Jump to content

readmore jesli opis ma więcej niż .... jak to zrobić


Recommended Posts

korzystam z modułu simple blog

 

może komuś się przyda

 

dodałem readmore jesli wystepuje więcej niż jeden znak w opisie

{if $post.content|count_characters:true > 1}
<div class="readmore"><a href="{$post.url}" title="{$post.meta_title}">{l s='więcej' mod='ph_simpleblog'}</a></div>
{else}
{* ukryj readmore *}
{/if}
Edited by qbikowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tłumaczenia można na dwa sposoby dodawać.

  • Pierwszy to poprzez zaplecze sklepu (lokalizacja-> tłumaczenia wg wer.1.5.x ) tam wybierasz tłumaczenia modułów oraz język i po prawej stronie wpisujesz odpowiednik polski dla angielskiego słowa.
    W tej linii musisz napisać po angielsku {l s='więcej' mod='ph_simpleblog'} czyli "more" oczywiście, że nawet i po polsku można zostawić, ale wtedy nie zrobisz angielskiej wersji sklepu jak zajdzie potrzeba.Przy tłumaczeniu sklepu poprzez zaplecze może się pojawić problem po stronie serwera, który nie przyjmie zapisu powyżej jakiejś tam z góry ustalonej liczby. Dlatego z pomocą przychodzi punkt drugi:
  • tłumaczenia można zrobić bezpośrednio w plikach:
    Tłumaczenia sklepu znajdują się w skórce w katalogu "lang", modułów natomiast w katalogu translations. Sprawa jest prosta. Dla tłumaczeń sklepu:
  • $_LANG['address_19f823c6453c2b1ffd09cb715214813d'] = 'Pole wymagane';
  • po pierwsze w internecie szukamy generatora md5
    najpierw mamy nazwę pliku strony, a następnie zahashowany w md5 wyraz angielski. Na końcu oczywiście podajemy wyraz odpowiadający danemu językowi w tłumaczeniu
  • $_MODULE['<{blockcategories}sklep>blockcategories_8f0ed7c57fca428f7e3f8e64d2f00918'] = 'Blok kategorii';
    
  • przy modułach sprawa jest identyczna, z tą różnicą, że na początku zamiast nazwy strony mamy nazwę modułu oraz ścieżkę
Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ok zrobiłem 2 metoda :) dzieki
Mam tylko taki problem ze w pliku językowym dla modułu działa ok, ale w pliku językowym szablonu juz nie jak mam wpisać ścieżkę do niego??

 

mam coś takiego

$_MODULE['<{ph_recentposts}prestashop>recent_e827630c6ab5dbad9dda184210f0ddaf'] = 'więcej';

i nie wczytuje z szablonu

Edited by qbikowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

trochę nie rozumiem. Powyższy zapis, który dałeś jest z modułu, jego NIE wklejasz do pliku pl.php w katalogu lang. tam są tłumaczenia zwrotów bezpośrednio znajdujących się w plikach tpl sklepu, jak order.tpl, product.tpl itd.

Tłumaczenia modułów znajdują się w modułach, w katalogu translaction i tam powyższy zapis umieść.

i jeszcze takie pytanie, czemu Ci to się różni? : "ph_recentposts}prestashop>recent" ?

Link to comment
Share on other sites

ok chciałem wrzucić do tłumaczenia szablonu żeby uniknąć nadpisania przy aktualizacji modułu (ale nie wiem czy nadpisuje - tylko domysł z mojej strony)

 

 

 

i jeszcze takie pytanie, czemu Ci to się różni? : "ph_recentposts}prestashop>recent" ?

 

tzn??

 

skorzystałem z zapisu pliku językowego modułu tylko zmieniłem md5 i samo tłumaczenie

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...