Jump to content

Szállítási költség kedvezményes ár alapján


Encsike

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan problémám, hogy adva van egy 1.5.6.2 -es Presta. A szállítási költségek ár szerint be vannak állítva sávosan 0-6.000 ig 990 Ft, 6-12.000-ig 790 Ft 12000 felett ingyen. 

Adva vannak kuponok, amiket a vevők kaptak előző vásárlásaik során 10 - 50% kedvezménnyel. DE!

Amikor bepakolja emberünk a kosarat és eléri a 12000 ft-ot a rendeléskor ugye 0 ft lesz a szállítás. Viszont beváltja a kuponját ami ad neki 50% kedvezményt akkor a 6000 Ft os rendelés e már nincs ingyen de a rendszer mégis ugy számolja, tehát az eredeti árral számol.

Néztem a beállításokat és nem találtam ilyen opciót hogy a szállítási költséget a tényleges kedvezménnyel csökkentett ár szerint vegye figyelembe. :( 

 

Van valakinek ötlete?

 

Köszi!

Enikő

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Köszi, de nem azzal van a bajom, hogy a kedvezményt megadja a szállítási költségre is! A Kosár szabályokban azt tudom állítani, hogy az X% kedvezményt azt csak a rendelésre vagy a rendelés + szállítási költségre is számolja e.

Itt a baj pontosan az, hogy van egy eredetileg pl 12568 FT-os rendelése, amihez a rendszer 0 ft-os szállítást számol, mert ugye 12.000 felett van a rendelés. És utána veszi le a kedvezményt a rendelés összegéből! igy a rendelés már bőven 12.000 alá kerül és akkor már kellene fizetnie a szállításért, de nem számolja akkor már fel. Én ilyen e vonatkozó beállítást nem láttam ott. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...