Jump to content

PrestaShop™ 1.5.6.2 Statisztika nem működik


madrol

Recommended Posts

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a PrestaShop™ 1.5.6.2 -os rendszerben nem működik a statisztika? (Értem itt, hogy nem működik: Nem összesíti az eladások összegét, stb.)

"

Értékesítés 0 Ft‎ Regisztrációk összesen 13 Rendelések összesen 0 Megtekintett termékoldalak 0

 

Köszi előre is! Üdv!

Madrol

Link to comment
Share on other sites

A lezárt rendeléseknél generáltatsz a shoppal számlát?

 

Ha nem, akkor próbáld meg ezt. Utána nézd meg, bekerül-e statba az a rendelési adat, aminél generáltattál.

Nem generáltatok számlát, de ezzel párhuzamosan üzemeltetek 3 prestashop-ot, igaz azok egyel régebbi verziók, ugyan úgy vannak bekonfigurálva, és működnek. De megnézem :)

Link to comment
Share on other sites

Nem generáltatok számlát, de ezzel párhuzamosan üzemeltetek 3 prestashop-ot, igaz azok egyel régebbi verziók, ugyan úgy vannak bekonfigurálva, és működnek. De megnézem :)

Megnéztem, engedélyeztem a számlákat, leadtam egy tesztrendelést, de a számláló továbbra sem változik. :(

Link to comment
Share on other sites

Tehát akkor a tesztrendelésnél generáltál számlát, ugye?

 

A rendelés státusza befejezett?

Nem generált számlát, a rendelés státusza befejezett. De nem gondolom, hogy a számlával lenne probléma, mert máshol számla nélkül is számol ez a ... :)

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenki!

 

Nekem szintén semmi a statisztikában...holott már érvényes rendelések is vannak. Sőt még szállítólevelet sem mutat, csak fehér képernyőre fut ha meg akarom nézni.

 

PS ver: 1.6

Link to comment
Share on other sites

Na, most már addig eljutottam, hogy szállítólevelet tud (NA) generálni, de számlát nem. Továbbra is az új rendelésnél nincs számla található. Ha pedig rákattintok a szállítólevél megtekintésére én is fehér képernyőt kapok.

Link to comment
Share on other sites

Na, most már addig eljutottam, hogy szállítólevelet tud (NA) generálni, de számlát nem. Továbbra is az új rendelésnél nincs számla található. Ha pedig rákattintok a szállítólevél megtekintésére én is fehér képernyőt kapok.

Na akkor ezt sztornózom, mert sikerült megoldani a problémát. Beállítottam, ahogy Attila mondta, leadtam egy teszt rendelést, és a feldolgozás alatt állapotban nem volt számla se szállítólevél, a Kiszállítva állapotra változtatás után a számla és a szállítólevél is nyomtathatóvá vált, nekem ez így jó, úgysem használom egyiketse...

 

Megfigyeli az összekapcsolt rendelés érvényesítését
A vevőnek engedélyezi PDF formátumban a számla letöltését
A vásárló számára rejtsd el ezt az állapotot
Levél küldése az ügyfélnek, ha változik a megrendelés státusza
Megrendelés kiszállítva státuszra változtatása
Megrendelés fizetve státuszra változtatása

Show delivery PDF

 

Nekem így van beállítva, és működik. Bár visszamenőleg az eddig bejött 20 rendelést nem mutatja a statisztika.

 

Erre van valami megoldás, vagy hagyjam a francba?

 

Madrol

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Helló! Én pont ma jöttem rá, hogy visszafelé a régi rendeléseket hogy lehet bele tenni a statisztikába! :)

Készíts egy új állapotot ami nem csinál semmit, és arra állítsd át a régieket, majd állítsd vissza arra az állapotra amivel számlát generál (nálam ez a teljesített) és akkor bekerülnek a régiek is, bár mind arra a napra fog kerülni amikor ezt megcsinálod. Persze eleve az új állapot is lehet olyan a mi számlát generál, csak kicsit szeretem bonyolítani a dolgokat! :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Számomra elég zavaros ez a számla-statisztika dolog. Most egy webáruház kapcsán futottam vele egy kört (már megint).

Leírom amire jutottam. Valakinek még hasznos lehet.

 

Egyrészt az egyes megrendelés státuszoknál lehet engedélyezni vagy tiltani a PDF számlát (A vevőnek engedélyezi PDF formátumban a számla letöltését).

Másrészt a számlák menüpontban van egy kapcsoló amivel a számla készítést lehet engedélyezni vagy tiltani.

 

Ahhoz, hogy a statisztikába bekerüljön a megrendelés mind kettő helyen engedélyezni kell ami nem logikus.

Ekkor a vásárló is letöltheti a számlát, amit sokan nem szeretnének. Ha a megrendelés státuszban kikapcsoljuk a PDF számla megtekintésének lehetőségét akkor viszont nem kerül be a statisztikába a rendelés, ugyanis a számla nem készül el, noha az engedélyezve van. Szóval szerintem ez egy bug, ami már elég régóta megvan. Fura.

 

A számla elkészítése egyébként csak annyi, hogy a ps_orders tábla 'invoce_date' mezője kitöltésre kerül.

A statssales modul pedig ezzel a dátummal dolgozik. Ha nincs kitöltve a dátum, akkor nincs statisztika.

Ezen esetleg a modul módosításával lehet változtatni: a modules/statssales/statssales.php fájlban a lekérdezésekben az `invoice_date`-t ki kell cserélni `date_add`-ra. Ekkor meg persze státusztól függetlenül minden leadott megrendelés a statba kerül.

Edited by diakro (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...