Jump to content

Generowanie adresów url produktów PS 1.6.0.8


Mifka

Recommended Posts

Witam,

 

 Po dodaniu produktów do sklepu w panelu administracyjnym wpisuję wszystkie słowa kluczowe meta opisy itp. Wyświetla się elegancki url do produktu, natomiast na stronie sklepu już nie... Np. url w panelu administracyjnym wygląda następująco: http://www.mifka.pl/lang/53-szpilki-sandalki-ze-zdobieniami.html

Natomiast bezpośrednio na stronie tak:

http://www.mifka.pl/index.php?id_product=53&controller=product&id_lang=2

 

Co może być przyczyną Nie generowania url do sklepu?

Link to comment
Share on other sites

Witam, dziękuję bardzo za podpowiedź ale po włączeniu tej opcji i próbie zapisu wyświetla mi się wykrzyknik i...: Ta funkcjonalność została wyłączona.

Nie przypominam sobie abym coś wyłączał? Można coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Tak, mam dostęp. Czego powinienem szukać? To wszystko co się znajduje w PHPinfo po wpisaniu hasła url...

allow_url_fopen => On => On

allow_url_include => On => On

 

cURL support => enabled

cURL Information => 7.32.0

 

url_rewriter.tags => a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldset= => a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldset=

Link to comment
Share on other sites

w tabeli ps_configuration odnajdź wpisu o nazwie (kolumna name) PS_REWRITING_SETTINGS

 

upewnij się, że:

1) wartość zmiennej to 1 (pole value)

2) zmienna nie jest zduplikowana (jeżeli jest, usuń zduplikowaną wartość)

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie znalazłem pola ps_configuration ani PS_REWRITING_SETTINGS W PLIKU PHPINFO...  Szukam w panelu administracyjnym serwera i mam do wyboru: PHPINFO() ; Zmiana wersji PHP ; Ustawienia Cache do PHP ; Dodatkowe moduły do PHP ; Resetowanie ustawień PHP.

 

Jest możliwość, że pod innym hasłem ukrywa się funkcja?

Link to comment
Share on other sites

Tak, przepraszam. Znalazłem wszystko i zmieniłem wartość na "1" poprzednio było "0", jednak nic to nie zmieniło... 


Dodatkowo patrzyłem czy zmienna nie jest zduplikowana i nie jest....

Link to comment
Share on other sites

Tak, aktualnie korzystam z linuxpl.com. Wszystko było ok przy wersji PS 1.5.2 natomiast aktualnie korzystam z 1.6.0.8 i bez jakichkolwiek zmian w bazach danych coś jest nie tak...

Link to comment
Share on other sites

Witam, Niestety wciąż nie udało mi się znaleźć przyczyny występowania błędu:( Mam wygenerowany plik htaccess, włączoną opcję  PS_REWRITING_SETTINGS.

Pomimo tego wyrzuca mi wciąż błąd na wstępie do sklepu 404.... Gdzieś wyczytałem o funkcji AllowOverride, czy ma coś wspólnego z url'ami? i gdzie ją znaleźć?

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo zauważyłem, że jakiekolwiek modyfikacje przy wydajności, a mianowicie przy funkcjonalności CCC są wyłączone? Czy ktoś potrafi rzetelnie odpowiedzieć gdzie powinienem te rzeczy włączyć? 

Link to comment
Share on other sites

Komunikat do osób którym problem doskwiera w życiu. Rozwiązanie jest banalne.... Sklep zainstalowany dość nie dawno i początkowo uruchomiony w trybie demo.... Wszystko funkcjonowało dobrze poza kilkoma wyjątkami, a żeby wyłączyć tryb demo należy w folderze config znaleźć plik defines.inc php i tam zmienić linię(akurat u mnie) 44 PS_mode demo na "false". Rozwiązało to wszystkie problemy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...