod latarnią. Wejdź w zakładkę moduły i zainstaluj moduł cashondelivery. Dodatkowo sugeruje poszukać modułu Payments2Carriers bardzo przydatny odpowiednik modułu ship2pay.

• 0

tak, masz rację, jest. Co prawda włączyłem i pojawił sie, ale gdzie ustawić pobranie - tego jeszcze nie znalazłem, ale to nic, znajdę. Inny problem mam :) - na stronie głównej są 4 kolumny produktów, jak włączę lewe menu - tak ma być, to 4 kolumny są nadal i obrazki przez mniejsze. Chciałem zmienić na 3 kolumny, ale tego to już chybałatwo nie zrobię. Jak kombinuje z css, to mi robi owszem trzy ale pod nimi jedna. Na zasadzie:

1   2   3 

4

5   6   7

8

Mozna to jakoś rozwiązać? Przeglądałem pliki jest tu cos z 4, ale zmieniłem na 3 i nic.

Bardzo byłbym Ci wdzieczny za podpowiedź jesli wiesz :)

• 0

Przed chwilą (max 2 godziny temu) gdzieś czytałem aktualny wątek tu na forum o zmianie ilości wyświetlanych miniaturek. Nie mam teraz czasu szukać, ale na pewno jest.

http://www.prestashop.com/forums/topic/331717-modyfikacja-default-bootstrap-theme-wy%C5%9Bwietlanie-produkt%C3%B3w/

Tak jak pisałem :)

Edited by endriu107 (see edit history)

• 0

aha, czyli cos nowego, bo to co dotąd czytałem, nie pomogło, ale to było z m-c temu jak szukałem. Idę szperać :)

aha, czyli cos nowego, bo to co dotąd czytałem, nie pomogło, ale to było z m-c temu jak szukałem. Idę szperać :)

aha :) dzięki :)

• 0

szkoda, że tu nie mozna piwa stawiać :D Tyle mi dziś pomogłeś, że chetnie bym to zrobił. Nad tymi kolumnami niedawno dłubałem cały dzień i nic nie wyszło, a teraz prosze bardzo, dwa ruchy i załatwione - dzięki

• 0

Jeśli chcesz mi postawić piwo to się odezwij na pw podeśle numer konta :D żaden problem.

• 0

no to wyślij mi na PW :)

Swoją drogą - nie chcaiłbyś nawiązać współpracy? Zacząłem ostatnio robić co raz więcej sklepów i ostatnie trzy cztery lecą na prestashop. Tylko diotad to były skórki z TM np, ale przydałby się ktoś znający prestę do modyfikacji itp :)

Napisz na PW i nr konta i co o tym myslisz

• 0

Witam,

Posiadam dwa różne sklepy Presta 1.7.5.2 i chciałbym je połączyć w jeden (czyli multistore). Czy na tym etapie da się to zrobić? Aktualnie są to dwa oddzielne twory