Jump to content

Editare pagina noua


Recommended Posts

Buna ziua,

 

Poate ma puteti ajuta cu o problema. Am creat o pagina noua in CMS. Cum pot sterge modulele din stanga si dreapta doar cand clientul acceseaza pagina creata. De ex. am creat in cms "Poze". Clientul cand da click pe poze sa se deschida o pagina cu continutul ei dar sa nu mai fie afisate si coloanele din stanga si dreapta(de ex categoriile, contact, diverse informatii care se gasesc). Acele informatii sa existe doar la restul paginilor din site.Presta 1.5.4.1

 

Multumesc.

Edited by alarmasupraveghere (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Poate ma puteti ajuta cu o problema. Am creat o pagina noua in CMS. Cum pot sterge modulele din stanga si dreapta doar cand clientul acceseaza pagina creata. De ex. am creat in cms "Poze". Clientul cand da click pe poze sa se deschida o pagina cu continutul ei dar sa nu mai fie afisate si coloanele din stanga si dreapta(de ex categoriile, contact, diverse informatii care se gasesc). Acele informatii sa existe doar la restul paginilor din site.Presta 1.5.4.1

 

Multumesc.

 

Chiar nimeni nu e sa ma ajute?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

modifica din tema ta fisierele de mai jos

 

in header.tpl

	{if $page_name!='search' || $page_name!='cms'}
				<div id="left_column" class="column grid_2 alpha">
					{$HOOK_LEFT_COLUMN}
				</div>
	{/if}
<div id="center_column" class=" {if $page_name!='cms'} grid_5 {else} grid_9{/if}">

footer.tpl

{if  $page_name!='cms'}
				<div id="right_column" class="column grid_2 omega">
					{$HOOK_RIGHT_COLUMN}
				</div>
{/if}

ps: o fi lumea in concediu/vacanta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...