Jump to content

Nu merge sa instalez


Recommended Posts

Pur si simplu xhost nu se impaca cu Prestashop. Am fost curios si am dat de aceeasi eroare.

Am inceput niste teste cu alte host-uri gratuite. Deocamdata pot sa confirm ca la zymic.com merge, lipseste doar suportul pt linkuri externe si gzip (testul e aici). Mai am cateva in teste, dar avand in vedere ca uploadul Prestashop ca fisiere a durat 50 ' 51''.80, va mai dura. La sfarsit o sa fac o comparatie intre timpii de upload, compatibilitatea cu Prestashop si facilitatile din panoul de control.

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Am mai testat:

1. he.runhosting.com: promitea, dar poti face upload doar la fisier de max. 500k. Cu ocazia asta am constatat ca Presta are un fisier mai mare de 500k (un fisier javascript). Asa ca nu merge cu Prestashop.

2. freehostia.com: merge si are si gzip si url externe! Pachetul free (Chocolate) este chiar interesant. Testul este aici.

NOTA: niciuna dintre gazdele testate nu pune reclame pe paginile tale. Pt teste nu e prea important. Se pot instala insa chiar magazine reale (daca stai chiar atat de prost cu banii - eu nu recomand).

NOTA 2: zymic.com da rateuri din cand in cand. Dupa un timp se repara, totusi este deranjant (chiar daca e free si de test).

Cand mai testez ceva, mai postez.

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...