Jump to content

Powolne działanie prestashop 1.6


eljelj

Recommended Posts

Chciałbym podzielić się pewnym zdarzeniem związanym z prestashop. Przerzucałem wersje 1.4.3 do 1.6.06. i po konwersji miałem problem z bardzo wolnym działaniem presty zarówno w fo jako i bo. Kombinowałem na wszelki sposoby of memcached do apc, stosując także moduły płatnych "przyśpieszaczy". Efekt był taki ,że sklep   przyśpieszył w fo ale na przykład w bo w zakładce produkty stronicowanie działało bardzo wolno, tragedia była z operacjami typu zapisywanie, kasowanie produktów, kłopoty z wgraniem obrazków. Zacząłem optymalizować mysql, który od czasu od czasu zżerał mi procesor na poziomie 100%. Phpmyadmin oraz skrypty typu mysqltuner podpowiadały żeby miedzy innymi  zoptymalizować zapytania....???

Wtedy czepiłem się bazy, tabel i doznałem szoku. Porównałem strukturę tabel świeżo zainstalowanej presty z tabelami z funkcjonującego sklepu...

Stwierdziłem brak w niektórych tabelach KLUCZY i INDEKSÓW ! 

 

Sprawdziłem bazę 1.4.3 i tam już był był błąd. Dlaczego tak się stało?  Czy to była jakaś dywersja, włam, może jakieś tąpniecie spowodowało uszkodzenie bazy? .... nie wiem. O ile w 1,4 spowolnienie sklepu nie było aż tak odczuwalne to 1.6 było to już nie do przyjęcia.

 

Pomału krok po kroku sprawdzam, porównuje tabele, dodaję brakujące indeksy, a efekty są rewelacyjne ! 

 

Pytanie - czy jest jakiś sposób na hurtową regenerację struktury tabel w prestashop?

 

Link to comment
Share on other sites

jedyne co mi przychodzi w tym momencie do głowy to kod sql "ALTER"

przygotowanie szeregu zapytań, i odpelenie ich wszystkich na raz

 

na pewno ułatwi to czasochłonne bawienie sie w phpmyadmin,

mimo wszystko jednak będzie trzeba poświęcić czas na przygotowanie zapytań

Link to comment
Share on other sites

Niestety presta 1.6 jest mulem choć powiem ze z baza danych mimo niedociągnięć o których wspomniałeś nie mam problemu jak na razie choć pewnie dołożyć indeksy itd by się przydało może się wymienimy tabelkami które zmodyfikowałeś.
Co do alter table mam wrzucone do crona i codziennie o północy się odpala :)
Co do wydajności cechowania powiem ze jest mały problem w prescie z memcache chodzi o ilość danych jakie przepływają do memcache długo szukałem i znalazłem. Memcache używa interface lo do cachowania przepustowość takiego interface to przy std ustawieniu kolo 60-70 mb/s. Zmodyfikowanie ustawień pozwoliło mi przepuszczać ruch 2x więcej i wreszcie 6core jest w pełni obciążone. Pisałem na JIRA odnośnie modyfikacji ustawień Memcache ale problem wisi zaraz będzie 2 tydzień widać ze chyba jesli chodzi o wydajność to presta sie tym nie przejmuje :/

Link to comment
Share on other sites

Jedynie pozostał problem update produktów gdzie jest dużo do życzenia ale zastanawiam się gdzie jest problem. Jeszcze zastanawiam się nad tym czy nie minimalizować i kompresować wszystkiego po stronie nginxa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...