Jump to content

Multi sklep | Od podstaw


NutHeme

Recommended Posts

Witam.

Może mi ktoś wyoślić jak działa Multi sklep ??

 

1. Czy sklep "matka" zarządza automatycznie resztą sklepów ? Czy jeśli ustawie coś u mnie w innych też sie ustawi. ( np. cena, wyprzedaż, itp. )

2. Czy inne sklepy muszą być jakoś specjalnie przygotowane czy mogą być "surowe" ?

3. Jak odbywa się aktualizacja ? czy w każdym sklepie przeprowadza się ją osobno czy z automatu ?

4. Jak sprawa ma się do szablonów. Czy szablony muszą być takie same, czy mogą być inne ? dokładnie chodzi mi o wyświetlanie zdjęć, w jednych szablonach są większe w innych mniejsze.

5. czy działa tylko presta-presta czy też np. presta-(inny sklep)

 

 

no... to by było na tyle :D

Link to comment
Share on other sites

1) każdy sklep jest traktowany jako osobny sklep

2) mogą być surowe, aczkolwiek nie wiem co masz na myśli ;0 ale wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie jest w punkcie 1

3) każdy sklep jest traktowany jako osobny sklep

4) mogą być inne, bo każdy sklep jest traktowany jako osobny sklep

5) multistore to funkcja prestashop pozwalająca na stworzenie drugiego sklepu prestashop :)

Link to comment
Share on other sites

wszystkie sklepy korzystają z jednej bazy danych, są odpowiednie tabele z przedrostkiem lub przyrostkiem "shop"

np. ps_product_shop. to tabele tego typu gromadzą informacje dotyczące danego sklepu.

 

pod sklepy w multistore domeny możesz podpiąć dowolne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam mam problem przenosiłem sklep z 1.4.11 na 1.5.6 i wszystko działa ok tylko jak robię sklep w multistore to mam podwójne kategorie w top menu korzystam z TM Categories przykład w załączniku bez importu danych jest to samo a jak usunę sklep to jest ok.

Bardzo proszę o pomoc jeśli to nie ten temat to przepraszam.

Pozdrawiam.

Tomek.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam.

Czy używając funkcji "Multistore" muszę wykonywać dla każdego sklepu oddzielną instalację Prestashop?

Tylko ustawić przy tym połączenie do jednej bazy danych.

Np.

Mamy sklep w 4 językach i ma on działać na 4 kraje, ale na czterech różnych domenach.

Czy muszę przeprowadzać cztery różne instalacje Presty ?

Proszę o pomoc w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Podłączę się pod temat, mam też multishop, klient zarejestrował się w jednym sklepie a chcę go przenieść do drugiego, w jaki sposób edytować sklep klienta?

Na górze masz narzędzie do wyboru konkretnego sklepu, takle menu rozwijane na screenie pokazałem to. Jeśli chcesz przenieść klienta to przepisz dane jego w innym sklepie. Wygeneruj nowe hasło i wyślij mu. Lub poproś żeby konto gdzie indziej założył. Nie spotkałem się, żeby się dało coś takiego jeszcze.

 

W załączniku screen.

 

post-275419-0-39672100-1418206660_thumb.jpg

Edited by effectdesign (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Czy używając funkcji "Multistore" muszę wykonywać dla każdego sklepu oddzielną instalację Prestashop?

 

Tylko ustawić przy tym połączenie do jednej bazy danych.

 

Np.

 

Mamy sklep w 4 językach i ma on działać na 4 kraje, ale na czterech różnych domenach.

 

Czy muszę przeprowadzać cztery różne instalacje Presty ?

 

Proszę o pomoc w tym temacie.

 

Problem rozwiązany.

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...