Jump to content

Νεος Βοήθεια


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους εχω μεχρι ωρας 4 ερωτησεις

 

και εχω κανει εγκατασταση εδω σε free server http://hacker81.byethost8.com/el/   το presta shop 1.6.0.6

 

το εχω κανει εγκατασταση και τοπικα με XAMPP Control Panel για να κανω τις αλλαγες

 

χρησιμοποιω το πρόγραμμα Adobe Dreamweaver CS5 για αλλαγες.

το site που θέλω να φτιαξω ειναι με κινητα για πρακτικη και μετα θα το σβησω το θεμα που εχω κολλησει ειναι 1)πως βάζουμε λογοτυπο επανω και να σβησω το  sale 70% την φωτογραφια

2)πως γίνεται να βάλω τις κατηγορίες επάνω και να μην είναι κάτω αριστερά

3)αυτο που λεει κάτω

© 2014 Λογισμικό ηλεκτρονικού εμπορίου από PrestaShop™ πως γίνεται να βάλω © 2014 Irida_shop
4)και να σβησω αυτες τις φωτογραφιες που ειναι στο κέντρο που κινουνται
 
εχω σχεδον ψαξει με το Dreamweaver ενα ενα αρχειο να βρω τον κωδικα αλλα δεν εχω βγαλει ακρη
 
ευχαριστω για οτι και αν γινει μακαρι να εχω απαντηση γρηγορα και βοηθεια γιατι κοντευουνε οι μερες που πρεπει να παραδωσει η φιλη μου την πρακτικη και στην ουσια δεν εχω κανει τιποτα

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) Για να αλλάξεις λογότυπο, πας preferences->themes και αλλάζεις φωτογραφία. Θα πας στα modules, θα βρεις το Banner block και θα το κάνεις disable

 

2) Ποιες κατηγοριες εννοεις;

 

4) Απο τα modules πηγαινεις στο imageslider

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη  απαντηση αλλα δεν εβγαλα ακρη

 

αμα σας στειλω τις ρυθμισεις του server και το φοντο απο προχειρο που εχω κανει με php  και html θα μπορεσεται να μου βαλετε ετσι τις κατηγοριες

Edited by hacker81ha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση  crash11 το ελυσα το θεμα ολα οκ
 
να ρωτησω κατι αλλο το εσβυσα το sale εχει πουθενα παραμετρο να μεγαλωσω το πλατος και υψος
 
και γινεται να σβήσω το BLOG και διπλα να βάλω και άλλες κατηγοριες
 
εδω και η φωτογραφια 
 
 
 
http://i667.photobucket.com/albums/vv40/hacker1981/allagh.jpg

 

 

ευχαριστω

Edited by hacker81ha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Δέν υπάρχει παράμετρος θα πρέπει να πειράξεις κάποια αρχεια. Θα δημιουργήσεις τις κατηγορίες που θέλεις, θα πας στα modules θα βρεις το top horizontal menu και απο τα available items θα βρεις τις κατηγοριες και θα τις προσθεσεις. Το Blog θα το κανεις remove

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ crash11 για την βοηθεια αλλες 10 μερες μεινανε για την πρακτικη πυστευω να προλαβω να την δωσω στην φιλη μου να παραδωσει

 

 

αυτο δεν καταλαβα που το βρισκω απο το Panel η απο καποιο αρχειο και να θελει επεξεργασια

και αυτο που βρισκεται εαν σου ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να γλυτώσεις χρόνο, βγάλε το top menu και εγκατέστησε αυτό που συζητάμε στο παρακάτω thread:http://www.prestashop.com/forums/topic/333583-top-menu/

 

Το top menu αφαιρείται απο τα modules(πρόσθετα) απ 'οπου και προσθέτεις το νέο menu. Το νέο menu, το παραμετροποιείς όπως εσύ θέλεις πάλι απο τα modules.

 

Τέλος, σαν φιλική συμβουλή, μην πειράζεις php αρχεία ασυνάρτητα πρίν καταλάβεις την φιλοσοφία του prestashop και για να πειράξεις το κάθε τί, καλό είναι να χρησιμοποιέις το firebug, ώστε να βρίσκεις που δημιουργείται.

