Jump to content

Dil önerisi

Elraen

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

yaşadığım bir kaç sorunla ilgili sizlere paylaşımda bulunmak istiyorum.

öncelikle 1.6'ı problemsiz bir şekilde kurdum. daha sonra tema düzenlemerini yaptım. herşey tamam gözüküyor.

ancak dil olayına girişmedim. çünkü başıma hep bir şeyler geldi şuana kadar. ne gibi mi ? örneğin ben prestashopla gelen ingilizce hariç tüm dilleri baştan siliyorum. tertemiz bir şekilde default language ile çalışmama devam ediyorum. şuan ki konumumda bu şekilde. çünkü sayfa düzenlemesi yaparken modüllere kadar herşey dile göre ayarlanabiliyor sanırsam. bu sebeple hem ingilizcede hem türkçede kullanılabilir mantığını çözemediğimden sıkıntı yaşıyorum..

ben sitemi türkçe olarak kullanmak istersem eğer, ilgili dosyayı bilgisayarımı indirip, admin panelinden yüklediğimde ingilizce dahil 2 dil oluşmuş olacak sistemde. ben default language'i türkçe seçtiğimde, yaptığım çalışmalar zarar görür mü ? farklı fotoğraflar, farklı yazılar belirir mi sağda solda ? 

bu tip risklere girmemek adına, default language olan ingilizcenin dosyalarının içeriğini türkçe ile değiştireyim diyorum. ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ne dersiniz ? 

yoksa normal türkçe dil paketini kurup aktife edip, çevirilerime öyle mi başlayayım ? 

özetle bu dil konusunda önerileriniz nedir ? 

ne demek istediğinizi açıkçası anlamış değilim...lakin birden fazla dil kullanıyorsanız her dil için yazı girmeniz gerekir...

admin panelden yapılan her işlem için dil seçeneği mevcuttur...aşağıda gösterdiğim şekilde yapacaksınız....

eAHqzjw.png

ne demek istediğinizi açıkçası anlamış değilim...lakin birden fazla dil kullanıyorsanız her dil için yazı girmeniz gerekir...

admin panelden yapılan her işlem için dil seçeneği mevcuttur...aşağıda gösterdiğim şekilde yapacak

mantığı anladım. bu arada türkçe paketini kurdum, bir takım yerler fransızca oldu ne alaka acaba ?