Jump to content

Δεν μου εμφανίζει νέο Carrier


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους!

 

έχω το κατάστημα www.tobacconistas.gr και προσπαθώ να προσθέσω ένα νέο carrier και ενώ τον έχω φτιάξει και τον έχω και ενεργό, δεν εμφανίζεται στην σελίδα checkout

 

μέχρι πρότινως εμφανιζόταν....τώρα δεν ξέρω τι έγιονε

μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

 

 

 

issue resolve

Edited by vasileios fasolis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτο που μας διαφευγει ειναι να τον τσεκαρουμε για ολες τις ομαδες πελατων και για την σωστη γεωγραφιικη ομαδα. Πες μου αν επεσα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δενμ έπεσες μέσα

τοπ πρόβλημα ήταν ότι δεν έβαλα range στις τιμές

 

εκεί όμως έχω ένα πρόβλημα

ξέρεις αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην επιτρέπεισ στον πελάτη να επιλέξει κάποιο λάθος τρόπο πληρωμής?

 

αν θέλεις δες λίγο το site να μου πεις

ας πούμε αν κάποιος ξκάνει παραγγελία 20 ευρώ να μην μπορεί να επιλέξει το δωρεάν από 50 και άνω

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει ήδη και αν παει κάποιος να ψωνίσει λιγότερα χρήματα μπορεί να επιλέξει τον carrier αυτόν

μπορείς να κάνεις και εσύ ένα έλεγχο?

μην ολοκληρώσεις τηξν παραγγελία και δες ότι δεν θα στο απαγορέψει

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω ο πελάτης να μην μπορεί να επιλέξει λάθος τρόπο αποστολής...τα δωρεάν μου δουλεύουν κανονικά

αυτό που κάνουν συχνά είναι να επιλέξουν παραλαβή από το καταστημα γηια να μην χρεωθουν μεταφορικά ενώ θέλουν αποστολή με αντικαταβολή

δεν θέλω να έχουν την δυνατότητα αυτη

Link to comment
Share on other sites

Ονομαζεις τον carrier  π.χ. Δωρεάν αποστολή .

Απενεργοποιεις το default free shipping κουμπι στον carrier, οριζεις range απο 50 εως 10000000 ας πουμε να ειναι 0 η χρεωση.

Το δοκιμασα και εμφανιζεται σωστα σε 1.6

 

* Out of range disabled φυσικά

Edited by netplayer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα με την δωρεαν αποστολη όμως

το πρόβλημα μου ειναι οταν καποιος αγορασει προιοντα με 5 ευρω...να μην του δινεται η δυνατοτητα για carriers οι οποιο ειναι ας πουμε δωρεαν για αγορες μεγαλυτερες απο 50 ευρω

αν πας να αγορασεις ενα χαρτακι ασ πουμε με 0.2, δεν σου απαγορευει να πας και να επιλεξεις για carier την αποστολη με αξια παραγγελιας μεγαλυτερη απο 50 ευρω που ειναι δωρεαν

εγω θα ηθελα να του εμφανιζει μονο παραλαβη απο καταστημα, τις αποστολες εκτος αττικης και την αποτολη με αντικαταβολη με 2 ευρω

 

υπαρχει η δυνατοτητα αυτη?

 

σε εχω πρηξκει....

Link to comment
Share on other sites

Δε μ εχεις πρηξει, ισως εγω δεν τοχω πιασει, θαπρεπε να δουλευει out of the box αυτο που ζητας αλλα φαινεται δεν δουλευει με το κουμπι free shipping του carrier.

 Αν τεσπα εχω καταλαβει καλα, η λυση που δουλεψε σε μενα πρεπει να σου κανει, δεν εμφανιζεται ο δωρεαν carrier στην παραγγελία αν ειναι εκτος οριων τιμης και εμφανιζονται οι αλλοι carriers που ανtισοιχα θα πρεπει να ειναι καθορισμενοι να ειναι disabled εκτος ορίων τιμης αν υπαρχουν τετοια.

 

Οκ τωρα διαβασα το τελευταιο σου μηνυμα πιο προσεκτικα. Δεν θελεις να εμφανιζεται ο δωρεαν. Δουλεψε το με ranges αντιστοιχα, πρεπει να γινεται.

Edited by netplayer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...