 

Στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα mockrow απ' οτι καταλαβα αμα εγκαταστησω αυτο το top menu θα πρπει να ξαναφτιαξω τις κατηγοριες απο την αρχη

 

να ρωτησω και κατι αλλο θέλω να σβήσω κάποιους συνδέσμους απο κάποιες φωτογραφίες αλλα δεν βρησκω ακρη πήγα στο themeconfigurator αλλα δεν βρηκα τιποτα μηπως γνωρίζετε που ακριβώς είναι

 

εδω σας δειχνω ακριβως  alphaphiepsilonrhoepsilonsigmaeta.jpg

 

ευχαριστω για οτι και αν γινει

Edited by hacker81ha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Όχι οι κατηγορίες δέν πειράζονται εδώ απλά αλλάζουμε έναν από τους τρόπους με τον οποίο έχει πρόσβαση ο χρήστης σε αυτές. Οι κατηγορίες προστίθενται βάζοντας τα link τους στο κάθε κουμπί του menu ώς εξής:

yoq.jpg

 

Όσο για τους συνδέσμους....

 

yoq2.jpg

 

Στη διάθεσή σου....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα mockrow ευχαριστω το εφτιαξα το blog εβγαλα με καποιο αρχειo php

και αυτο με τους συνδεσμους το εκανα οπως μου ειπες

 

ευχαριστω αυτα τα θεματα τα ελυσα μονο που δημιουργήθηκε ένα θεμα οχι και πολυ σημαντικο απλως αμα μπορουμε να

το λυσουμε με το καλαθι ενω τοπικα μου δειχνει ενταξει στον server θα δεις στις εικονες..

 

 

Στημενα τοπικα το site

 

topikagreek.jpg

 

English

 

 

englishtopika.jpg

 

Και τωρα στον Server

 

servergreek.jpg

 

και τωρα το προβλημα στο english

 

Serverenglish.jpg

ευχαριστω για  την βοηθεια

Edited by hacker81ha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

sos εκανα παλι το ιδιο site σε αλλον free server ωστε να εχω εναλακτικη μην μου σβηστει μεχρι να παραδωσει την πρακτικη η φιλη μου εστησα κανονικα στον καινουργιο και εγινε complete η εγκατασταση το προβλημα δημιουργηθηκε οταν εκανα import την sql (βαση απο το προηγουμενο ωστε να μην φτιαχνω παλι απο την αρχη και μου βγηκε αυτο το μυνημα http://iridashop.netau.net/

 

μηπως μπορω να διορθωσω τιποτα γιατι το θελω σε 2 server γιατι φοβαμαι επειδη ειναι free και μου σβηστει το site την ωρα της παραδοσης ευχαριστω για οτι και αν γινει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι σας εχω σας ζαλισει αλλα εχω ενχος μεχρι να το δωσει η φιλη μου για την πρακτικη το site

 

στον νεο server που το εστησα οταν παω στα προσθετα μου βγαζει αυτο το μυνημα

 

[PrestaShop] Fatal error in module AdminModulesController:
Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 55633 bytes)

 

ειναι θεμα περιορισμου του server η μπορω να το διορθωσω γιατι σε αυτον http://hacker81.byethost8.com/el/ τον server με αφησε και εγκατεστησα κανονικα προσθετα  και αμα ειναι θεμα περιορισμου ξερεται κανεναν free server με ftp

ωστε να το στησω και σε δευτερο να μην εχω προβλημα μην σβηστει

 

αυτο το μυνημα για να ξερεται ειναι σε αυτον τον server http://members.000webhost.com/login.php

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει καταλαθως απο το panel να εσβησα τον admin και δεν μπορω να μπω στο panel  τι κανουμε

 

ρε παιδια γινεται κατι τετοιο να μου επιτρεπει να σβησω τον εαυτο μου ελεος ενταξει εγω εκανα ενα λαθος δεν μπορουσε να με σταματησει στα forum που εστηνα δεν με αφηνε εχουμε καμια λυση σας εχω ζαλισει και με καινουργια θεματα

Edited by hacker81ha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...